.Moka Uzantı Virüsü

Anladım dediğiniz gibi bu işlerden pek anlamıyorsanız bu tür hizmetlere başvurmanız normaldir.

Başları bir ukalaydım, bir kendini beğenmiştirm.... Ne olacak ki bir NAS kurmak. Xeon işlemci, 2-3 harddisk derken bu işlerin öyle olmadığını gördük. İşin donanım kısmı değil, servis kısmı çok önemli. Herkes, bildiği işi yapmalı vesselam. 😊

Aslında kolay ancak serverlarla biraz bilgin olması gerekiyor program yönetme gibi. Donanım kısmı hazır sistemler var Qnap veya Seagate'nin vb. onlardan alıp kendi OS'uyla işletebiliyorsun. Ancak dediğiniz gibi 3. kişileri depoya dahil etmek veya yönetimi vs. tabi bilgi gerektiriyor.

Onu düşündük, fiyat aldık. İlk kurulum maliyeti çok yükseti + yazılım lisanslaması ve bakım + servis ek ücretleri (Pek anlamadığımız konular olduğu için ve veriler değerli olduğundan, kendi pişir kendin ye gibi bir iş yapamazdık)

Sonra aynı zamanda CLOUD'da olsun istedik. Çoğrafi sınırlamaları aşmak için. Avrupada 4 Amerikada 2 studio ile çalışıyoruz vs. (Yani ben çalışmıyorum da arkadaşımın şirketi çalışmakta)

Örneğin; Bir çekim oluyor, video ve ses Postproduction için Amerikaya gönderilmesi gerekiyor. Atıyorum sesin Master işlerini İngiltereden bir amca yapıyor vs. Bu işler için simetrik internet aldık ki ne pahalı birşeydir o.

+CLOUD hizmeti aldığımız firma (hangi fima bilmiyorum) Veri kaybı garantisi vs veriyordu. Atıyorum adamlar yedekli falan çalışıyor vs.

O kadar çok anlamadığımız konu ve ek iş yükü vardı ki, işi profesyonellere bırakmak en akıllıca geldi.
Hocam mantıksız ama harici disk alıp ona fotoğrafları koysa ben böyle yapardım onuda yanında gezdirsin eğer düşünürse 5000$ alırım.

Hocam mantıksız ama harici disk alıp ona fotoğrafları koysa ben böyle yapardım onuda yanında gezdirsin eğer düşünürse 5000$ alırım.

Günde 100GB'dan sene de .....? Kaç tane harici disk alacağımı ve harici disklere dünyanın her yerinden nasıl ulaşacağımı hesapla, sonra da bu çözümü gerçekleştir, 5000$ hesapta. 😉

Günde 100GB'dan sene de .....? Kaç tane harici disk alacağımı ve harici disklere dünyanın her yerinden nasıl ulaşacağımı hesapla, sonra da bu çözümü gerçekleştir, 5000$ hesapta. 😉
500 tane google drive hesabı artı Google Cloud diye bir şey gördüm uygun mu diye bakabilir misin. Mesleğiniz nedir günde 100 GB ne yapıyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı