.Moka Uzantı Virüsü

Zararlı STOP ransomware varyantlarından yeni bir tanesi.
Konuda 4. notu okuyun. Maalesef yeni varyantlar daha karışık biçimde formatlanmış olduğundan araç işe yaramamaktadır, onlar için şu an bir güncelleme veya çözüm gelmeyecek diye bildirildi.
Sizin uzantının alt versiyonu v0161 olarak şifrelendiği için daha zor durumda.

Kısaca dosyaları unutun gibi bir şey. Ancak seneler sonra bir şans ile çözülebileceği için dosyalarınızı saklayabilirsiniz. Sonrasında formatlarsınız.

AV kullanmamanın zararları, bu kadar AV bulurken sistemde AV'siz dolaşmak akıl karı değildir:

Zararlı STOP ransomware varyantlarından yeni bir tanesi.
Konuda 4. notu okuyun. Maalesef yeni varyantlar daha karışık biçimde formatlanmış olduğundan araç işe yaramamaktadır, onlar için şu an bir güncelleme veya çözüm gelmeyecek diye bildirildi.
Sizin uzantının alt versiyonu v0161 olarak şifrelendiği için daha zor durumda.

Kısaca dosyaları unutun gibi bir şey. Ancak seneler sonra bir şans ile çözülebileceği için dosyalarınızı saklayabilirsiniz. Sonrasında formatlarsınız.

AV kullanmamanın zararları, bu kadar AV bulurken sistemde AV'siz dolaşmak akıl karı değildir:
Hocam AV ve Firewall kullananlara bile bulaşabiliyor. Hocam siz hiç böyle bir sorun yaşadınız mı sizi uğraştıran bir virüs oldu mu?

Hocam AV ve Firewall kullananlara bile bulaşabiliyor.
Bulaşamaz, yeni bir varyant değilse veya akılsız bir kullanıcı değilse.
Hocam siz hiç böyle bir sorun yaşadınız mı sizi uğraştıran bir virüs oldu mu?
Şahsi bilgisayarıma hiç ransomware girmedi, sahte ransomware mailleri geliyor sadece. Dikkate almadığım için de bulaşamıyorlar.
Uğraştıran zararlı yine şahsi değil ancak çevremde olan yardım isteyenlerde olmuştu yine de zararlının kökünü kazımıştık.

Bu linki inceleyin. Hangi dosya türünü şifreliyor, exe dosyalarında herhangi bir sorun olmadığını tahmin ediyorum. İnternet bağlantınızı açmanızı önermem kesinlikle, başka bir bilgisayardan USB bellekle aktarmanız daha iyi olacaktır. Bir tane de antivirüs indirin, şifreleme kalksa dahi virüsün tamamen temizlenmesi gerekiyor.

Kardeşi bulutta tutun o zaman verilerinizi yada kasa oluşturun orada saklayın. Zaten şimdide aşırı başarılı değil Anti-Ransomware yazılımlar ama çoktan çıkmış olanlara karşı güçlü.

Öyle yapıyor ve bu iş için senede 10000$ harcıyoruz. Ancak herkes senede *10000$ harcayacak bir bütçeye sahip olamıyor değil mi? 😂😂😂

*Anladığım kadarı sen bilgisayarı sadece oyun oynamak için kullanıyorsun. Bilgisayarı profesyonel işler için kullanmaya başladığında ne demek istediğimi, ransomware olsun başka virüs ve zararlı yazılım olsun, işine nasıl bir zarar verebilceğini anlarsın. Biz bunu kötü bir tecrübe ile öğrendik. Yukarıda bahsettiğim arkadaşım senelik gelirinin belli bir kısmını bunun için ayırmak durumunda kaldı.
😉

Öyle yapıyor ve bu iş için senede 10000$ harcıyoruz. Ancak herkes senede *10000$ harcayacak bir bütçeye sahip olamıyor değil mi? 😂😂😂

*Anladığım kadarı sen bilgisayarı sadece oyun oynamak için kullanıyorsun. Bilgisayarı profesyonel işler için kullanmaya başladığında ne demek istediğimi, ransomware olsun başka virüs ve zararlı yazılım olsun, işine nasıl bir zarar verebilceğini anlarsın. Biz bunu kötü bir tecrübe ile öğrendik. Yukarıda bahsettiğim arkadaşım senelik gelirinin belli bir kısmını bunun için ayırmak durumunda kaldı.
😉
Haklısın fakat bedava dosya saklama yerleri var ben google drive da saklıyorum. Arkadaşına önerebilirsin. Ama şurada hak vermiyorum çünkü oyun oynamakla zamanımı geçirmek yerine Sql injection,Xss, Metasploit gibi şeylerle uğraşıyorum fakat şuanda tek yaptığım oturmak :D

Haklısın fakat bedava dosya saklama yerleri var ben google drive da saklıyorum. Arkadaşına önerebilirsin. Ama şurada hak vermiyorum çünkü oyun oynamakla zamanımı geçirmek yerine Sql injection,Xss, Metasploit gibi şeylerle uğraşıyorum fakat şuanda tek yaptığım oturmak :D

Günlük olarak üretilen, ortalam 100GB'lık RAW datayı google driveda nasıl saklayabileceğimi söylersen, her sene DATA merkezlerine ve CLOUD hizmetine harcadığımız 10000$'ın yarısını sana ödeyebiliriz.

Aslında Mahmut NAS veya SAS server kurup kendiniz bir sistem yapabilseniz daha ucuza gelir senelik fiyatından.

Onu düşündük, fiyat aldık. İlk kurulum maliyeti çok yükseti + yazılım lisanslaması ve bakım + servis ek ücretleri (Pek anlamadığımız konular olduğu için ve veriler değerli olduğundan, kendi pişir kendin ye gibi bir iş yapamazdık)

Sonra aynı zamanda CLOUD'da olsun istedik. Çoğrafi sınırlamaları aşmak için. Avrupada 4 Amerikada 2 studio ile çalışıyoruz vs. (Yani ben çalışmıyorum da arkadaşımın şirketi çalışmakta)

Örneğin; Bir çekim oluyor, video ve ses Postproduction için Amerikaya gönderilmesi gerekiyor. Atıyorum sesin Master işlerini İngiltereden bir amca yapıyor vs. Bu işler için simetrik internet aldık ki ne pahalı birşeydir o.

+CLOUD hizmeti aldığımız firma (hangi fima bilmiyorum) Veri kaybı garantisi vs veriyordu. Atıyorum adamlar yedekli falan çalışıyor vs.

O kadar çok anlamadığımız konu ve ek iş yükü vardı ki, işi profesyonellere bırakmak en akıllıca geldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı