Rehber Modem Hat Değerleri

Son birkaç haftadır sürekli +100-150 ping alıyorum Türk Telekom altyapıyı değişicez diyor ama pek inanmıyorum download upload yükselmesede ping degerimi biraz daha normalleştirmek için yapabileceğim bir şeyler var mi acaba @Murat5038

Dosya Ekleri

• resim_2023-06-22_161521510.png
    23 KB · Görüntüleme: 67
Son birkaç haftadır sürekli +100-150 ping alıyorum Türk Telekom altyapıyı değişicez diyor ama pek inanmıyorum
Wireless üzerinden mi ping yüksek kaç kişi modeme bağlı? Modem modeli nedir? Altyapınız çok düşük Telekomdan VDSL veya fiber talep edin.
Bu değerlerde çok bir şey yapılamaz. Altyapısal bir problem var tam hızı vermemelerine rağmen hatalar artmış. sokak kısmındna itibaren ev içine kadar hat takip edilip en fazla ekler varsa yenilenebilir veya bağlantılar kısaltılabilir mümkünse.

Hocam Ethernet'le bağlanıyorum modeme genel olarak aynı anda bağlantı sayısı 3 cihazı geçmiyor bu cihazlardan birisi de robot süpürge zaten interneti çok fazla yormaz diye düşünüyorum VDSL konusuna gelirsek site tarzı değil de sokak tarzı bir yerde yaşıyorum evimiz sokağın tam ortasında internetten sokak bilgilerini girip kapı numaramı sorguladığımda altyapı gözükmüyor ama sağ çaprazımdaki evin kapı numarasını yazdığımda 28Mbps gözüküyor sağ ve solumdaki birkaç binada gördüm bunu sokakda 28 Mbps alabilen binalar varken bana neden 16 veriyorlar anlamış değilim doğrusu.

Bir de eklemeyi unutmuşum binamda ankastre kutusu yok kablolar sokakta ki direkten çıkıyor evimizin üstünden odamdaki modeme geliyor sizce bu sağlıklı mı ankastre kutusu olsa farklılık olur mu?

Bir de eklemeyi unutmuşum binamda ankastre kutusu yok kablolar sokakta ki direkten çıkıyor evimizin üstünden odamdaki modeme geliyor sizce bu sağlıklı mı ankastre kutusu olsa farklılık olur mu?
Anladım lokal hattan alıyorsunuz. Bu da sokak direğine bağlısınız demektir ankastre yerine. Yani çok sağlı diyemeyiz. Havadan gelen radyo sinyalleri yağmur vb. faktörler, hele ek bölgeleri varsa oksitlenme gibi şeylerle epey kayıplar yaşanıyor. Telekom maalesef altyapıya önem vermiyor reklam olarak görünürde var. Altyapı konusunda hala gelişmiş değiliz reklamlarla müşteri toplama peşinde her kuruluş.

@Murat5038 Hocam, ben yeni bir modem alıp birkaç ayar ile bu hızları almaktayım, 5 günlük deneme sonucunda herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Sizce bu değerler sorun yaratır mı?

Ne ayar yaptıysanız eski haline getirin. Normal hızınız zaten 80 civarında o civarsa sabit kalıyorsa sıkıntı yok. Bu şekilde indirme ve yüksek verili paketlerde kısmı sorunlar yaşanabilir.

Şu an iyi midir?

@Murat5038 hocam, 3 aydır internetim hızım kopma derecesine geldi. Türk Telekom'la her akşam konuşuyoruz ve hala düzeltemediler. Hat değerlerimi bir de sen yorumlar mısın? Tavsiye edebileceğin bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-01 230237.png
    33,3 KB · Görüntüleme: 53
  • Ekran görüntüsü 2023-08-01 230439.png
    21,8 KB · Görüntüleme: 55
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…