Monster Abra A5 v17.2 bilgisayarda yapılması gerekenler neler?

Sleim

Picopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 v17.2. Windows 10 yükleme + sürücüleri yüklemeyi yaptım. Ama 144 Hz özelliği olmasına rağmen ilk gelişinde 60Hz kullanıyordu. Çekirdek sayısı da 12 olması gerekirken 1 tane kullanıyordu. Ve bunu 1 ay sonra arkadaşım sayesinde fark ettim. Sürücü güncellemeleri dışında bunun gibi bilgisayarın performansını arttıracak başka neler yapabilirim? İlk defa adamakıllı bir bilgisayarım oldu yani tamamen bu tür şeylere uzağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 tane kullanıyor derken? MSConfig'den bahsediyorsanız tamamen yanlış bilgi. Oradaki 1-12 sayısını 12 seçtiğiniz zaman bilgisaiayarınza "çalış ulan her zaman" diyorsunuz ve bu sizin ve bilgisayarınız için kötü olur.

1 tane kullanıyor derken? MSConfig'den bahsediyorsanız tamamen yanlış bilgi. Oradaki 1-12 sayısını 12 seçtiğiniz zaman bilgisaiayarınza "çalış ulan her zaman" diyorsunuz ve bu sizin ve bilgisayarınız için kötü olur.
Ciddi misin arkadaşım 12'ye al dedi şuanda da 12'de. Kaç yapmalıyım? 4-5 gündür bu şekilde zararı olmuş mudur?

Hocam Denetim Masası güç seçeneklerinden yüksek performansa alırsanız gözle görülür FPS farkı olacaktır ancak laptop şarkı hızlı bitebilir.
Aynı şekilde nvinda ekran kartı kullanıyorsanız ve oyun oynuyorsanız masaüstünden sağ Click yapıp nvinda Denetim Masası'na girip onu da yüksek performansa çekebilirsiniz.

Ciddi misin arkadaşım 12'ye al dedi şu anda da 12'de. Kaç yapmalıyım? 4-5 gündür bu şekilde zararı olmuş mudur?

Surekli işlemciye yük bindiriyorsunuz özellikle laptop bu. Masaüstü olsa bir şey demeyeceğim. Zararını bilmiyorum. Fakat onu 1'e çekip tikini kaldırıp yeniden başlatın. Bilgisayarınızın ömrünü kısaltmayın. Arkadaşınızada söyleyin bunu.
Hocam Denetim Masası güç seçeneklerinden yüksek performansa alırsanız gözle görülür FPS farkı olacaktır ancak laptop şarkı hızlı bitebilir.
Aynı şekilde nvinda ekran kartı kullanıyorsanız ve oyun oynuyorsanız masaüstünden sağ Click yapıp nvinda Denetim Masası'na girip onu da yüksek performansa çekebilirsiniz.
Bu arkadaşın dediğide yapmayın. Dengeliye alırsanız bilgisayar kendisi ayarlıyacaktır.

Ciddi misin arkadaşım 12'ye al dedi şuanda da 12'de. Kaç yapmalıyım? 4-5 gündür bu şekilde zararı olmuş mudur?
Hocam arkadaş Yanlış bilgi vermiş
O işlem sadece önyükleme sırasında işlemci çekirdekleri kullanımı kontrolü içindir. Windows açıldıktan sonra o ayar hiçbir şekilde seçime göre işlem yapmaz. Onu 1 de seçsen 12'de seçsen işlemcin Windows açıldıktan sonra yüke göre çekirdek kullanımı senaryosu gerçekleştirecektir. O ayarın oyun, iş ve ya günlük performansa herhangi bir faydası eksisi yok. o ayar ile sadece önyükleme işlemi yaparken CPU çekirdek kullanımı kontrolü yapabilirsiniz.

Surekli işlemciye yük bindiriyorsunuz özellikle laptop bu. Masaüstü olsa bir şey demeyeceğim. Zararını bilmiyorum. Fakat onu 1'e çekip tikini kaldırıp yeniden başlatın. Bilgisayarınızın ömrünü kısaltmayın. Arkadaşınızada söyleyin bunu.

Bu arkadaşın dediğide yapmayın. Dengeliye alırsanız bilgisayar kendisi ayarlıyacaktır.
Teşekkür ederim bilgilendirme için. Dediğiniz gibi yaptım hepsini.

Hocam arkadaş yanlış bilgi vermiş
O işlem sadece önyükleme sırasında işlemci çekirdekleri kullanımı kontrolü içindir. Windows açıldıktan sonra o ayar hiçbir şekilde seçime göre işlem yapmaz. Onu 1 de seçsen 12'de seçsen işlemcin Windows açıldıktan sonra yüke göre çekirdek kullanımı senaryosu gerçekleştirecektir. O ayarın oyun, iş veya günlük performansa herhangi bir faydası eksisi yok. O ayar ile sadece önyükleme işlemi yaparken CPU çekirdek kullanımı kontrolü yapabilirsiniz.

İstediğiniz siteye gidin benim dediğim cevabı bulacaksınız. Yanlışım var ise bende başkalarındam öğrenerek + araştırma yaparak bu cevabı verdim.

Hocam arkadaş Yanlış bilgi vermiş
O işlem sadece önyükleme sırasında işlemci çekirdekleri kullanımı kontrolü içindir. Windows açıldıktan sonra o ayar hiçbir şekilde seçime göre işlem yapmaz. Onu 1 de seçsen 12'de seçsen işlemcin Windows açıldıktan sonra yüke göre çekirdek kullanımı senaryosu gerçekleştirecektir. O ayarın oyun, iş ve ya günlük performansa herhangi bir faydası eksisi yok. o ayar ile sadece önyükleme işlemi yaparken CPU çekirdek kullanımı kontrolü yapabilirsiniz.
Kafam karıştı valla. Şimdi 1'de kalması mı daha mantıklı 12'de mi size göre? Yani aslında önemi yok ama şu önyükleme işlemi için hangisi önemli?

bu arada onu 1 de yapsanız 12'de yapsanız açılış hızında hiçbir değişiklik olmayacaktır bunu da not düşeyim. İstisnalar server ve workstation sistemler.

Geri
Yukarı