Moderatörlerin Ceza Sayıları Kaç?

apesh1t

Megapat
Sayın moderatörler ve yöneticiler, benim ilerideki hedeflerimden biridir moderatör olmak. Fakat uyarı alan birinin moderatör olması mümkün mü çok merak ediyorum. Sizin uyarı veya ceza sayınız kaç acaba?

Sanırım bu soruya cevap vermemde bi sakınca yok.
Her insanın mutlak bi acemilik süreci vardır, bu süre zarfında hata yapmaması imkansız gibi bir şeydir, o nedenle aldığınız 3-5 uyarının (cezanın) pek bi önemi yok. Burada önemli olan hataları ısrarla tekrarlamamak.

Sizin MOD. olabilmeniz tamamen edineceğiniz yeteneklere bağlı...
Bakınız: Bir donanım alırken bile performans değerlerine bakarız önce, öyle değil mi?
O halde haydi gösterin performansınızı.
İpucu: Gerekli bilgiler edinmeye çalışıp gereksiz konu ve mesajlardan kaçınarak başlayın mesela.:)

Sanırım bu soruya cevap vermemde bi sakınca yok.
Her insanın mutlak bi acemilik süreci vardır, bu süre zarfında hata yapmaması imkansız gibi bir şeydir, o nedenle aldığınız 3-5 uyarının (cezanın) pek bi önemi yok. Burada önemli olan hataları ısrarla tekrarlamamak.

Sizin MOD. olabilmeniz tamamen edineceğiniz yeteneklere bağlı...
Bakınız: Bir donanım alırken bile performans değerlerine bakarız önce, öyle değil mi?
O halde haydi gösterin performansınızı.
İpucu: Gerekli bilgiler edinmeye çalışıp gereksiz konu ve mesajlardan kaçınarak başlayın mesela.:)
Sende kaç tane var :)

Terlemeden herhangi bir hedefe ulaşanı görmedim açıkçası. Yani istediğiniz hedef ne olursa olsun, biraz çaba göstermeniz yetebiliyor.

Bakın, ben Türkçe Kurallarını Technopat'ta öğrendim. İşin garip tarafı bu kuralları 37 yaşımda öğrendim. Düşünün, 37 yaşınıza kadar alışık olduğunuz bir yazım şekliniz var ve siz bunu değiştirebiliyorsunuz isteyince(y)

Herkesin az veya çok cezası vardır bu ortamda. Hedef moderatör olmak ise cezanın fazla olmaması gerekir. Moderatör olacak kişi Sosyal kurallarını yalamış, yutmuş olmalı. Kuralları çok iyi bilen bir kişi zaten ceza falan almaz. Eski bir Süper Moderatör olarak diyeceklerim bunlardır.

Önceden ceza almış olmak moderatör olmaya engel değil. Gene de fazla sayıda ceza almamaya ve foruma mümkün olduğu kadar katkı sağlamaya çalışmanı öneririm. Moderatör olarak seçilen kişilerin büyük kısmının ceza sayısının az (1000 mesajda ortalama 2-3 civarı) olduğunu söyleyebilirim. Uyarayım, kuralları sıkı şekilde uygulayan bir forumda moderatörlük düşündüğün kadar hevesle istenecek bir yetki değil. :)

Ben yetkili olmadan önce 16 cezam vardı. Ancak uzun bir süre boyunca ceza almadım. Sonra yetkili oldum. Ayrıldıktan sonra bir ceza daha aldım. Şimdi ise 15 cezam var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı