Misafir çocuğu PS5'i bozdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam kolaysa siz öyle yapın. Yapması kolay yaparsanız adınızı kötüye çıkarıyorlar.
Allah için kaç yaşında adamsın küçücük çocuğa hayır demesini mi bilmiyorsun ? En kötü bahane bulursun, vermezsin. Adını kötüye çıkartıyorlar ne demek ya ? Sanki Orta Çağ'da kiliseye karşı geliyorsun. Başından beri okudum konuyu, şaka gibisiniz gerçekten. Sonuna kadar hak etmişsiniz bence.

Şu ailesinden parasını iste diyenler de daha kızlarla konuşurken elleri, ayakları titriyor; gelmiş parasını iste diyorlar. Yerinizde oturup klavye'den yazması kolay tabii. Kazaysa parasını istemek saygısızlık ve yüzsüzlük. Ailenin durumu düşünüp parayı vermesi lazım diyalogu geçmeden. Onun dışında dava konusu bile saçmalık zaten. Kaldı ki mallarına zarar ver diyenler var. 2024'e geldik, medeni varlıklarız değil mi ?

Neyse konu ailenin eğitimsizliği ve konuyu açanın ihmalkarlığına gelmiş. Ben parayı alabileceğini düşünmüyorum. Çözüm için teknik desteğe yeni konu açın ya da servise verin.

Hocam kolaysa siz öyle yapın. Yapması kolay yaparsanız adınızı kötüye çıkarıyorlar.

Ya işte bir taneside 23.000'lik cihazı bozdu olacağı varmış.

Ya işte bir taneside 23.000'lik cihazı bozdu olacağı varmış.

Hocam ben PS5'e ne oldu bilmiyorum anlamında dedim.
Senin ihmalkarlığın hocam. PS4 laptop kasa direksiyon seti herşey var evde. Bir tane velede el sürdürtmedim. Gerekirse adım kötüye çıksın. Ben çalışıp emek verip alayım elin veledi mahvetsin ailesi he deyip geçsin. Mümkünatı yok.

@ege2e noldu hocam iradeniz mi zayıf. Hayır diyemiyor musunuz el kadar velede. Laf geçiremiyor musunuz? Geçiremiyorsanız hak etmişsinizdir bence.

Son düzenleme:
Senin ihmalkarlığın hocam. PS4 laptop kasa direksiyon seti her şey var evde. Bir tane velede el sürdürtmedim. Gerekirse adım kötüye çıksın. Ben çalışıp emek verip alayım elin veledi mahvetsin ailesi he deyip geçsin. Mümkünatı yok.

@ege2e ne oldu hocam iradeniz mi zayıf. Hayır diyemiyor musunuz el kadar velede. Laf geçiremiyor musunuz? Geçiremiyorsanız hak etmişsinizdir bence.

İnsanların kişilikleri farklıdır bu 1.Ben derim dinlemezse oyuncak tüfeğimle sorun çözülür bu 2.El kadar velet demeyin onlar daha çelikler ve daha cahiller yani sorun çıkartırlar bu 3.2 aileye karşı nasıl diyecek belki arkadaş 18 yaşından küçük belki ailesi ona ceza verecek bu 4.Sizin komşu çocuğun farklıdır laf dinler, hepsi öyle değil bu 5.

Allah için kaç yaşında adamsın küçücük çocuğa hayır demesini mi bilmiyorsun? En kötü bahane bulursun, vermezsin. Adını kötüye çıkartıyorlar ne demek ya? Sanki Orta Çağ'da kiliseye karşı geliyorsun. Başından beri okudum konuyu, şaka gibisiniz gerçekten. Sonuna kadar hak etmişsiniz bence.

Şu ailesinden parasını iste diyenler de daha kızlarla konuşurken elleri, ayakları titriyor; gelmiş parasını iste diyorlar. Yerinizde oturup Klavye'den yazması kolay tabii. Kazaysa parasını istemek saygısızlık ve yüzsüzlük. Ailenin durumu düşünüp parayı vermesi lazım diyalogu geçmeden. Onun dışında dava konusu bile saçmalık zaten. Kaldı ki mallarına zarar ver diyenler var. 2024'e geldik, medeni varlıklarız değil mi?

Neyse konu ailenin eğitimsizliği ve konuyu açanın ihmalkarlığına gelmiş. Ben parayı alabileceğini düşünmüyorum. Çözüm için teknik desteğe yeni konu açın ya da servise verin.

Dostum aileler kendi çocukları ile misafirlikte ilgilenmeyecekse biz ne yapalım?
Ben PS3 sahibiyim ki bilirsiniz ki neredeyse 15 yıllık bir kasa.
Tek dokunmada perte çıkacağı kesin.
Hala kimseye oynatmıyorum.
Çünkü PS4 veya başka bir şeye geçmeyeceğim için gözüm gibi bakmak zorundayım. Bir kere vermek zorunda kalınca orijinal DS3 kolumdan oldum. Tamir parasını vermedikleri için de şu an tek koldayım ve onu da özellikle kaldırdım kendim korkuyorum onu kullanmaya.
Biz çocuk bakıcısı değiliz ev sahibiyiz. Ev sahibiysek bizim sözümüz geçer misafir çocuğunun değil.

İnsanların kişilikleri farklıdır bu 1.Ben derim dinlemezse oyuncak tüfeğimle sorun çözülür bu 2.El kadar velet demeyin onlar daha çelikler ve daha cahiller yani sorun çıkartırlar bu 3.2 aileye karşı nasıl diyecek belki arkadaş 18 yaşından küçük belki ailesi ona ceza verecek bu 4.Sizin komşu çocuğun farklıdır laf dinler, hepsi öyle değil bu 5.
E o zaman gelip zorla aldılar vs vs demeyecen. İsterse çocuk olsun aile terbiyesi giriyor burada konuya. İlk pahalı eşyam olduğunda ben de gençtim. Şu zamana kadar ellettiysem bile kendi yeğenlerime. Tanımadığım adamın çocuğu bunu bozacak bu hem kendi ihmalkarlığın. Hem de ailenin ödememesi terbiyesizlik. 18 yaşından küçükse de bahane uydurup vermesin. Ben bahane uydurmam direkt elletmem o velede.

E o zaman gelip zorla aldılar vs. Demeyecen. İsterse çocuk olsun aile terbiyesi giriyor burada konuya. İlk pahalı eşyam olduğunda ben de gençtim. Şu zamana kadar ellettiysem bile kendi yeğenlerime. Tanımadığım adamın çocuğu bunu bozacak bu hem kendi ihmalkarlığın. Hem de ailenin ödememesi terbiyesizlik. 18 yaşından küçükse de bahane uydurup vermesin. Ben bahane uydurmam direkt elletmem o velede.

Kardeşim ben kaplumbağa terbiyecisi değilim. Ben neden çocuğa bakıcılıkla uğraşayım?
Ailesi kendi çocuğuyla uğraşmazsa ben zaten uğraşmam.
Ben kendi pahalı eşyalarımı korumak istediğimde ailem sırf 'oynasın o da' dediği için odamın kapısını kapadım. O gün bugündür hala o misafirler gelse de benimle selamlaşmaz.
Siz PS5-bilgisayar sahiplerini kaplumbağa terbiyecisi gibi kullandığınız sürece böyle bozuk PS5 meselelerini çok görürüz. Ailede biter terbiye, misafirlikte değil.

E o zaman gelip zorla aldılar vs. Demeyecen. İsterse çocuk olsun aile terbiyesi giriyor burada konuya. İlk pahalı eşyam olduğunda ben de gençtim. Şu zamana kadar ellettiysem bile kendi yeğenlerime. Tanımadığım adamın çocuğu bunu bozacak bu hem kendi ihmalkarlığın. Hem de ailenin ödememesi terbiyesizlik. 18 yaşından küçükse de bahane uydurup vermesin. Ben bahane uydurmam direkt elletmem o velede.

Veletlerin(buradaki amacı çok küçük çocuklara) ne yapacağı belli olmaz sen oyun oynarken elinden alabilir ya da kapatabilir.

Arkadaşlar bu tarz olaylarda dava vs. işlemez.
Aileler arası meselelerde gidip aileye sert dille anlatacaksın. Ya o tamir parasını cebinden verecek, ya da verecek. Ben her daim hak arayan taraftayım.
Ayrıca bunu ailenize bildirmeden ters harekete de girişmeyin. O şekilde daha sakat oluyor. Aynısını güzel gözlüm DS3'ümü kaybettiğimde yaptım. Çocuğu savunan amcamız avukat kesildi tepemde. Sonrasında parayı verin yoksa daha çok uğraşırım deyince parasını verdi sustum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı