Rehber Modem Hat Değerleri

ADSL veya VDSL kullandığımı nasıl öğrenirim? Tam olarak nedir bunlar? Modem türü müdür?

Asıl ağlayan hat değeri budur bence. Akşamları 5.1 db'e geriliyor. Bir ara 4.2 db'e gerilemişti. Elektrikler kesilmeseydi orda 25 milyon crc hatası vardı. Sözde Türk Telekom efendi altyapıları VDSL geçirecekti. Hepsi palavradan ibaret. Upload hızı alamıyorum diye Annex M den Annex A geçtim yönetim ayarlarından.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201021-163319_Chrome.jpg
    63,6 KB · Görüntüleme: 87
Benim hat değerlerim nasıl? Santrale uzaklık 515m. Alabileceğim max. Hız 38mbps yazıyor ve kullandığım modem Tp-link TD W9970v3.

Dosya Ekleri

• 20201105_143345.png
    30,8 KB · Görüntüleme: 79
Bağlantı kaliten gayet iyi. Hiçbir takılma yaşamazsın. Paketin sanırım 16 Mbps. O da olmasa daha hız kaldırabilir hattın.
Evet 16 mbps ama 8 alıyorum. Hiç kopma yaşamıyorum kaç senedir aynı hiç müşteri hizmetlerini aramadım. Bu arada herkes hat değerlerime kötü demişti

Hocam TürkNetin VAE 100 mpbs paketini kullanıyorum geçen hafta 94 mpbs dowload alırken 4-5 gündür 85 mpbs dowload alıyorum hat değerlerinde herhangi bir sorun var mı ve genel olarak yorumlayabilir misiniz ? Ek olarak dowload hızını en verimli nasıl kullanabilirim işim gereği 5 mpbs bile çok önemli.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (76).png
    16 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:
Merhaba konunun üstünden baya bir süre geçmiş ama ben yine de şansımı deniyeyim.Değerlerim nasıl ne kadar internet alırım acaba? Bir de arada bir internetim gidiyor türk telekom teknik desteği geldi sorunun modemde olduğunu söyledi,modemi garantiye verdim.Garantiden gitti geldi ama sorun hala devam ediyor.Sorunun değerlerde olabileceğini söylediler sizce bu değerlerde kopma olur mu? olmazsa tekrar garantiye vericem. Teşekkürler

Dosya Ekleri

• internet.PNG
    4,3 KB · Görüntüleme: 68
Değerlerin normal gözüküyor ancak modeminden kaynaklı sorun olabilir. Download yaparken hatalar bulmuş, evde LAN'a bağlı cihaz kullanıyor musun? Yoksa sadece WiFi mi kullanıyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…