Rehber Monitör Panel Türleri (2021)

Bildiğim kadarıyla karanlık yerler IPS panellerde gerçekten görünmeyecek kadar karanlık oluyor. TN gibi panellerde ise öyle bir sorun olmuyor.

Bildiğim kadarıyla karanlık yerler IPS panellerde gerçekten görünmeyecek kadar karanlık oluyor. TN gibi panellerde ise öyle bir sorun olmuyor.
Benim bahsettiğim siyahların siyah gibi değil grimsi görünmesiydi. Ki bu konuda TN'lerin IPS'lerden aşağı kalır yanı yok.
Görünmeyecek kadar karanlık olması başka bir sorun, bu sorunun da panellere göre değiştiği hakkında bir bilgim yok. Normalde siyahların karanlık (koyu) olması iyidir.

Hocam zaten gerçekçilik bakımından karanlık olması lazım ama hani oyun oynarken sıkıntı çıkarabiliyor o açıdan demiştim.

Önerebileceğiniz 23 inch 144 hz monitör var mı? 2000 tlye kadar bütçe var çok kararsız kaldım. Renklerinin canlı olması birinci öncelik.

Hocam selamlar bu konudaki emeğiniz için teşekkür ederim mümkünse birsey sormak isterim sadece film dizi izleme webde video izleme icin monitör alacağım genelde de karanlık ortamda kullanacağım düşündüğüm model samsung s70a 32 inc modeli sizce iyi bir seçim olur mu va panel siyah performansı iyi olduğu icin tek korkum ışık sızması tekrar teşekkürler
Hocam birde 4k bir monitör olduğu icin ve 32 inc olduğu icin webde video izlerken cok sorun yasar miyim malum web videoları dusuk kaliteli maalesef

@seko83 Işık sızmasını monitörü canlı canlı görmeden anlamak mümkün değil maalesef, görecek imkanınız yoksa da yorumları okuyun derim.

İnternette video izlerken bazı çözünürlükler elbet bir tık daha bulanık olacaktır fakat çok rahatsız edeceğini sanmıyorum.
Ama 1080p, 720p gibi çözünürlükler 4K'nın bölenleri olduğundan tam ekranda kalitede bir düşüş olmayacaktır diye tahmin ediyorum.

İyi bir seçim olur mu bilemiyorum çünkü monitör sanırım Türkiye'de satılmıyor ve ben de yabancı piyasaya hiç hakim değilim.

Türkiye de var hocam samsung kendi sitesinde ve vatan bilgisayarda
Fiyatı 4400 tl su an bir ay sonra almayı düşünüyorum belki bir miktar fiyatı düşer sizin genel fikrinizi almak istedim ihtiyaçlarım icin uygun mu fiyat olarak acaba cok mu tekrar teşekkürler ilginize

@seko83 Monitörün detaylı özelliklerine erişemedim maalesef.

Mesela bu da VA ve renk gamı da ortalamanın epey üstünde, bu da daha canlı renkler demek. Bence gayet iyi bir monitör. Yanlız kavisli.

Ama sizin attığınızın renk gamını öğrenemediğimden dolayı karşılaştıramıyorum. İkisinden birini öneremiyorm.

Hocam kavisli istemiyorum ışık sızması problemi daha cok oluyormus özellikle de karanlık ortamda kullanacağım icin tercihim değil
Samsung u tercih edicem kötü olduğunu düşünmüyorum kısmet artık cok yeni bir monitör 5-6 ay oldu çıkalı ilginize sonsuz teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…