Misafir Gelen Muhabbet Kuşu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alp Çiçek

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar, 2 tane muhabbet kuşumuz var. Yaz ayında hava alsınlar diye balkonda havalandırıyoruz. Bizimkilerin kafesinin üstüne bir kuş geldi. Yakalayıp eve aldık hemen. Belli ki bir yerden kaçmış ve çok kirliydi. Kafese koyduk yemek su verdik. Şu an duruyor kafeste. Diğerlerinden daha küçük belli ki. Bizimkiler de biraz kızıyor ona. Eğer sahiplenmek isteyen varsa İzmir'de ücretsiz verebilirim. Olmazsa ailemizin yeni üyesi demek. :)

Bu arada evde bir de kedi var. İnşallah korkmaz. :)
20180616_234157.jpeg
20180616_234151.jpeg

Şehir dışına teslim düşünüyor musunuz :)

Çok tatlı bence sizde kalsın. Köpek ya da kedi alacam ben de ama 10-15 sene en fazla yaşayacak ailemizin parçası olacak sonra ölecek ve ben yıkılacam ondan almak istemiyorum.
Sokaktan alırsanız 2 sene yaşayıp acı çekerek öleceğine 15 sene yaşayıp mutlu bir şekilde ölmesi onun için daha iyi olur.

Bizde 2 tane daha olduğu için pek anlaşamazlar gibi. Bir de onlardan daha ufak bu. Sahiplendirirsem vereceğim ücretsiz olarak.

Sokaktan alırsanız 2 sene yaşayıp acı çekerek öleceğine 15 sene yaşayıp mutlu bir şekilde ölmesi onun için daha iyi olur.

Bizde 2 tane daha olduğu için pek anlaşamazlar gibi. Bir de onlardan daha ufak bu. Sahiplendirirsem vereceğim ücretsiz olarak.
Olsun gene de kalsın, alışırlar. :) Annesi ölmüş bir köpek var aile dostumuz var Beyza abla veteriner o bakıyor belki alırım.

@Handsome Reis Sapığım oldu, lan oğlum kız değilim profil fotoğrafında ki de kız değil azdın mı her şeyi beğeniyorsun senin yüzünden gereksiz mesaj yiyeceğim. :D

Son düzenleme:
Arkadaşlar kuş gibi hayvanları sahiplenmeyin, onlara çok büyük eziyet veriyorsunuz ama haberiniz yok.
Çocukken aldığım kuşları kafesten çıkarıp uçuruyordum, kuşların mutluluğunu görebiliyordum kafese koyunca çığırmaya başlıyorlardı.
Kuş gibi uçmaya programlanmış bir hayvanı kafese tıkmak, yada kediyi veya köpeği eve kapatmak, kıyafet giydirmek gibi saçmalıkları yapmak onlara işkencedir. O hayvanın derisi onun yaşam alanına göre yaratılmış zaten.
Gidin yemler ucuz alın bir tabağa dökün sokak aralarına koyun gelsinler güzel güzel yesinler.
Kışında karton kutulardan barınak yapıp destek olun gerisini onlar halleder.
Hayvan severlik budur.
Kusura bakmayın ama kuşu kafese tıkana, kediyi köpeği eve tıkıp kucakta gezdirene ben hayvan sever demem.
Özgürlük her canlının hakkıdır.
Seni eve tıksalar hoşuna gider mi gitmez, ufak bir empati yapın.
Bakın bu kuş kaçmış dışarı da hayatta kalması mümkün değil, ortamı ve doğası burası değil ve öğrenmemiş.
Şanslıymış gelmiş sana oda artık senin nasibin ona yaşadığı sürece bakmak veya iyi bakacağına emin olduğun birisine vermek senin görevin artık.

Arkadaşlar kuş gibi hayvanları sahiplenmeyin, onlara çok büyük eziyet veriyorsunuz ama haberiniz yok.
Çocukken aldığım kuşları kafesten çıkarıp uçuruyordum, kuşların mutluluğunu görebiliyordum kafese koyunca çığırmaya başlıyorlardı.
Kuş gibi uçmaya programlanmış bir hayvanı kafese tıkmak, yada kediyi veya köpeği eve kapatmak, kıyafet giydirmek gibi saçmalıkları yapmak onlara işkencedir. O hayvanın derisi onun yaşam alanına göre yaratılmış zaten.
Gidin yemler ucuz alın bir tabağa dökün sokak aralarına koyun gelsinler güzel güzel yesinler.
Kışında karton kutulardan barınak yapıp destek olun gerisini onlar halleder.
Hayvan severlik budur.
Kusura bakmayın ama kuşu kafese tıkana, kediyi köpeği eve tıkıp kucakta gezdirene ben hayvan sever demem.
Özgürlük her canlının hakkıdır.
Seni eve tıksalar hoşuna gider mi gitmez, ufak bir empati yapın.
Bakın bu kuş kaçmış dışarı da hayatta kalması mümkün değil, ortamı ve doğası burası değil ve öğrenmemiş.
Şanslıymış gelmiş sana oda artık senin nasibin ona yaşadığı sürece bakmak veya iyi bakacağına emin olduğun birisine vermek senin görevin artık.
Kusura bakmayın telefonda ayrı ayrı cevap yazmayacağım. Bütün metin şeklinde yazacağım.

İlk önce söylemem gerekirse bu hayvan 20 derece gibi bir sıcaklıkta yaşayabiliyorken dışarıya salarsam ya soğuktan ölür ya bi' kediye kargaya yem olur. Yani evde beslemek zorundayız. Her gün salona çıkarıyorum. İyice eğitebilsem de dışarı da çıkarabilsem keşke. Şu an görmeniz lazım nasıl da yemek yiyor belli ki günlerdir sokakta aç kalmış.

Kediler ve köpeklerde ise kusura bakmayın size katılmıyorum. Artık çöplüklerde kedi-köpek ölüsü görmek istemiyorum. Anlayın artık sokak onların yaşam alanı falan değil. Ne yiyecek buluyorlar ne barınacak yer. Ha bir de patileri kuyruğu kesilerek ölüme de terkediliyorlar. Evde sıcacık yatağı varken niye betonda yatsınlar? Elimden sadece bir kedi sahiplenmek geldi. Diğerleri için ise kedi evi, barınak, otomatik mama kabı yaptım. Dışarıda acı şekilde miyavlamak, havlamak onların hakkı DEĞIL. Normalde eleştirmeye açığımdır fakat bu konuda kesinlikle eleştiri kabul etmiyorum.

Dışarıda beslediğim onlarca hayvan var. Onlar için burada bile yardım istedim. Açtığım konuları görebilirsiniz. Yani elimden geleni yapıyorum onlar için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı