Monster 20.5 ne zaman çıkar?

Hocam sizin incelediğiniz 20.3.2 ile piyasada ki 20.3 tamamen farklı. Piyasada bulunan 20.3 15.6 ekrana sahip aliminyum kasa farklı bir model.

Tulpar t7 v20.5 konusunda malum almanya'da satışa zaten sunulmuş durumda. (link)

Şuan monster sayfasında 20.3'ü ve 21.6'yı (rtx 3060) tamamen kaldırmışlar. Sadece 20.4, 22.2 ve 25.1.2 görünüyor. (Link)

Özetle çok süreceğini zannetmiyorum.

Hocam sizin incelediğiniz 20.3.2 ile piyasada ki 20.3 tamamen farklı. Piyasada bulunan 20.3 15.6 ekrana sahip alüminyum kasa farklı bir model.

Başta bahsetmiştim. Modellere göre değişiyor. T5 olanlar 15.6 olanlar. T7 olanlar 17.3 olanlar. Birbirleriyle karıştırmayın.

Tulpar T7 v20.5 konusunda malum Almanya'da satışa zaten sunulmuş durumda. (link)

Dediğim gibi işlemci değişmiş. Başta böyle bir yorumda yapmıştım. Kasa yine de dandik kalıyor.

Şu an Monster sayfasında 20.3'ü ve 21.6'yı (RTX 3060) tamamen kaldırmışlar. Sadece 20.4, 22.2 ve 25.1.2 görünüyor. (Link)

T7 V20.3 eski bir model zaten üzerinden 1.5 yıl geçti. T7 V20.4 11.nesil işlemcili olan model. T7 V22.2 ve T7 V25.1.2 farklı kasalar.

Özetle çok süreceğini zannetmiyorum.

GameGaraj getirdi bize de gelirde yine de benim tercih edeceğim bir kasa modeli değil.

Predator ucuza bulmanız zor. Predator malzeme kalitesi olarak en iyilerden. Nitro'ya göre kat ve kat daha iyi. Hem metal kasa hem de metal fan kullanıldığı için soğutmada 1 parça bile sorun çıkartmıyor. Ayrıca diğer bileşenleride çok iyi. Ekran 3ms ve altında kullanılıyor. Hoparlörleri tatmin edici seviyede ses veriyor. Anakart üzerindeki M.2 soketlerinde bile metal soğutma blokları var. Ama dediğim gibi uygun fiyatlı bulması çok zor. Stokları bitmiş olanlarda eski fiyatlarını görmüşsünüzdür. Yoksa ucuz bulamazsınız.

Maalesef kullanım tarzınızı bilmediğim için önereceğim cihaz sizin için ideal olmayabilir. Bütçe belirtebilirseniz 1-2 öneri yapabilirim.
Hocam bizim buralarda hava 40 derece yani iyi bir soğutma lazım ve en fazla 27500 olabilir bütçem daha düşük fiyatlı modeller daha iyi olur.

Başta bahsetmiştim. Modellere göre değişiyor. T5 olanlar 15.6 olanlar. T7 olanlar 17.3 olanlar. Birbirleriyle karıştırmayın.

Dediğim gibi işlemci değişmiş. Başta böyle bir yorumda yapmıştım. Kasa yine de dandik kalıyor.

T7 V20.3 eski bir model zaten üzerinden 1.5 yıl geçti. T7 V20.4 11.nesil işlemcili olan model. T7 V22.2 ve T7 V25.1.2 farklı kasalar.

GameGaraj getirdi bize de gelirde yine de benim tercih edeceğim bir kasa modeli değil.

Hocam zaten yukarıda yazdığım gibi "piyasada" bulunan v20.3'den bahsettim. Yani t5 v20.3 olan sürüm. Gerçi o da artık piyasa da kalmadı monster sayfasında satıştan kaldırılmış durumda. Son olarak sadece işlemci değil kasanın içinde de bazı farklılıklar olacak gibi duruyor. Kağıt üstünde t7 v20.5'in t7 v20.4'e göre kağıt üstünde artları/eksileri;

+Yeni 12. nesil işlemci
+Giriş/çıkış portlarında ki yenilikler.

-Daha düşük batarya kapasitesi
-Sd kart girişi yok (Artık var. Mevcut sayfada ki bilgileri güncellemişler ancak fotoğraflarda hala yok görünüyor)

Tabi cihaz çıkıp içine bakılmadan kesin bir şey söylemek doğru olmaz.

Ek Bilgi: Monster'dan v20.5 ile ilgili cevap. "İlerleyen dönemlerde satışa çıkması planlanan veya çıkacak olan modellerimiz hakkında önceden bir bilgi paylaşımı gerçekleştiremiyoruz maalesef. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımız ve web sitemiz üzerinden takip etmeye devam edebilirsiniz."

Son düzenleme:
Hocam zaten yukarıda yazdığım gibi "piyasada" bulunan v20.3'den bahsettim. Yani T5 v20.3 olan sürüm. Gerçi o da artık piyasa da kalmadı Monster sayfasında satıştan kaldırılmış durumda. Son olarak sadece işlemci değil kasanın içinde de bazı farklılıklar olacak gibi duruyor. Kağıt üstünde T7 v20.5'in T7 v20.4'e göre kağıt üstünde artları/eksileri;

+Yeni 12. nesil işlemci
+Giriş/çıkış portlarında ki yenilikler.

-Daha düşük batarya kapasitesi
-SD kart girişi yok (Artık var. Mevcut sayfada ki bilgileri güncellemişler ancak fotoğraflarda hala yok görünüyor)

Tabii cihaz çıkıp içine bakılmadan kesin bir şey söylemek doğru olmaz.

Görsel aldatıcı kalıyor. Bu sebeple yazdıkları özelliklerede tam aldanmamak lazım. T7 V20.4.1 için 1 adet USB 2.0 yazıyordu. Öyle çıkmadı. Bir de arkadaki çıkışta da Thunderbolt 4.0 var onu da yazmamışlardı. Büyük ihtimal bu G/Çler aynı. Büyük ihtimal bataryayı da yanlış yazdılar. T7 V20.3. 2 dede başta 43 yazıyordu, 62 olan çıktı. Onun sebebide bir önceki kasasında küçük batarya koyup yanına SATA SSD koyulabiliyordu. Alt model noları yükseldikçe genelde sadece işlemci ve mönitörü yükseltiyorlar embed donanımlarda. Türkiye'ye gelince 1 tane alıp bir bakarım bunlarda yanlış mı diye. Zaten görselide yanlış koymuşlar. USB 2.0'lı kasa görseli koyulmuş. Sanırım aceleye getirmişler.😁

Hocam bende de 20.4.1 var lakin şuan kendi web sayfalarında söyledikleri gibi 1 port usb 2.0 girişe sahip. Muhtemelen sizin aldığınız sürüm ilk sürüm olabilir. Batarya konusunda yanlış yazdıklarını düşünmüyorum çünkü detayları vermişler.

t7 v20.4 pil kapasitesi; 4 Hücreli 62,32Wh
t7 v20.5 pil kapasitesi; Yerleşik 3 hücreli Li-polimer pil (3S1P 4100mAh / 46.74WH)
Ayrıca sizin incelemenizde ki 20.4.1'de ki güç kaynağı ile bende ki de farklı. Bende ki güç kaynağı MSI'ın da kullanıcısı olduğu Chicony marka. -)
Özetle güç kaynağı ile port girişinin benim için çok bir önemi yok (oyun amaçlı satın aldım) ama batarya konusu satın almayı düşünen herkesi ilgilendirir görüşündeyim.

Hocam bende de 20.4.1 var lakin şu an kendi web sayfalarında söyledikleri gibi 1 port USB 2.0 girişe sahip. Muhtemelen sizin aldığınız sürüm ilk sürüm olabilir. Batarya konusunda yanlış yazdıklarını düşünmüyorum çünkü detayları vermişler.

T7 v20.4 pil kapasitesi; 4 Hücreli 62, 32Wh
T7 v20.5 pil kapasitesi; Yerleşik 3 hücreli Li-polimer pil (3S1P 4100MAH / 46.74WH)
Ayrıca sizin incelemenizde ki 20.4.1'de ki güç kaynağı ile bende ki de farklı. Bende ki güç kaynağı MSI'ın da kullanıcısı olduğu Chicony marka. -)
Özetle güç kaynağı ile port girişinin benim için çok bir önemi yok (oyun amaçlı satın aldım) ama batarya konusu satın almayı düşünen herkesi ilgilendirir görüşündeyim.

https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/20220604_222119-jpg.1410007/ şu görselde görmüşsünüzdür belki üstteki T7 V20.3. 2 alttaki T7 V20.4.1 USB girişleri bu geçişte direk değişiyor diye düşünüyordum. GPU-Z'yi ekran görüntüsü atabilir misiniz? Üretimde farklı olması garip geldi. Eğer ki farklılık varsa ekran kartında da farklılıklar olabilir. Chiconyi vermeleride bir garip geldi.

Yok hocam ekran kartı tarafı sizin ki ile aynı lakin mart ayında ki monster kontrol merkezi sürücü güncellemesi sonrasında cihaz ekran kartı tarafında daha fazla performans sergileyemeye başladı. Yani oyunlarda anlık 140-150W çekmesi daha da arttı. Normalde sıcaklıklar iyi seviyede belki 140W'a bir güncelleme gelir diye düşünüyordum ama v20.5 çıkacağı için muhtemelen artık yapmazlar. v20.4'ü de satıştan kaldırırlar.

Dosya Ekleri

• z.jpg
    z.jpg
    82,1 KB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı