Modemim Uzaktan Kapatıldı?

Finisterre

Megapat
Makaleler
5
Merhabalar. Yaklaşık 30 dakikadır evde bir savaş ortamı var. Sanırım -babam ki kandırıyor da olabilir- uzaktan modeme erişim sağlayabiliyor. Şimdilik sadece kapattı yani DSL bağlantısını kesti ve şu anlık modem ile ilgili bütün bilgileri değiştirdim. Böyle bir şey mevcut mu? Yani uzaktan kontrol edebilir mi?

Gerekli bilgiler elindeyse yapabilir yoksa yapamaz.
Tamam. İyiki şifreyi degistirmisiz. Onlara vermiştik çünkü.
Ben de bazen cep telefonu ile modeme tarayıcıdan erişim sağlayıp resetliyorum, ISS' nin verdiği kullanıcı adı ve şifreyi silip evdekileri film izlerken saç yoldurtuyorum. Hele kardeşim oyun oynarken modemi resetlemek çok zevkli oluyor.​

Kardeşim büyüsün, bende seve seve yaparım. 😀😁

Diğer ISS'leri bilmiyorum ama UyduNet Online işlemlerden Wi-Fi şifresi de değiştiriliyor. Aslında güzel özellikler tabii bunlar. Biz işin şeyine kaçıyoruz sadece.​
[/QUOTE

Superonline'da her şey var.😁 Modem resetleme, kullanıcı engelleme, SSID açmak. Kardeşim büyüyünce severek yapacağım işler.😀 Ama işin güzel yanı evdekiler bunları bilmiyor. O yüzden WAN kablosunu ceksem de sorun olmaz.

Peki sorum şu;

Babam bütün bunları telefondan yapıyor ki modeme bağlanması gerektiğini düşünmekteyim. Aksi durumda ne şekilde modemi uzaktan kontrol edebilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı