Moderatörler neden böyle?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Scavenger

Picopat
Daha fazla  
Bu olay beni birkaç haftadır artık rahatsız etme seviyesine kadar geldi. Bir konu oluyor, esprili yanıt veriyoruz, konuya giren çoğu insan espriye gülüyor ve "hahaha" tabir edilen ifadeyi bırakıyor, modlar mesajı silip falan filan diyor.
Aynı konulardan 500 defa açılıyor, konu sahibine aynı sorunun sorulduğunda ve forumda arama yaparak bulabileceğini söylüyorsun, modlar yine gelip falan filan.

Bilgisayarımın performansı düştü konularına hepimiz aşinayız, konu açılıyor 3 sayfa 5 sayfa insanlar uğraşıyor sonra çözüm "AAA laptopu prize takmamışım" oluyor. Altında gülüyorsun ve ne oluyor biliyor musunuz? Evet doğru tahmin ettiniz, bir mod geliyor ve falan filan. Konu onaylayan modlar herhalde her şeye Next Next basarak devam ediyor. Radeon yerine Radeon (evet sadece r harfi küçük diye) uyarı aldığım bile oldu.
He bu arada sağ üst panelde mesaj kısmına her bildirim geldiğinde bir savunma yapayım derseniz hiçbir şey değişmiyor.

@Recep Baltaş'ı çok severim, teknoloji camiasına büyük katkıları olduğunu düşünen tek kişi ben olmadığıma zaten eminim. Ama Recep beyden ricam mod ekibini biraz daha geliştirmek ve forumda biraz da olsun goygoy yapabilmemize imkan verilmesidir. Radeon'u küçük r ile yazdı diye, insanları güldürdü diye uyarı ya da mesaj silme cezalarını doğru bulmuyorum.

Benim de canımı sıkıyor.
Adam 4 tane oyun yazmış Kaç GB tutar diyor. Bende gidip Google'dan aratmak zor olmamalı diyorum, gereksiz mesaj yazmayın uyarısı geliyor. Sonra da konu kirliliği var diye konuşup duruyorlar.
Google'a girip her bir oyunu kaç GB yazarak hesap makinesini açıp bakmak bu kadar zor olmasa gerek. Ve bunu yapmak için bilgili olmana gerek yok. Technopat'ta konu açmak bundan daha zordur.
Moderatörler şu konuyu onaylıyor :) Sonra neden konu kirliliği var.

Epik şakalarım kaç defa silindi ve ban yedim bir ben bir de mod bilir 🤣 Hayır, zamanında modluk yapmış olmam bu işi daha da ilginç yapıyor. Ya ben işimi düzgün yapmadım ya da bu yeni nesil modlar kendilerini NASA tartışma oturumu yönetiyor falan sanıyorlar. Altı üstü forum be dostum, ne bu tripler? Sal da insanlar azıcık gülsünler, eğlensinler.

Bu olay beni birkaç haftadır artık rahatsız etme seviyesine kadar geldi. Bir konu oluyor, esprili yanıt veriyoruz, konuya giren çoğu insan espriye gülüyor ve "hahaha" tabir edilen ifadeyi bırakıyor, modlar mesajı silip falan filan diyor.
Aynı konulardan 500 defa açılıyor, konu sahibine aynı sorunun sorulduğunda ve forumda arama yaparak bulabileceğini söylüyorsun, modlar yine gelip falan filan.

Bilgisayarımın performansı düştü konularına hepimiz aşinayız, konu açılıyor 3 sayfa 5 sayfa insanlar uğraşıyor sonra çözüm "AAA laptopu prize takmamışım" oluyor. Altında gülüyorsun ve ne oluyor biliyor musunuz? Evet doğru tahmin ettiniz, bir mod geliyor ve falan filan. Konu onaylayan modlar herhalde her şeye Next Next basarak devam ediyor. Radeon yerine Radeon (evet sadece r harfi küçük diye) uyarı aldığım bile oldu.
He bu arada sağ üst panelde mesaj kısmına her bildirim geldiğinde bir savunma yapayım derseniz hiçbir şey değişmiyor.

@Recep Baltaş'ı çok severim, teknoloji camiasına büyük katkıları olduğunu düşünen tek kişi ben olmadığıma zaten eminim. Ama Recep beyden ricam mod ekibini biraz daha geliştirmek ve forumda biraz da olsun goygoy yapabilmemize imkan verilmesidir. Radeon'u küçük r ile yazdı diye, insanları güldürdü diye uyarı ya da mesaj silme cezalarını doğru bulmuyorum.
Moderatörler gerçekten sinir bozucu, dün saçma bir şeyden susturma aldım. Raporuma susturma bitene kadar yanıt atmadılar. Bitince sildiler.

Moderatörler gerçekten sinir bozucu, dün saçma bir şeyden susturma aldım. Raporuma susturma bitene kadar yanıt atmadılar. Bitince sildiler.
Susturma yediğim şey resimde göründüğü gibi. Sırf susturma atılmak için atıldı, ve gerçekten adamın bütçesinde istediği cihaz yoktu. Ve bilerek emin konuşmadım, rapora itiraz ettim susturma bittikten bir süre sonra nasıl olduysa yanlış bilgi tiki silmiş. Bilerek yapıldığını düşünmeye başladım artık. Önüne gelene susturma :D

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-07-22 ÖS 1.28.31.png
    Ekran Resmi 2023-07-22 ÖS 1.28.31.png
    124,3 KB · Görüntüleme: 171
Konu dışına çıkacak yorumların silinmesi de oldukça doğal, bunda tuhaf bir durum göremiyorum ve yeni konu açan birisine de şurada araştırırsanız bulabilirsiniz tarzında yorum yapmak da hoş değil. Bunu yazmaktan ziyade konuyu ya cevaplayın ya da hiç cevaplamadan geçin. Bu tarz şeyler doğal olarak insanın konu açma hevesini kırar. Faydalı bir konu olduğu sürece aynı konudan gerekirse 1000 kez olsun, tuhaf karşılamam. Burası bilgi öğrenme yeri ve salın da millet öğrensin. Milletin açtığı konuya karışmayın arkadaş.

Adam çalıştığı işten memnun değil, bundan dert yanmış ve farklı bir iş için tavsiye istemiş. Çıkıp da ''eski işinden neden memnun kalmadın, senin için kötü olan şartlar neydi?'' şeklinde mesaj atıyorum. Bir zeki moderatör de bu mesajlaşmalara çıkıp 10 günlük gereksiz mesaj cezası veriyor.

Benim moderatörlük zamanımda olsaydım o kişiye nasıl ban atılacağını öğretirdim de, şu an pek de umurumda değil, egolarını banlarla tatmin ediyorlarsa bırakın etsinler. Moderatörlükten anlasalar detay mesajlara ceza yazacaklarına sağ tarafta yeni açılan, hemen hemen her konuda olan hatalara odaklanırlardı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı