Monitör Hz'si Yüzünden FPS Değeri Sabitlendi

Avenra

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır CS:GO tarzı oyunlara girmiyordum. Bugün gireyim dedim 250-300 FPS aldığım oyun 60 FPS bile görmüyor. Mönitor hertzim ve oyun FPS değerimin aynı olduğunu fark ettim. Monitörüm 4:3 1024x768 çözünürlükte 75 hertz oluyor, FPS değerimde 75'e sabitleniyor. 16:9 1920x1080 çözünürlüğünde ise 60 hertz ve sabit 60 FPS oluyor. Ben bu sabitlemeyi nasıl kaldırabilirim?

Bu konuyu açmadan önce forumu gözden geçirdim fakat hala sorunum devam ediyor. Xbox DVR kapattım, Game Mode kapattım, dikey eşitlemeyi kapattım, tam ekran iyileştirmesini kapattım, fps_max 0 ve fps_max 999 komutlarını denedim fakat FPS sabit kalıyor, değişmiyor. Farklı yöntemleri bilenler varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleme:
Bu konuyu yazmadan önce forumu gözden geçirdim fakat hala sorunum devam ediyor. Xbox DVR kapattım, Game Mode kapattım, dikey eşitlemeyi kapattım, tam ekran iyileştirmesini kapattım, fps_max 0 ve fps_max 999 komutlarını denedim fakat FPS sabit kalıyor, değişmiyor.
Sadece CS:GO'da ise konsola fpsmax_0 yazıp dener misin?

Windows sürümünüz nedir?
Windows 10 Home 64 Bit Sürüm 1803
nVidia denetim masasından VSYNC'ı kapatın.
Denetim masasında VSYNC bulamadım
Sistem özelliklerinizi yazın ve oyun içi donanım kullanımlarını gösteren bir resim atın.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat
Battery saving modu açıksa onu da kapatın.
Battery Saving modu kapalı, Yüksek Performans modunda. Afterburner değerlerini az sonra atacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı