Monitörlerde yapılan sahtecilik

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-01 223808.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-01 223808.png
    41,3 KB · Görüntüleme: 26
Mesela Casper 200Hz sözde 1ms Fast IPS modeli 8ms çıkıyor. Komple yalan dolan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normal de bu herifi sevmem de.

Sevmene gerek yok, o kadar dürüstse 1ms diye tanıttığı bu monitörleri çıkarıp aynı testi yapsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

MPRT= 1000 / Monitorun Yenileme Hizi

200 Hz bir monitorun MPRT degeri 5ms olur kabaca.

Ureticilerin yuksek yenileme hizlarina sahip monitor cikarmalarindaki sebeplerden birisi de native MPRT degerini olabildigince dusurmek. Native olmayacak sekilde dusurmenin yolu da Backlight Strobing denilen teknolojiyi monitore eklemekten geciyor.

Bu arada ortalik alevlendirilmese kimsenin elini tasin altina koydugu yoktu. Ne zaman linc yerse veya iftira yerse, o zaman harekete gecme cabasina giriyor bizim insanimiz.

Son düzenleme:
Sevmene gerek yok, o kadar dürüstse 1ms diye tanıttığı bu monitörleri çıkarıp aynı testi yapsın.

Baktım da Monster'ı yapmış ve 5ms çıkmış. İlginçtir 6 ay önce forumlarında bu monitörü öven üyeler gömüşe başlamış. Haydi Abdullah parasına bakıyor da siz niye topaç gibi dönüyorsunuz.

Baktım da Monster'ı yapmış ve 5ms çıkmış. İlginçtir 6 ay önce forumlarında bu monitörü öven üyeler gömüşe başlamış. Haydi Abdullah parasına bakıyor da siz niye topaç gibi dönüyorsunuz.

Kraldan çok kralcı meselesi :D.

Kraldan çok kralcı meselesi :D.

İşin kötü yanı aynısı bu forumda da olmuştu, ilk sayfalara bakarsak alkış kıyamet. Kötü bir huy.

İşin kötü yanı aynısı bu forumda da olmuştu, ilk sayfalara bakarsak alkış kıyamet. Kötü bir huy.

Zaten bahsi geçen foruma özel söylememiştim, halkın genelinde mevcut bu sorun. Ayrıca bu konuyu da ilk okuduğumda hocam adına bayağı üzülmüştüm. Kendisi şu saçmalık yüzünden masaüstü önerisi yapmıyordu.

Sözün özü örneklerde olduğu gibi teknoloji kanalları da bu konuda kesin güvenilir kaynaklar değiller maalesef. Ben monitörden pek anlamam fakat laptop konusunda da aynı çelişkilere düşen çokça takipçili kanallar mevcut. Ya aynı şekilde kumar oynar gibi teknolojik alet alacağız ya da ilgili kurum veya kuruluşlar yasal dolandırıcılığı sınırlarla engelleyecek. Mesela geçen seçim hükümetin yaptığı vergisiz cihaz kampanyası yerine tüketiciyi bilinçlendirme zorunluluğu tarzı bir uygulama tüm toplumun yararına olacaktı.

Mesela Casper 200Hz sözde 1ms Fast IPS modeli 8ms çıkıyor. Komple yalan dolan.

Normal de bu herifi sevmem de.

Birde bu fast IPS diye satılan model
Fast IPS diye satılmayan normal IPS monitörleri sen düşün. 10-20 ms arasında çıkıyor en az.

1 MS MPRT = 5-6MS GtG diyebiliriz.
Neyseki benim monitoru 1ms GtG diye almistim.

Zaten 1ms MPRT bir pazarlama teknigi.

Yanlış bilgilendirme 1 MS MPRT= 5-6 ms GtG degildir alakası bile yoktur.
Monitörün MPRT modunu açarsın o mod kaç MS ise o hıza çıkarsın ama MPRT degeri ile.
GtG degerinda artış olmaz (bundan tam emin degilim) monitör kendini başka bir moda sokar o modda degişimler olur. Zaten MPRT modunu açarsan monitör parlaklıgı aşırı düşürür sadece FPS oyunu oynarken açarsın normal masaüstü kullanımda tavsiye edilmez.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı