Moderatör Skandalı ve Ayrılma Kararım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Size göre ufak tefek olan bir durum, başkası için çok önemli olabilir. Adam zaten Sosyal'i bırakmasa yazdıklarınızdan dolayı bırakır. Sen bu yazıdan adamın egolu olduğunu nereden çıkarttın? Cidden, bayağı merak ediyorum.

Kardeşim biz bu konu ile alakalı konuşuyoruz. Sen hemen olayı aldın nerelere götürdün. Avukatlık yapmaya gerek yok herkes düşüncesini yazıyor.

Yanlış yazdığını düşünmüş ve doğrusunu o şekilde "algılaya mı yorsun" zannetmiş. Heralde -mı, -mi ayrı yazılır demişler bu arkadaş da her gördüğü -mı, -mi'yi ayırmaya çalışmış. Yazım kurallarına hakim olmayan birinin yazım kuralından ceza vermesi gerçekten insanın tahammül sınırlarını zorlar.

Kardeşim biz bu konu ile alakalı konuşuyoruz. Sen hemen olayı aldın nerelere götürdün. Avukatlık yapmaya gerek yok herkes düşüncesini yazıyor.
Konu sahibi arkadaşı tanımıyorum bile... Üstelik olayı nerelere götürmüşüm? Yorumlarımda 2. Dünya Savaşı'ndan felan mı bahsediyorum? Adam yaşadığı güncel bir olayı anlatmış, altına gelen yorumda adama egolu diyor birileri. Üstelik, sen kendi üzerine neden alındın?

Dostum gitmeni istemeyiz. Hata olmuş olabilir. Bu da tabikide senin gücüne gidebilir. Benim başıma aynı olay gelmişti. Ben "Bize Ulaşın" kısmından bildirmiştim hatayı. Hemen düzeltildi. Yine de Sosyal'i bırakman beni ve eminim ki diğer arkadaşları üzecektir.

Beni de bu forumda bilen biliyor. Ben de yazılarıma dikkatli bakar, yazdıktan sonra okur, öyle paylaşırım. Sen de böyle bir kişiliğe sahipsin. Sosyal'i bırakmanı istemeyiz.

Konu sahibi arkadaşı tanımıyorum bile... Üstelik olayı nerelere götürmüşüm? Yorumlarımda 2. Dünya Savaşı'ndan felan mı bahsediyorum? Adam yaşadığı güncel bir olayı anlatmış, altına gelen yorumda adama egolu diyor birileri. Üstelik, sen kendi üzerine neden alındın?

Yazdıklarınızdan dolayı sosyali filan bırakır gibi laf etmişsin ona sinirim bozuldu. 2 kelime ettik diye mi bırakacak. Hem alınma gibi bir durum yok. Çok değişik sözler sarf ediyorsun. 2. Dünya savaşı filan sen çok Che Guevara etkisinde kalmışsın. :D

Yazdıklarınızdan dolayı sosyali filan bırakır gibi laf etmişsin ona sinirim bozuldu. 2 kelime ettik diye mi bırakacak. Hem alınma gibi bir durum yok. Çok değişik sözler sarf ediyorsun. 2. Dünya savaşı filan sen çok Che Guevara etkisinde kalmışsın. :D
Dostum konudan sapmışım, çok farklı şeylerden bahsediyormuşum gibi yazmışsın. 2. Dünya Savaşı'nı o yüzden örnek verdim. Che'yi de ahım şahım seven birisi değilim, yapmaya çalıştıkları hoşuma gidiyor. Her neyse sırf bu yüzden tartışmaya gerek yok, sağlıcakla kalın.

Kırıcı konuştuğunuz için diğer arkadaş sizin mesajı raporlamıştır. Moderatör arkadaş da "bu mesajda ne var acaba?" derken yazdığınızı soru cümlesi sanmış olabilir. Bence cezayı üslûp yüzünden yediniz.

Tüm yazanlara ve iyi dileklerini iletenlere çok teşekkür ediyorum.

@Efe Yurt Egolu olduğuma nasıl karar verebildin? İnsanların prensipleri olamaz mı? Cahil bir moderatörün verdiği ceza onu bu platformdan soğutmuş olamaz mı? Haksızlığa gelememek egoistlikle nasıl bağdaşabilir?

Ben buraya geldim geleli ne insanları "Teşekkür etme beğen" diyerek zorladım, ne her gördüğüm konuya gereksiz yorumlar yapıp öne çıkmaya çalıştım, ne tanınma çabasına düştüm, ne de moderatör olabilmek için şekilden şekle girdim. Kendi halimde insanlara yardım etmek için buradaydım ve neysem o oldum. Bana egolu ithamında bulunabilecek kimse yok burada, laflarına dikkat et.

Gerçekten de skandal. Ekrana boş boş baktım nasıl olur diye. Olayın Türkçe ve moderatör görevlerine yeteri kadar hakim olunmaması nedeniyle gerçekleştiğine emin olabilirsiniz. Bahsettiğiniz üzere art niyet taşıyan bir durum yok, konu genel olarak denetimden geçmediğinden olayı bu şekilde anlamanız da gayet normal. İşlemi yapan moderatörümüzü bu konuda uyardık. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Uyarı puanınız silinmiş ve konuya gereken denetim yapılmıştır.
İlginiz için teşekkür ederim, konunun onaylanması epey uzun sürdü. Art niyet olabileceğini düşünmemin sebebi benim aniden böyle bir ceza almam ve arkadaşın "Rahatsızmısın uzatma." gibi Türkçe kurallarına uymayan ve resmen uygunsuz üslup barındıran mesajlar atmasına rağmen yazabilmeye devam etmesiydi.

Burası gerçekten çok güzel bir platform fakat diyeceğim şudur ki yanlış kişilere emanet ediliyor diye düşünüyorum. Bakın 3-4 sene önce patlama noktasında olan ve benim de o zamanlar yetkili olduğum bir forum, yanlış alımlar yüzünden dibe vurdu, çok büyük karışıklıklar yaşandı. Biraz daha özen göstermenizi ve seçme kriterlerinizi biraz daha gözden geçirmenizi rica ediyorum.

Ayrıca cezayı veren kişinin de adı açıklanırsa merakım giderilmiş olacaktır, tekrar ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Tüm yazanlara ve iyi dileklerini iletenlere çok teşekkür ediyorum.

@Efe Yurt Egolu olduğuma nasıl karar verebildin? İnsanların prensipleri olamaz mı? Cahil bir moderatörün verdiği ceza onu bu platformdan soğutmuş olamaz mı? Haksızlığa gelememek egoistlikle nasıl bağdaşabilir?

Ben buraya geldim geleli ne insanları "Teşekkür etme beğen" diyerek zorladım, ne her gördüğüm konuya gereksiz yorumlar yapıp öne çıkmaya çalıştım, ne tanınma çabasına düştüm, ne de moderatör olabilmek için şekilden şekle girdim. Kendi halimde insanlara yardım etmek için buradaydım ve neysem o oldum. Bana egolu ithamında bulunabilecek kimse yok burada, laflarına dikkat et.

İlginiz için teşekkür ederim, konunun onaylanması epey uzun sürdü. Art niyet olabileceğini düşünmemin sebebi benim aniden böyle bir ceza almam ve arkadaşın "Rahatsızmısın uzatma." gibi Türkçe kurallarına uymayan ve resmen uygunsuz üslup barındıran mesajlar atmasına rağmen yazabilmeye devam etmesiydi.

Burası gerçekten çok güzel bir platform fakat diyeceğim şudur ki yanlış kişilere emanet ediliyor diye düşünüyorum. Bakın 3-4 sene önce patlama noktasında olan ve benim de o zamanlar yetkili olduğum bir forum, yanlış alımlar yüzünden dibe vurdu, çok büyük karışıklıklar yaşandı. Biraz daha özen göstermenizi ve seçme kriterlerinizi biraz daha gözden geçirmenizi rica ediyorum.

Ayrıca cezayı veren kişinin de adı açıklanırsa merakım giderilmiş olacaktır, tekrar ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum.

İlk mesajınızı baştan sona tekrar okuyun lütfen. Kendinizi ben çok muazzam yazarım, yazdıklarımda hata yoktur gibi biri olarak tanımışsınız. Ardından da sanki size kasıtlı yapılmış gibi anlamışsınız. Bir de üstüne bunun yalanlanıp örtbas edileceğini söylemişsiniz.

İnsanların kendini tanıyamaması ne kadar kötü bir durum. Kendinizi haklı durumdan haksız duruma düşürmüşsünüz.

Ayrıca bence laflarına dikkat etmesi gereken ben değil sizsiniz çünkü üslubumda herhangi bir sorun olduğunu zannetmiyorum elimden geldiğince sizli bizli konuşmaya çalışıyorum...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı