Rehber Modem Hat Değerleri

Bu Göknet İSS sorgulaması

Bu da hat değerleri. Ev içi kablo değiştirsem modemde gözüken alabileceğim en yüksek hız artacak mı demektir?

Son düzenleme:
Merhaba
Sorularım?
1-hata kısmı nasıl sabit olarak 0'a iner?
2-altyapım Max 27Mbps VDSL2 destekli ama hat değerlerime göre 50Mbps geçebilir 45 gibi bir hız alabilirim gibi gosteriyor sence altyapıma mi inanıp 24Mbps paketemi kalam yoksa hat değerlerime ininaıp 50Mbps paket ya da 35Mbps pakete geçeyim? 710metre saha dolabı.
3-SNR nasıl yükseltilir galiba müşteri hizmetleri iyileşme yapabiliyor SNR tarafında?

Bu da hat değerleri. Ev içi kablo değiştirsem modemde gözüken alabileceğim en yüksek hız artacak mı demektir?
Hat eski değilse değişmek pek işe yaramaz, sadece ek yerleri varsa sağlam birleştirmek etkileyebilir.
16 alıyorsun 45 destekliyor ancak VDSL olarak geçebilirsin.
1-hata kısmı nasıl sabit olarak 0'a iner?
Hat kaliteniz iyi değil gözüküyor. Alabileceğiniz hızın düşüğünü almana rağmen hata veriyor. Hat yakınlarında trafo veya sinyali etkileyecek bir cihaz mı mevcut onları araştırın.
Şu an görüen değerlere göre 35 alabilirsin ancak dediğim sorunları çözüp değerlerin düzelirse DSLAM saha dolabı kontrolleri cihaz temizliği yapılırsa faydası olabilir.
3-SNR nasıl yükseltilir galiba müşteri hizmetleri iyileşme yapabiliyor SNR tarafında?
Söylediğim gbii kablo kalitesi, ara bağlantı sorunları, oksitlenmeler, port, bakımsız dolaplar vs. etkiler.

Hat zayıflaması "bana göre" düşük ama neden bu kadar düşük hız destekliyor ve bu değerlere göre SNR değeri düşük geldi bana. Yapmam gereken bir şey mi var yoksa portla falan mı alakalı? Geceleri 88 Mbps'ye kadar çıkıyor ama üstüne çıkmıyor.

Başkasının değerlerine bakıyorum, bu zayıflamadan fazla zayıflama var ama daha yüksek değerler alabiliyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220407-234800_Chrome.jpg
    82,5 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Hocam 2 sebebi olabilir. Santral uzaklığınız, ISS'nizin SNR değeri yüksek kalsın diye attainable değerini elle düşürmesi son olarak da DSLAM kilidi uygulaması.

Bunu anlamanızın yolu en üst pakete geçiş yapmanız olacak. Ki en son hatırladığım 35'de kalmayı düşünüyordunuz. Bu durumda sizi etkiler mi bu durum?

Yapmam gereken bir şey mi var yoksa portla falan mı alakalı? Geceleri 88 Mbps'ye kadar çıkıyor ama üstüne çıkmıyor.
Hat kaliteniz iyi değil veya santrale uzaksınız. Geceleri çıkıyor demişsiniz bu DSLAM portunuzun yoğun olması da etkilebilir ancak ilk hat kontrolleri yapılmalı.

Evet, şu anlık 35'de kalacağım ama kim istemez destekledikten sonra üst paketlere geçmeyi.

193 metre uzaklık var hatırlayacağınız üzere ama açıkçası daha iyi bekliyordum. Bakalım belki 100 Mbps denerim, olmadı zaten geri düşürürüm.
Hat kaliteniz iyi değil veya santrale uzaksınız. Geceleri çıkıyor demişsiniz bu DSLAM portunuzun yoğun olması da etkilebilir ancak ilk hat kontrolleri yapılmalı.
SNR değerini 4 dB olarak ayarladım ama gözüken hala bu seviyelerdeydi, anlayamadım. 193 metre uzaklık çok da uzak değil bence.

Başka bir modem alsam değerler iyileşir mi? Göknet sitesinde VDSL portundan 60 civarı hız alabileceğim yazıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…