Moderatörler neden ürkütücü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam şimdi de ban yersiniz aman.
Benim kadar moderasyonu gömen, aynı zamanda moderasyonu öven biri daha bulamazsın bu forumda. Doğruya doğru, yanlışa yanlış derim her zaman. Bunun için ban atılacaksa atılsın, ben karakterimden bir şey kaybetmem ama atanlar kaybeder.

Böyle insanlar hayatın her alanında var. Korkmaya gerek yok.

@Berkay Davas mesele ceza alıp almamak değil.

Zaten foruma bu aralar pek zaman ayıramıyorum ve pek umurumda değil ama belli bir süre geçirdikten sonra sırf birisi sizi sevmediği için sebepsiz ceza vermesi sinir edici oluyor.
Sebepsiz cezayı gösterseniz daha iyi olur. Somut bir kanıtınız olursa gereken yapılır diye düşünüyorum.

Zaten foruma bu aralar pek zaman ayıramıyorum ve pek umurumda değil ama belli bir süre geçirdikten sonra sırf birisi sizi sevmediği için sebepsiz ceza vermesi sinir edici oluyor.
Sana şu anki kadrodan kimsenin bu şekilde ceza verdiğini düşünmüyorum. Moderasyon tarafından mimli olmak diye bir kavram yok. Böyle bir şey olduğunu düşündüğünde gerekli yerlere ulaş ama forumdaki ortamı kirletmeye başlıyorsun, bu doğru değil. Buna benzer her konuda aynı tavırları takındığın için çoğu kişi dikkat çekmek istediğini düşünüyor, ne yazık ki ben de dahil. Bu forumda bulunma amacın yardım etmek olmalı. Açık aramak değil.

Yapıldı zaten ama bu kişilerin hiçbir şey olmamış gibi devam etmesi garip açıkçası.
O zaman sorun ne? Kişi uyarılmıştır, hatasını anlamıştır.

@Sylveon ben ya da bir başkası, X kişiye haksız yere uyarı verse, bunu ilk @Emre C, sonrasında ise diğer üyeler fark eder ve karşı çıkar. Kimse kimseye direkt uyarı vermiyor, hele ki mesaj değil üye bazlıysa uyarı. Yani bir yolu yok, zaten moderatörlerin ne yaptıklarının kayıtları da var. Yani X moderatör şu anki sistemde kafasına göre uyarı verirse, kendini rezil eder. Hem yönetime, hem de kullanıcılara.

Pandeminin başından beri birçok özellik getirildi, hem kullanıcılar hem de moderatörler için. Ve hala da sizlerin önerilerini dikkate alıyoruz. Mesela:
  • Ceza alınca sizlere ulaşamıyoruz denildi, Rapor sisteme herkese açık oldu.
  • Açtığım konu hemen kilitleniyor dediniz, açılan konulara sadece konu açanın yazacağı sistem getirdik.
  • Moderatör mesajları konuları etkiliyor, çok beğeni alıyor, bizim mesajlarımız yok sayılıyor denildiği için etiketi kaldırdık.
  • "Neden ceza aldım?" gibi konularda anonimliği korumak, kilitlenen konularda daha resmi cevaplar verebilmek için Moderasyon Ekibi hesabı getirildi.
  • Raporlarken kolay istediğiniz için Rapor sistemine seçenekler eklendi.

Yani baktığınız zaman kullanıcıların siteyi daha iyi ve verimli kullanabilmeleri için 1 sene içinde birçok değişiklik yapıldı. Bizim konu onaylama sistemlerimiz ise baştan aşağı değişti. Sırf yoğunluk esnasında konu kaçırmamak için. Yine rapor sistemi daha tutarlı hale getirldi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı