Monitör kapanmıyor

Zara_Baba

Centipat
Screenshot_20200722-003715_Gallery.jpg

Monitörün PC açıkken hiçbir sıkıntısı yok ama PC'yi kapattığımda sürekli bu uyarı çıkıyor. Kabloyu takıp çıkarıyorum, yok düzelmiyor. PC normal açılıyor sıkıntı yok. Bu yazı hiç gitmiyor. Mecburen monitöru kapatma tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum. Problem nedir?

Monitörün kendi üstündeki ayarlar tuşundan "Ayarlar" sekmesine ulaşıp otomatik kapatma ile ilgili bir ayar var mı diye kontrol et.
Bir de o küçük bir LCD TV falan değil de bir monitör değil mi?

Yok herhangi bir ayari yok öyle aslında bir sure sonra kendi kendine kapanıyor tekrar uyku moduna geçiyor ama son zamanlarda yapmaya basladi ilginctir o yuzden takildim. En az 1 senelik monitorum benim. Hic yapmazdi 2 gundur yapmaya basladi. Yok tv değil Led monitör

İkisi beraber çalışan aletlerin çoğu böyle değil mi? Görüntü gelmeyince kapanma ayarı ya da uyarıyı vermeme ayarı vardır muhtemelen. Ama gerçekten kapanması için tuşuna basmalısın. Bilgisayarı kapatırken birkaç klik yapmak zor gelmiyorsa monitörü kapatmak için bir tuşa basmak zor gelmemeli bence.

İkisi beraber çalışan aletlerin çoğu böyle değil mi? Görüntü gelmeyince kapanma ayarı ya da uyarıyı vermeme ayarı vardır muhtemelen. Ama gerçekten kapanması için tuşuna basmalısın. Bilgisayarı kapatırken birkaç klik yapmak zor gelmiyorsa monitörü kapatmak için bir tuşa basmak zor gelmemeli bence.
Sagol ya valla aydinlattin beni. Memlekette ne cok boş konuşan insan var ya. Konuşmuş olmak icin konusuyorlar ya deliriyorum.

Yok herhangi bir ayari yok öyle aslında bir sure sonra kendi kendine kapanıyor tekrar uyku moduna geçiyor ama son zamanlarda yapmaya basladi ilginctir o yuzden takildim. En az 1 senelik monitörüm benim. Hic yapmazdi 2 gundur yapmaya basladi. Yok TV değil LED monitör

Tamamen aynı sorundan müzdaribim. Ben bu sorunun sebebini, ekranımla ilgili diğer birçok sorunla beraber dönüştürücü kullanıyor olmama bağlıyorum. Monitörüm VGA, ekran kartımda VGA slotu yok dolayısıyla DVI to VGA dönüştürücü kullanıyorum. Sende de böyle bir durum varsa dönüştürücüden kaynaklanıyor olabilir.

Tamamen aynı sorundan müzdaribim. Ben bu sorunun sebebini, ekranımla ilgili diğer birçok sorunla beraber dönüştürücü kullanıyor olmama bağlıyorum. Monitörüm VGA, ekran kartımda VGA slotu yok dolayısıyla DVI to VGA dönüştürücü kullanıyorum. Sende de böyle bir durum varsa dönüştürücüden kaynaklanıyor olabilir.
Aslındaevet bende dönüştürücü kullaniyorum. Ekran kartimda dvi veya vga girisi yok. Monitörüm de de hdmi cikisi yok dvi cikisi var. Mecburen dönüştürucu kullaniyorum onuda halbuki yeni almistim 2 ay olmustu ekran kartimida değiştirmistim. En iyisi dönüştürucu olmadan bir ucu dvi hir ucu hdmi kablolardan alayim.

Aslındaevet bende dönüştürücü kullaniyorum. Ekran kartimda dvi veya vga girisi yok. Monitörüm de de hdmi cikisi yok dvi cikisi var. Mecburen dönüştürucu kullaniyorum onuda halbuki yeni almistim 2 ay olmustu ekran kartimida değiştirmistim. En iyisi dönüştürucu olmadan bir ucu dvi hir ucu hdmi kablolardan alayim.
Monitörünüz DVI-D değilse alacağınız iki ucu farklı kablo bir işe yaramaz. Analog sinyali herhangi bir mikro çip olmadan, dijitale dönüştürmeden HDMI girişe bağlayamazsınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı