Mönitor Hz'in FPS'ye etkisi var mı?

BerserkSeverim

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, ben bu olayı pek anlamadım da açıklayabilir misiniz? Mesela bende 60 Hz mönitor var fakat ben Valorant'ta 80-90 FPS'ler alabiliyorum maçtayke. N bazı konularda 75 Hz mönitorde en fazla 75 FPS alırsınız falan yazıyordu, peki öyleyse ben nasıl bu FPS'leri alıyorum? Bilmediğim için sormak istedim açıklayabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam, ben bu olayı pek anlamadım da açıklayabilir misiniz? Mesela bende 60 Hz mönitor var fakat ben Valorant'ta 80-90 FPS'ler alabiliyorum maçtayke. N bazı konularda 75 Hz mönitorde en fazla 75 FPS alırsınız falan yazıyordu, peki öyleyse ben nasıl bu FPS'leri alıyorum? Bilmediğim için sormak istedim açıklayabilir misiniz?

Alakası yok. Etki dahi etmez.

Hocam V-Sync açarsanız FPS'yi monitörün Hz'sine eşitler onun dışında alakası yok ikisinin etki olarak yani yanlış anlamayın Hz'niz ve FPS'niz etki var ama onun dışında yok.

Monitor Hz FPS'i etkilemez. 75Hz monitorde 300FPS alsanız bile oyun 75FPS akıcılığında oynarsınız. 75'in üstünde FPS almaniz input lagı düşürür bu da iyi bir şey.

Hocam monitör maksimum 75 FPS olarak görüntü verir ama bilgisayarınızın FPS'inin monitörle bir alakası yok. HZ değeri 75 ise siz 90 FPS'in 75 FPS'ini görüyorsunuz demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı