Moderatörler neden böyle?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

EZH

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Ben okul başlayınca bırakacağım büyük ihtimal belki girerim belki girmem, yaz tatili olunca tekrar hatırlarsam girerim ama şunu söyleyeyim bu forumun kalitesi son zamanlarda düştü gibi geliyor bana örneğin biri beğenmediği bir şeye gülme emojisi atıp geçiyor bir şey demeden sürekli siyaset konuları çıktı. Üyeler ya da bazı moderatörler yardımcı olup uyarmak yerine azarlamaya çalışıyor ya da kendini haklı çıkarmaya çalışıyor, bana göre böyle geldi sizi bilmem ama son olarak lütfen bazı moderatörler bu forumda sorunları çözmek yerine bu foruma her gün kaç kişi geliyor istemiyorsanız gidebilirsiniz demesi aşırı sinirimi bozuyor sen bir moderatörsen sorunları çözeceksin buradaki üye sayısını kaybettirmeye çalışmayacaksın bana göre. Son olarak sitede çökmeler yaşandı bayağı bazen foruma giremiyorum ya da yarım saat sonra girebiliyorum.

Zeynep'in yazdığı gibi neden böyleler? Ya da böylesiniz? Yanlış yazdığımızda uyarı atmak yerine moderatörler yazımızı düzeltebilir değil mi? Zeynep'in de dediği gibi neden sorun çözmek yerine "Beğenmiyorsan git, sana mı kaldık?" gibi sözler söylüyorlar? Bazı moderatörler var hakkını yememek lazım onlar zaten kendileri biliyor, neyse yine yazacağımı yazdım. İnşallah bunu yazdım diye uyarı yemem hadi sağlıcakla.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün mesajları tek tek düzeltecek insan gücümüz bulunmuyor maalesef.

Ufak hataları, boşluk hataları tarzı hataları çoğunlukla düzeltiyoruz. Ama ne kadar uyarı vermez isek o kişi devam ediyor. Uyarı vermemiz bir yerden sonra kişinin öğrenmesi için lazım. Merak etmeyin kimseye de haksız uyarı vermiyoruz. Aldığınız cezalar için itiraz konusu açabilirsiniz, cezanın sebebi size anlatılacaktır.

Merhaba,

Dediğiniz gibi her şeye uyarı vermiyoruz. Ufak hataları düzeltiyoruz. Mesela burada “Zeynep’in de” yerine “Zeynep’inde” ve “sana mı” yerine “sanamı” yazmıştınız. Düzelttik ve ceza vermedik. Her hatadan bir kere uyarı aldığınızda zaten artık o hataları yapmamaya başlıyorsunuz. Burada bunu söylemeseydim veya oldu da normal bir konuda uyarmasaydım soru eklerini bitişik yazmaya devam edebilirdiniz. Düzenlenen mesajlardaki hatalara çoğu kişi dikkat etmiyor ve aynı hatalara devam ediyor. Sadece bir mesaj ile onlarca veya yüzlerce hata yapmaktan kurtuldunuz. Şahsen son aldığım uyarı 4 sene önceydi. Kuralları okursanız, uyarsanız ve yazım kurallarına dikkat ederseniz siz de ceza almazsınız. Haksız bir ceza olduysa da hakkınızı aramak hakkınız. :)

Kimseyi azarladığımı veya haksız bir şeyi savunduğumu da hatırlamıyorum. Amacım hep yardım etmek burada, insanları üzmek değil.

Bunlara ek olarak her mesaja tek tek dikkat edecek ve düzeltecek vaktimiz olamayabiliyor. O yüzden uyarmak ve düzeltilmesi gereken şeyleri azaltmak en doğrusu. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı