Mining Yapılmış Ekran Kartı Alınır mı?

• Konuyu başlatan Swaap
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 52
  • Görüntüleme 48B
Performans testlerine sokup güncel yazılımlarda aldığı skorlara bakmak gerekiyor.
Ani düşüşler - ekranda bozulmalar - sinyal vermeyi kesmeler oluyor mu incelenmeli.
Sıcaklık değerleri ve kart fanlarının ne durumda olduğuna göz atılmalı.
İmkan varsa 1-2 gün uzun kullanım testi yapmak lazım, öyle kartlar oluyor ki 2 günde 1 görüntü vermeyi kesiyor; mining yapılmamış bir kartta bile var olabilecek bir sorun halbuki.

Bunun dışında kartın kalan ömrünü zaten göremezsin ama 4-5 ay stok BIOS ile kullanılmış kartları uygun fiyata almanızda bir sakınca görmüyorum.
Sadece sıfırı 1400TL olan RX580 gibi kartları ikinci el olarak 1000TL'ye almayın hepsi bu :) Gidin 400TL daha bulup sıfır alın, 400TL için değmez.

2. El biraz riskli gibi gözüküyor öyleyse

Arkadaşlar gerçek hayattan örnek verdik zaten, RX580'in en uygun modelleri 1400TL şuan.
İkinci el almaya kalktığınızda 900TL gibi rakamlar ödemek durumunda kalıyorsunuz.
Kimse de kartını "Ben mining yaptım" diye bağırarak satmıyor. Haliyle bu fiyatlara yalnızca "Fatura tarihi üzerinden en fazla 6 ay geçmiş ve mining yapılmadığını düşündüğünüz" ekran kartlarını satın alabilirsiniz.

Mining yapıldığından emin olduğunuz kartı zaten almayın, değmez.
RX580 Nitro+ OC 4GB 750 TL civarında satılıyor ikinci el, 15-16 ay garantili birçok kart var sizce bunlar alınabilir mi?

RX580 Nitro+ OC 4GB 750 TL civarında satılıyor ikinci el, 15-16 ay garantili birçok kart var sizce bunlar alınabilir mi?
Açıkçası şuan sistem toplamakta olduğumuz bir arkadaşa da RX580 model ekran kartını ikinci el olarak alacağız :) Olayda kilit nokta satıcıdır. Güvenilir satıcı konusuna bu yüzden parmak basıyoruz.

9 ay aralıksız mining yapılmış bir kartı alırsın; 1 yıl sonra bozulur, derdini kimseye anlatamazsın. Ucuza aldım diye sevinirken elinde patlar. Bu yüzden "Mining yapılan kart" hiçbir türlü alınmaz. Mining için alındıysa mining yaparken ölene kadar kullanılmalıdır.

Siz minnig yapılmadığından emin olduğunuz kartları uyguna almaktan çekinmeyin; faturası satıcı üzerine kesili ve en az 17-18 ay garantisi varsa. Satıcı önemli bir faktör kısacası.

Elbette risklidir, risksiz diyemez kimse.
Şu an PC’mdeki ekran kartı dışındaki her şey ikinci el, ben mutluyum.

Diğer parçalarda bende 2. El alıcam mesela anakartı psu ve kasa gibi ama ekran karta gelince olay farklı oluyo 1070 almak istiyordum beni birkaç yıl götürür diye yoksa zaten rx590 sıfır alma imkanım var şuan büyük ihtimalde rx serisini alıcam

Diğer parçalarda bende 2. El alıcam mesela anakartı psu ve kasa gibi ama ekran karta gelince olay farklı oluyo 1070 almak istiyordum beni birkaç yıl götürür diye yoksa zaten rx590 sıfır alma imkanım var şuan büyük ihtimalde rx serisini alıcam

Aldığınız karar ile mutlu olun yeter :)

Açıkçası şuan sistem toplamakta olduğumuz bir arkadaşa da RX580 model ekran kartını ikinci el olarak alacağız :) Olayda kilit nokta satıcıdır. Güvenilir satıcı konusuna bu yüzden parmak basıyoruz.

9 ay aralıksız mining yapılmış bir kartı alırsın; 1 yıl sonra bozulur, derdini kimseye anlatamazsın. Ucuza aldım diye sevinirken elinde patlar. Bu yüzden "Mining yapılan kart" hiçbir türlü alınmaz. Mining için alındıysa mining yaparken ölene kadar kullanılmalıdır.

Siz minnig yapılmadığından emin olduğunuz kartları uyguna almaktan çekinmeyin; faturası satıcı üzerine kesili ve en az 17-18 ay garantisi varsa. Satıcı önemli bir faktör kısacası.

Şöyle birşey var fakat 3 yıl garantili ürünler de 25-26 ay garantili ürün alınırmı peki ? Diğer türlüde 18 ay da olsa arada 6 ay var mining yapılma ihtimali vardır faturada benim dikkat ettiğim tekmi alınmış yoksa diğer pc parçalarıylamı buna bakıpta anlanır niyet diye düşünüyorum

Fatura tek bir ürün için kesilmiş ise mining yapılma ihtimali biraz olsun azalıyor sizin de söylediğiniz gibi. Satıcının üzerine kesilmiş olması ise el değiştirip değiştirmediğini anlamanın birer yöntemidir.
Sunulan destek süresi üzerinden kafa karıştırmaya gerek yok, fatura tarihinden itibaren 6 ayı geçmemesi tercihimizdir.

Not olarak eklememde yine fayda var; bir insanın gözünün içerisine - kılık kıyafeti veya ne işle meşgul olduğuna odaklanırsanız az çok neyin ne olduğunu fark edersiniz kolayca.
Satıcıyı tanımadan - alışveriş vaadi ile buluşmaya gitmeyin. Gidiyorsanız da "İncelemek için geldiğinizi" özellikle belirtin ki sorun olmasın satın almaktan vazgeçerseniz.

1- Elinde patlarsa garantinin umurunda olmaz. Sorumluluk sende, çöpe atarsın.

3- Anlayamazsın. Bunun bir testi yok. Tamamen satıcının dürüstlüğüne kalıyor işin. Dürüst satıcı da bulmak zor bu devirde. Adam 1 yıl yapmıştır, 3 ay der satar. Nereden bileceksin? Zihnini okuyamıyorsun ya.

Ben almam. Alınmasını da tavsiye etmem. 300-400 TL için girilecek rezillik değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı