Moderasyon Hakkında Düşüncelerim

Yazılanlara katılıyor musunuz?

• Evet

Oy: 63 87,5%
  • Hayır

Oy: 9 12,5%

• Oy verenlerin toplamı
    72
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@SideWinder Yaptıkları hata sonucunda ceza alan üyelerden bazıları haliyle kurallardan şikayetçi olacak, bu kaçınılamaz bir durum zaten. 'Haksız ceza aldım' konularının akıbeti hep bu şekilde olmadı mı? Bu yüzden burada kimin ne dediğinden çok kendi düşüncelerinize göre hareket etmenizi daha mantıklı buluyorum. Edilen raporlar bir şey değiştirmeyecekse neden rapor ediyoruz?

20 sayfayı devirdik, bence herkes içindekini de yazabildi. Bu saatten sonra kilitlenirse mesela neden oldu demem. Daha önceleri 5 sayfa dolmadan (son sayfası da baştan aşağı moderatör mesajları) kapatılan bu tarz çok konu vardı. Bu şekilde daha iyi oldu.

20 sayfayı devirdik, bence herkes içindekini de yazabildi. Bu saatten sonra kilitlenirse mesela neden oldu demem. Daha önceleri 5 sayfa dolmadan (son sayfası da baştan aşağı moderatör mesajları) kapatılan bu tarz çok konu vardı. Bu şekilde daha iyi oldu.
O kelimeyi ağzımıza hiç almasak daha iyi. :)

Bu saaten sonra kilitlenirse ben de bir şey demem.

1606249576350.png

Belki inanmayan olur ama açıklayayım. 97 uyarım var, sadece 4 ya da 3 uyarımda neden aldım diye konu açtım. 1 tanesi özür dilenip geri alındı. Diğerlerinde haksız çıktım ve özelden kibarca anlatıldı. Moderasyon ekibinin hata yaptıkları zaman özür diledikleri ve geri aldıkları da, istemeseniz bile gerçek.

Dediğin ''yukarıdan bakmak'' bunun daha çok; yönetiminde getirdiği bir ağırlık, gelen bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum. Verdikleri kararlar, söyleyecekleri bir söz ile büyük tepkiler toplayabilirler.

Moderasyon ekibinden sevdiklerim de var, sevmediklerim de. Birçoğunuzun da eminim kişisel nedenlerden dolayı, (konu kilitleme, ceza alma vs.) kin besliyor veya hoşlanmıyorsunuz. Evet, bazı moderatörlerin, tokat gibi cevap yazıp konuyu direkt kilitlemelerinden ben de hoşnut değilim, buna diyecek bir şey yok. Önceden moderatör olup da ekibe tekrardan dönenlerin hiç bu tarz hareketlerine rastlamadım şahsen.

Ben de dahil, herkes fikrini söyledi. Ortamı yumuşatmak amacıyla, sonradan attığım mesajdaki fotoğraf için ''gereksiz mesaj'' uyarısı vermenize gerek var mıydı? Bence yoktu, siledebilirdiniz.

Bu yüzden burada kimin ne dediğinden çok kendi düşüncelerinize göre hareket etmenizi daha mantıklı buluyorum. Edilen raporlar bir şey değiştirmeyecekse neden rapor ediyoruz?

Bilakis raporlar bizim 6. duyumuz niteliğinde. Ve raporlayan, özen gösteren herkese tekrar teşekkür ediyorum. Ama geçmiş konulardansa güncel konulara yoğunlaşmak, rapor etmek bizim için daha yararlı.

Eki Görüntüle 749782
Belki inanmayan olur ama açıklayayım. 97 uyarım var, sadece 4 ya da 3 uyarımda neden aldım diye konu açtım. 1 tanesi özür dilenip geri alındı. Diğerlerinde haksız çıktım ve özelden kibarca anlatıldı. Moderasyon ekibinin hata yaptıkları zaman özür diledikleri ve geri aldıkları da, istemeseniz bile gerçek.
Aslında konu açmaktansa aynı şeyi rapor sistemine yazmak daha iyi olur. Ben öyle yapıyorum hep.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı