Monitörü DP kablo ile bağlayınca çatırtı sesi geliyor

Okanesma

Kilopat
Yer
Ankara ve Edirne
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Rog Strix B550-A Gaming Anakart

Ryzen 5 5600 İşlemci

Kingston Fury Beast RGB 16 GB 3200 MHz DDR4 CL16 (KF432C16BB1A/16) 2x16 Ram Bellek

Kingston KC3000 M.2 SSD

Scythe Ninja 5 İşlemci Soğutucu

Sharkoon Ss-Cool Zero 650W 80+ Gold Atx Güç Kaynağı

ThermalTake Core V71 Kasa
Meslek
Öğrenci + Elektronik Teknikeri
Monitör
ViewSonic XG2405
Merhaba arkadaşlar. Herkese iyi akşamlar. Diğer vakitlerde okuyan arkadaşlar için, gününüz güzel olsun.
Sorunum: ViewSonic XG2405 1ms IPS panel bir monitöre sahibim ve DP girişinden ekran kartının DP girişine bağlantı kuruyorum ancak PC kapalıyken açma tuşuna bastığımda hiçbir tepki gelmiyor. Ses sistemi kullandığım için ses çıkışından bir ses geliyor pıt pıt pıt diye. Sanırım kısa devre yaşanıyor ben bu kabloyu bağladığımda emin değilim ve sizlerden bu konuyu bilen kişilerden yardım istemeyi düşündüm. Monitörümü ilk aldığımdan beri böyle sorunum var. Monitörümü değiştirdim 14 günlük garanti kapsamındayken yenisi geldi ve aynı sorun devam etti. PC açıkken herhangi bir problemle karşılaşmıyorum. PC kapattığımda tekrar açmak istersem hoparlörden gelen güç düğmesine bastığımda oluşan pıt pıt pıt sesi (sanırım kısa devre sesi) gelmeye başlıyor.

Kasa, monitör ve hoparlör farklı prizdelerse aynı prize bağla.

Şebekeyle alakalı olabilir diye farklı evde bile denedim. Denediklerimi madde madde yazayım bence daha rahat olur hepimiz için.

-Farklı prizlerde denendi.
-Farklı evde denendi.
-Aynı prizde denendi.
-Priz değiştirip denendi.
-Monitör değiştirilip aynı model farklı monitör ile denendi.
-Farklı şehirde bile denendi :D

Şu an için aklıma gelenler bunlar. Ekleyeceğim ve aklıma gelen olursa yazarım yine tabii ki.
Güç kaynağımdan şüpheleniyorum açıkçası ama denemek için bütçem ve bilgisayarım yok takabileceğim hiçbir güç kaynağı olmadığı için deneme şansım hiç olmadı.
Kimse bilmiyor mu? Gerçekten çok önemli bir problem yardım edebilecek kimse yok mu?
Sorunumu hala çözemedim arkadaşlar. Anlayan kimse yok mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı