Moderatörlerin Ceza Vermeleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

EpicUp

Hectopat
Daha fazla  
Sayın Recep Baltaş'a tavsiyemdir. Bu forum'un sağlıklı işlemesini bazı moderatörler engelliyor. Yetkileri kısıtlanmalı veya tekrar bilgilendirilmeliler. Tam konu çözüme kavuşacakken bir ceza yapıştırıyorlar ve konu ortada kalıyor bişey yazılamadığı için. 1 hafta sonra ceza bittiğinde yeni konu açıyorsun bu sefer aynı konu'yu çok kez açmaktan ceza yiyorsun. Ben şahsen tilt oldum moderatörlere çözüm bulunması şart...

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer forumlara bakınca Türkçe kurallarına uymadıklarını fark ettin mi? Bu cezaların amacı herkesin yazılan çözümleri ve konuların anlayabilmesi.

Technopat Sosyal Kuralları - Technopat Sosyal Kurallar burada gayet açık aslında. Ayrıca normal cezalar 1 saat olarak veriliyor. Ancak siz aynı hatayı 10. kez veya daha fazla yaptığınız için uzun süreli ceza alıyorsunuz. Cezalarınızın büyük bir kısmını ''Noktalama İşaretlerinden Önce Boşluk Bırakmayın'' oluşturuyor. Buna dikkat etmek çok zor olmasa gerek.

Son düzenleme:
Technopat Sosyal Kuralları - Technopat Sosyal Kurallar burada gayet açık aslında. Ayrıca normal cezalar 1 saat olarak veriliyor. Ancak siz aynı hatayı 10.kez veya daha fazla yaptığınız için uzun süreli ceza alıyorsunuz. Cezalarınızın büyük bir kısmını ''Noktalama İşaretlerinden Önce Boşluk Bırakmayın '' oluşturuyor. Buna dikkat etmek çok zor olmasa gerek.
GURLEK yeni mi moderatör oldun?

İnsan neden ceza yer anlamış değilim. Kendi dilini bile doğru bilmediği için mi? Yoksa kuralları okumadıgı için mi?

Ben bu halinden çok memnunum, gördüğüm yanlışları da raporlamaya çalışıyorum.
TDK'da noktalama işaretlerinden önce boşluk bırakılmaz gibi bir madde bulup bana göstersenize?

GURLEK yeni mi moderatör oldun?
760 mesajı olan adam nasıl moderatör oldu ya? Hani en az 1.000 mesaj lazımdı @Recep Baltaş. Neyse. Yönetimi ilgilendirir bize laf düşmez :)

Ayrıca, Türkçe kurallarına uyduktan sonra ceza atan moderatör yok desem yalan olur, var. Ve cezayı atan moderatörün adı yok ortada. Ya bana kim ban attı arkadaş? Açıklama da yok.

Son zamanlarda direkt ceza uygulanmıyor. En azından bana atılmıyor. Bir yanlışım var ise ÖM'den mesaj atıyorlar. 83 tane ceza aldım ben :) Dayak yiye yiye öğrendim Türkçe yazmayı. Sen de öğren. Senin yaşadığın yer Türkiye, dilin Türkçe. Neden kendi dilini bozuyorsun?

Bazı moderatör arkadaşlar, konu dışında ya da felsefe kısmında bazen gördüğüm cezalar ile cezalandırıyor. Ben de bakmıyorum artık oralara.

Arkadaşlar ceza sistemi saatlik dilime indirildi artık. Yani; yeni üye olan arkadaşlarımızın büyük bir ceza almadan, kuralların varlığından haberdar konuma gelmesi pekala mümkün artık.

Sizlerden ricamız ana dilimiz olan Türkçeyi, bizlere yakışır şekilde kullanmaya dikkat etmeniz. Aynı zamanda lisanımıza dikkat etmeye çabaladığımız bu süreçte aldığımız 1 saatlik cezalardan ötürü kızıp - öfkelenmemeniz :)

Yukarıdaki mesajınızda olduğu gibi; uyarıldığı halde noktalama işaretlerinden önce boşluk bırakmaya devam ederseniz alacağınız cezalara da katlanmak durumunda kalırsınız. Üzgünüm ama yanlışta diretiyorsun; oysa çok bilindik bir kuraldır bu.

TDK'da noktalama işaretlerinden önce boşluk bırakılmaz gibi bir madde bulup bana göstersenize ?
Yazdığınız cümleyi birebir alıp Google'a kopyaladım, "bu" bağlantı çıktı. Bağlantı TDK'ye ait (TDK'ya değil), orada diyor ki
"Noktalama işaretlerinden nokta, virgül, noktalı virgül, iki nokta, üç nokta, soru, ünlem, tırnak, ayraç ve kesme işaretleri ait oldukları kelimelere bitişik olarak yazılır ve kesme dışındaki işaretlerden sonra bir harf boşluğu ara verilir. "
Yani bizzat TDK kendisi demiş bu işaretlerin tamamı ait oldukları kelimelere bitişik yazılır diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı