Monster 20.5 ne zaman çıkar?

Yok hocam ekran kartı tarafı sizin ki ile aynı lakin mart ayında ki Monster kontrol merkezi sürücü güncellemesi sonrasında cihaz ekran kartı tarafında daha fazla performans sergileyemeye başladı. Yani oyunlarda anlık 140-150W çekmesi daha da arttı. Normalde sıcaklıklar iyi seviyede belki 140W'a bir güncelleme gelir diye düşünüyordum ama v20.5 çıkacağı için muhtemelen artık yapmazlar. V20.4'ü de satıştan kaldırırlar.

Çok enteresan bir çalışma olmuş. Anakartlar bile birebir aynıdır muhtemelen. USB'lerinde aynı olmasını beklerdim. 140-150W'a kadar ekran kartının çekmemesi lazım aslında. Ben güncellememiştim kontrol merkezini dediğiniz gibi bir güncel versiyonunu yükleyipte denerim. Şu an oyunlarda 120-127 Watt arası kullanıyor. Aynen yeni seri gelince eski seriyi kaldırırlar. Çok Extreme bir gelişme olmadığı sürece ya da stok kalma durumu olmadığı sürece eski modeli kaldırıyorlar.

Kesinlikle hocam son sürümü yükleyin farkı anlayacaksınız. Örnek bir fotoğraf da ekliyorum.
tıklayın (God of war, Ultra+ ayarlar)

Büyük ihtimal dediğiniz gibi hocam ama aynı zamanda fiyatları sabit tutabilmek (v20.4 ile aynı fiyattan çıkış yapmaları önemli) için bir şeyleri kısmak zorunda da kalabilirler. v20.5 de ki batarya'nın küçülmesinin nedeni bu da olabilir.

Geri
Yukarı