.kvag Uzantı Virüsü

cimbomluhukukcu

Centipat
Merhabalar. Avukatlık büromuza bugün bu virüs bulaştı arkadaşlar. Büroda yaklaşık 10 PC var. Ağ üzerinde paylaşılan bütün klasörlerin içindeki bütün dosyaların uzantısı. Kvag oldu. Forumda daha önce bu konu açılmış ancak tekrar sorma gereği duydum. Bulaşan bilgisayarı tespit ettik. Program ekle/kaldırda bugün itibariyle yüklenen saçma isimli programlar vardı, hepsini kaldırdım. App/Roaming te yine değişik klasörler vardı kaldırdım. Malwarebytes'i kurup tarama yaptım. 130 küsür dosya buldu, onları sildim. Ancak halen daha o bilgisayara yeni dosya indirdiğimizde uzantısı değişiyor. Allahtan ağdaki klasörlerden diğer bilgisayarlara sızma olmamış. Eğer olsaydı zaten büroyu kapatıp gidebilirdik. :) Neden antivirüs kullanmıyorsunuz demeyin. Ben de yeni çalışmaya başladım, aynı soruyu ben de sordum. Maalesef teknoloji anlamında çok bilgisizler. Sonuç olarak şu an ne yapabiliriz? Dosyaları kurtarma şansımız pek yok gibi sanırım. Ama artık yayılmasını nasıl önleyebiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 gün önce banada bu virüs bulaştı şuan sadece fotoğraf ve videolar için çözüm buldum önemli belgelerim olmadığı için pek bi araştırma yapmadım . Fotoğraf ve video ları kurtarmak için 2 tane program var ilk olarak fotoğrafları yedekleyin bir flash diske sonra fotoğrafları yerel disk d de ise oradan silin sonra recuvayı indirip recuvadan derinlemesine tarama seçeneğini işaretliyerek fotoğrafların %70 ,80 lik kısmını kurtarabilirsin. Video için ise .kvag uzantılı virüslü videolarımı digital video repair ile yeniden dönüştürerek videolarımı tekrardan açıp izleyebiliyorum bunun için .kvag uzantısını silip .mp4 şeklinde yapın sonra videoları dönüştürün fakat windows media player ile videolar açılmıyor internet den başka bir video player programı ile açıp izleyebiliyorum eğer size sıkıntı yaparsa bu şekilde videoları açıp ekran videosu kaydetme programı ile videolarınızı daha sağlıklı virüssüz halde geri getirebilirisiniz. Belgeleriniz için yine aynı şekilde flash belleğin içine yedekleyip bilgisayarda bulunan belgelerinizi silip wondershare data recovery veya recuva ile geri getirebilirsiniz ne kadar sağlıklı olur onu bilemeyeceğim belge kurtarma işlemini bilgisayarımda yapmadım , ama denemekten zarar gelmez hiç kurtaramamaktansa belli bi kısmını belki kurtarabilirsiniz :)

Son düzenleme:
Bununla tarat çıkan logu paylaş. Şifrelenmiş uzantı ve açıyorum dediğin aynı dosyaları paylaş küçük boyutlulardan.

Bununla tarat çıkan logu paylaş. Şifrelenmiş uzantı ve açıyorum dediğin aynı dosyaları paylaş küçük boyutlulardan.
Siteye fotoğraf yükleme işlerinden falan pek anlamam telefon numaranı falan verebilirsen video için bulduğum çözümü gösterebilirim fotoğraf için gösteremem. Kvag uzantılı olan fotoğrafları sildim videolar hala duruyor, belgeler için dediğim gibi denemesini yapmadığım için kesin bir şey diyemiyeceğim yardımcı olursan bana ben de yardımcı olabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı