AOC 24G2U vs VIEWSONIC XG2405 vs VIEWSONIC XG2401

Hocam iyi günler,
2019'da başlatılan bu başlık günümüzde hala büyük bir soru aslında :D ben de monitör seçimi yaparken 24G2U ile XG2405 arasında kaldım. Asıl almak istediğim ASUS TUF monitörlerinden XG2405 ile aynı özelliklere sahip olanıydı ancak aralarında 800 lira gibi bir fark var ancak özellik olarak fark yok. Ben de geçtiğimiz gün XG2405 sipariş ettim AOC duruş açısından tatmin etmedi pek beni. Alırken de şu an beklerken de aklımda 1ms moduna alınca olan parlaklık ayarı kalıyor. Eskiden çok FPS oynardım şu an için genellikle LoL oynuyorum ancak gene de ara sıra arkadaşlarımızla FPS girdiğimiz zamanlar oluyor. Bu 1ms moduna alınca parlaklık oynanmayacak hale falan mı geliyor? Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

Bu arada önceden bahsedilen daha ucuz olduğu için AOC tercih etme olayı tersine döndü biraz. AOC ile ViewSonic arasında 200 lira gibi bir fark mevcut bazı yerlerde daha fazla :D.
1Ms modunda parlaklık oldukça düşüyor. Çok istiyorsan oynarsın görülemeyecek kadar kararmıyor ekran. Fakat testufo'da 1ms moduna baktığımda ghosting olduğunu gördüm. Oyunda ne denli fark edilir bilmem ama testufoda çok açık gözüküyordu. Ben hala daha öncede dediğim gibi 1Ms moduna almanın gerekli bir şey olduğunu düşünmüyorum. Hali hazırda 6.4MPRT değeri olan bir monitörden bahsediyoruz ve bu çok iyi bir rakam IPS için. Gerçekten MS takıntınız varsa zaten TN panel tercih etmelisiniz. Competitive oyunlarda E spor maçlarına katılmıyorsanız ben bu 1Ms olayının gerekli olduğunu düşünmüyorum.

1ms modunda parlaklık oldukça düşüyor. Çok istiyorsan oynarsın görülemeyecek kadar kararmıyor ekran. Fakat Testufo'da 1ms moduna baktığımda ghosting olduğunu gördüm. Oyunda ne denli fark edilir bilmem ama testufoda çok açık gözüküyordu. Ben hala daha önce de dediğim gibi 1ms moduna almanın gerekli bir şey olduğunu düşünmüyorum. Hali hazırda 6.4mprt değeri olan bir monitörden bahsediyoruz ve bu çok iyi bir rakam IPS için. Gerçekten MS takıntınız varsa zaten TN panel tercih etmelisiniz. Competitive oyunlarda e spor maçlarına katılmıyorsanız ben bu 1ms olayının gerekli olduğunu düşünmüyorum.

Monitör elime bugün ulaştı hocam. Daha 1ms modunu denemedim yardımlarınız için sağ olun. Monitör de 1 adet ölü piksel çıktı ne yazık ki. İade etmeli miyim bilemiyorum. İade etmek istesem alırlar mı gene bilemiyorum.

Monitör elime bugün ulaştı hocam. Daha 1ms modunu denemedim yardımlarınız için sağ olun. Monitör de 1 adet ölü piksel çıktı ne yazık ki. İade etmeli miyim bilemiyorum. İade etmek istesem alırlar mı gene bilemiyorum.

İade etmelisiniz. Bunlar biraz şans işi maalesef 1000 kişi satın alıyor birkaç kişide çıkıyor böyle hatalar. 15 günü geçirmeden iade etmeye çalışın garanti kabul etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı