Moderasyon Hakkında Düşüncelerim

Yazılanlara katılıyor musunuz?

• Evet

Oy: 63 87,5%
  • Hayır

Oy: 9 12,5%

• Oy verenlerin toplamı
    72
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zaten Yönetime de gidiyor, üstelik yeni bir Yönetici daha eklendi, Moderasyon sistemi daha da sağlıklı çalışsın diye.
Sadece yöneticilere gitse daha adil olur diye düşünmüştüm.
Forum kullanım deneyimimiz yapılan ekleme ve düzeltmelerle gün geçtikçe iyileşiyor, bunlarda emeği geçen herkese teşekkür ederim fakat neden böyle olduğuna anlam veremediğim bir konu da bu. "Kimi, kime şikayet ediyorum?" sorusu oluşuyor kafamda, çünkü benim bildiğim, biri şikayet edilecekse, en üst kademedekilere edilir. Bir moderatörü raporladığımız zaman bunu herkes görüyor, aldığımız cevaplar da enteresanlaşıyor doğal olarak.

Ben de dahil, herkes fikrini söyledi. Ortamı yumuşatmak amacıyla, sonradan attığım mesajdaki fotoğraf için ''gereksiz mesaj'' uyarısı vermenize gerek var mıydı? Bence yoktu, silebilirdiniz de.

Konudaki benzer mesajlara uyarı verdim. Sizin konuda daha önceden mesaj yazdığınızı gördüğüm için, iyi niyet gösterip sadece uyarı verdim.

Bu tür konularda, o tür görsellere izin vermediğimiz, uzun zamandan beri bilinen bir durum.
Sadece yöneticilere gitse daha adil olur diye düşünmüştüm.
Forum kullanım deneyimimiz yapılan ekleme ve düzeltmelerle gün geçtikçe iyileşiyor, bunlarda emeği geçen herkese teşekkür ederim fakat neden böyle olduğuna anlam veremediğim bir konu da bu. "Kimi, kime şikayet ediyorum?" sorusu oluşuyor kafamda, çünkü benim bildiğim, biri şikayet edilecekse, en üst kademedekine edilir. Bir moderatörü raporladığımız zaman bunu herkes görüyor, aldığımız cevaplar da enteresanlaşıyor doğal olarak.

Bir moderatörü raporladığınız zaman bunu herkes görüyor ve ortada bir hata varsa bunu kendi aramızda da dile getiriyoruz. Sistemin yapısı gereği moderatörün Yönetimden bir şeyler saklaması olağan ya da mümkün değil. Saklarsa da kendi sonunu hazırlar.

Konudaki benzer mesajlara uyarı verdim. Sizin konuda daha önceden mesaj yazdığınızı gördüğüm için, iyi niyet gösterip sadece uyarı verdim.

Bu tür konularda, o tür görsellere izin vermediğimiz, uzun zamandan beri bilinen bir durum.

Bir moderatörü raporladığınız zaman bunu herkes görüyor ve ortada bir hata varsa bunu kendi aramızda da dile getiriyoruz. Sistemin yapısı gereği moderatörün Yönetimden bir şeyler saklaması olağan ya da mümkün değil. Saklarsa da kendi sonunu hazırlar.
Bu konunun son mesajı olduğunu düşünüyorum. 3 dakikadır kimse bir şey yazmadığına göre, sorunu olan herkes halletti.

Arınma konusu gibi bir şey oldu mübarek :D Fakat kilitlenmemesi ve moderatörlerin sağduyulu bir şekilde cevap vermesi iyi oldu. Kendi adıma teşekkür ederim onlara :)

Bir de şu konu düzeltme olayı düzenlense daha bir bahtiyar olacağım. O da yazım denetimi geliştikçe yerine oturacaktır.

Hocam moderatör arkadaşlarda insan. Onlar kuralları uyguluyor. Siz maske takmadığınız zaman polis size ceza kesince bütün polislere kötü olmuyor. Polisler kuralları uyguluyor. Moderatör arkadaşlarda kuralları uyguluyor.
Ne alakası var arkadaşım? Zaten modluk işini iyi yapan da var kötü yapanda. Bizim eleştirilerimiz kötü yaptığını düşündüklerimize.

Katılıyorum. Bana karşı üslubundan ötürü bir moderatörü bizzat Recep Baltaş ve Ali Güngör art arda mesajlarla gözümün önünde uyarmıştı. Tabii aramızda bir sorun yoktu, herkes anlık hata yapabilir.

Bu arada konunun ilk sayfaları da iyiymiş. Mesaj yağmurundan kaçırmışım bazılarını, @Necron Lord'un gemileri yakıp saydırmasına bayağı güldüm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı