Çözüldü Monster Abra A5 v16.7 oyun sırasında 95 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bne Viper

Yoctopat
Daha fazla  
Elimde Monster Abra A5 v16.7 model Gaming laptop var Control Center da CPU sıcaklığım oyunlardayken bana bir tık fazla geliyor 85-95 derece arası hatta 98i bile gördüm termal macunda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum PC 2 aylık bu değerler normal mi? İşlemci modeli i5 11400h CPU ve GPU normal değerler nedir?

Çözüm
Evet doğru attın. Sisteminde undervolt kilidi yok, durum çok iyi. Bu arada ThrottleStop.EXE'yi masaüstüne atıp çalıştır RAR dosyasından açma.
O işlemciye undervoltun nasıl yapılacağı hakkında fikrim yok ama undervolttan önce şu işlemleri uygula.

TPL sekmesindeki Disable Power Limit Control yazısının tikini kaldır ve Long Power PL1'in Clamp'ın tikini kaldır. Sonra Power Limit 4'ün ikince kutusuna 0 yaz ve kaydet. Ana menüdeki turn on tuşuna basmayı unutma.

@erengore
Soğutma olarak hiçbir şey kullanmıyorum oyunlarda ise Valorant'ta düşük de kullanıyorum Control Center'da performans modunda kullanıyorum.

Bende soğutma olarak bir şey kullanmıyorum ama 2 ay içerisinde hızlı tozlanma olasılığı var olduğundan bölgesel olarak değişir sıcaklıklar normalin üstünde görünüyor.

Evet doğru attın. Sisteminde undervolt kilidi yok, durum çok iyi. Bu arada ThrottleStop.EXE'yi masaüstüne atıp çalıştır RAR dosyasından açma.
O işlemciye undervoltun nasıl yapılacağı hakkında fikrim yok ama undervolttan önce şu işlemleri uygula.

TPL sekmesindeki Disable Power Limit Control yazısının tikini kaldır ve Long Power PL1'in Clamp'ın tikini kaldır. Sonra Power Limit 4'ün ikince kutusuna 0 yaz ve kaydet. Ana menüdeki turn on tuşuna basmayı unutma.

@erengore
hocam şu an onları yapmadım fakat test için oyun girdim ve bilgisayardan yine 3 veye 4 kere dıııt sesi geldi yarın servise yollayacağım

hocam şu an onları yapmadım fakat test için oyun girdim ve bilgisayardan yine 3 veye 4 kere dıııt sesi geldi yarın servise yollayacağım
Sesler sırasında bilgisayar kapanıp açılıyor mu yoksa oyun oynamaya devam ediyor musunuz? Ayrıca seslerin nasıl olduğunu tarif edebilir misiniz? Örneğin "iki uzun bip üç kısa bip" gibi.

ThrottleStop indirip FIVR, TPL ve ana sekmenin fotoğraflarını baylaşır mısın? Undervolt deneyebiliriz olmadı işlemci frekansını biraz kısarız. Gerisine @erengore hocama bırakacağım o varken bana laf söylemek düşmez.
Estağfirullah.

@erengore
Hocam arkadaşın macun patlamış ya resmen. 10W 80 derece. Macun sistemde olmayabilir diyeceğim neredeyse.

Acilen termal macun yenilemesi yapın.

Geri
Yukarı