Mining yapılmış ekran kartı alınır mı?

Kardeş benim oc yaptığım 1060 3gb msi daha öncede 1 sene kullandığım kartı 6 ay falan mining yaptım sonra rigden çıkartıp tekrar kişisel makineme soktum hiçbir sorunu yok çatır çatır mining yapılmış olması hiç önemli değil bence kişisel deneyimim kullanan nasıl kullanmış o belli değil ama çok sıcakta soğutmasız çalıştırılmışsa deneyimlemediğim için bi fikir veremeyeceğim ama sonuçta çalışmak için var bu makineler.

1060 ile 960 arasında çok fazla frekans farkı var anakartım OC imkanı verse OC yapıcam ama maalesef. Mining hakkında pek bilgim olmadığı için 1000 TL altı 1060 cazip geldi fakat yorumlarınızdan anladığım kadarı ile değiştirmeye değmez.
  1. Ekran kartına her anakart ile O.C. yapabilirsin.
  2. Ekran kartlarında frekans en önemsiz şeylerden biridir. Örneğin: GTX 1050 Ti 1392 MHz iken GTX 1050 1455 MHz GT 1030'un ise 1468 MHz dir. Yani GT 1030 hepsinden daha mı iyi? Tabi ki hayır.
Ekran kartları insan veya canlı bir varlık değildir, yorulmaz. Uygun sıcaklıklarda, O.C. yapılmamış bir şekilde kullanıldıysa; performansına bakarak alınabilir. Fakat bu bilgilerden emin olmadan alırsanız ölü yatırım olur. Söyle bir örnek daha vereyim: GTX 950M ekran kartımı O.C. ile 85 derecede oynadım, 2 yıl dayandı, arızalandı. GT 740M sahipli bir arkadaşım ise yaklaşık 4 yıldır sorunsuz kullanıyor.

Son düzenleme:
  1. Ekran kartına her anakart ile O.C. yapabilirsin.
  2. Ekran kartlarında frekans en önemsiz şeylerden biridir. Örneğin: GTX 1050 Ti 1392 MHz iken GTX 1050 1455 MHz GT 1030'un ise 1468 MHz dir. Yani GT 1030 hepsinden daha mı iyi? Tabi ki hayır.
Ekran kartları insan veya canlı bir varlık değildir, yorulmaz. Uygun sıcaklıklarda, O.C. yapılmamış bir şekilde kullanıldıysa; performansına bakarak alınabilir. Fakat bu bilgilerden emin olmadan alırsanız ölü yatırım olur. Söyle bir örnek daha vereyim: GTX 950M ekran kartımı O.C. ile 85 derecede oynadım, 2 yıl dayandı, arızalandı. GT 740M sahipli bir arkadaşım ise yaklaşık 4 yıldır sorunsuz kullanıyor.
OC yapabilceğimi bilmiyordum öncelikle teşekkür ederim. O kart OC yapılabiliyor mu?

Mining i hangi koşullarda yaptığı önemli.Kartlar eskisi gibi değil artık, daha dayanıklı üretiliyor. Düşük frekansta yeterli soğuklukta çalıştıysa hiçbir sorun olmaz. Ayrıca Mining yapılan kartların garantiden çıktığını da kim söyledi? Bios ayarı değiştiyse garantiden çıkabilir ama bios u geri değiştirmek 30 saniye sürüyor garantiden yana bir sıkıntı olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı