Monster Abra A5 v15.2 yüksek işlemci sıcaklığı

Physco Nomad

Centipat
Hepinizin bayramı kutlu olsun. Benim bir sorum var. Monster Abra A5 v15.2 kullanıyorum. 16 GB RAM, GTX1650, i7-9750H özellikleri var. Battlefield 1 High ayarlarda 60 FPS ( bazen patlamalarla 55 veya 50 olabiliyor ama anlık ) oynuyorum. Ama işlemci sıcaklığı 95 derece. Arada bir 97 oluyor ama 5-10 saniye falan. Yani biz 95 derece diyelim. Laptop soğutucum yok ve şubat ayında temizlettim içini. Bu normal bir sıcaklık mıdır? Korkmam gerekir mi? Veya 7/24 işlemci sıcaklığı 95 derece olsa, işlemcim yanar mı veya işlemcimin ömrü kısalır mı? Arkadaşlar bir de laptop fanları uçak pervanesi gibi uçuyor ama bundan rahatsız değilim. Yani işlemcim 7/24 95 derecede çalışsa yanar mı veya ömrü kısalır mı? Şimdiden hepinize teşekkür ederim. Yeniden bayramınız kutlu olsun dostlarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop için normal maalesef. Vakum zımbırtıları var onlar çözüyor. Kendi fanına zarar veriyor diyorlar ama şu anki ana bileşenlerinin yıpranmasıyla kıyas edilemez.

Valla kardeş ben 85 derecelerde falan kullanıyordum 3 ayın sonunda mavi ekran sorunu başladı ekran kartı çipi bozuldu dediler arkadaşın dediği gibi vakum çözer işini ama fana zarar veriyor laptopun fanı ile vakum fanı farklı devirlerde dönüyor çünkü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı