Monitör Panel Tipleri

resimde VA ve IPS panelin ikisine tepki süreleri iyi yazıyor. bu iki panelin tepki süreleri aynı mı yoksa birinin diğerine göre tepki süresi daha mı düşük

Yazıda şöyle bir durum var, yüksektirden kasıt hızlıdır, düşükten kasıt yavaştır, bu olay biraz ters anlaşılıyor rapora düzeltme isteyeceğim umarım düzeltilir.
merhaba ben csgo için monitör alıcamda hangi panel almalıyım hepsini okudumda bilgim olmadığı için anlıyamadım

@skyyy

Bütçe çok yoksa ve profesyonel veya ciddi düşünüyorsanız en hızlı panel olan TN tercih edin. Ama her TN'i de almayın. Çoğu hızlı olsa da IPS ve VA'lardan daha yavaş olanlar da var.

Bütçe fazlaysa TN'ler ile aynı hızda olabilen "FastIPS" teknolojisine sahip IPS paneller tercih edin. Berbat renklere de marus kalmamış olursunuz.

@skyyy

Bütçe çok yoksa ve profesyonel veya ciddi düşünüyorsanız en hızlı panel olan TN tercih edin. Ama her TN'i de almayın. Çoğu hızlı olsa da IPS ve VA'lardan daha yavaş olanlar da var.

Bütçe fazlaysa TN'ler ile aynı hızda olabilen "FastIPS" teknolojisine sahip IPS paneller tercih edin. Berbat renklere de marus kalmamış olursunuz.
Çok fazla PP değiştiriyorum diye PP'yi silip tekrar PP değiştirmeniz çok hoş olmuş. :)

merhaba ben csgo için monitör alıcamda hangi panel almalıyım hepsini okudumda bilgim olmadığı için anlıyamadım
Ben dün böyle bir yorum yapmadım? @SkyRose Kral teşekkür ederim ama ben bu yorumu dün yapmadım? Yaptığımıda hatırlamıyorum.
1604180933672.png

@skyyy

Sadece CSGO oynuyorum, bir profesyonel olma hayalim var. ASUS VG259QM ile BenQ XL2546 arasında kaldım.

Her ekran panel teknolojisinin birbirlerine kıyasla avantaj ve dezavantajları var. Birçok belirleyici etken söz konusu. X panel teknolojisi y panel teknolojisinden her koşulda daha başarılıdır diye bir şey yok.

Genel olarak oyun oynama ve günlük kullanım (dizi, film izleme) açısından kullanacak bir monitör düşünürsek en iyi panel tercihi ne olacaktır benim için?
Oynayacağım oyunlara örnek olarak Cyberpunk 2077, Red Dead Redemption 2 ve Valorant'ı söyleyebilirim.
Sistemim 3060 Ti ve Intel Core i5 10400F bulunduruyor.
Tercihim 2K, 144Hz ve IPS panelli bir monitör almak.
Maksimum bütçem de 2500 TL

Geri
Yukarı