OpenCore Monster Abra A7 V12.1.5 End RandomSeed hatası

KealOS Mojave imajında da aynı sorunu yaşıyordum.
Bu olabilecek bir şey. OpenCore'da da Clover'da da bu sorunu yaşayabilirsiniz. Orada "[EB]#LOG:EXITBS:START]" yazmasına bakmayın. "[EB]#LOG:EXITBS:START]" ve "End RandomSeed" aynı şeydir. Sadece Catalina ve üst sürümlerde böyle bir yazıya geçtiler.

Hem -no_compat_check argümanını ekledim hemde SMBIOS değiştirdim fakat hala End RandomSeed kısmında takılmakta.
Kernel Issues | OpenCore Install Guide Buradaki şeyler dahi mi işe yaramadı? Bunun dışında BIOS ayarlarınız nedir? Bu arada kusura bakmayın şimdi fark ettim. İşlemciniz 10. nesil Intel bir işlemci olduğu için muhtelemen sorun yaşıyorsunuz. Çünkü 10. nesil Intel işlemciler Catalina sürümünde desteklenmeye başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu EFI ile dener misiniz? EFI
Usbnizdeki EFI klasörünü silin üstteki EFI'yi ZIP'ten çıkarıp EFI klasörünü kopyalayın.

Kernel Issues | OpenCore Install Guide buradaki şeyler dahi mi işe yaramadı? Bunun dışında BIOS ayarlarınız nedir? bu arada kusura bakmayın şimdi fark ettim. İşlemciniz 10. nesil Intel bir işlemci olduğu için muhtelemen sorun yaşıyorsunuz. Çünkü 10. nesil Intel işlemciler Catalina sürümünde desteklenmeye başladı.

10. nesil ile Monterey bile kuruluyor. 10.nesil ile alakalı değil. Üstadımı çağırayım. @Kleyn

10. nesil ile Monterey bile kuruluyor. 10.nesil ile alakalı değil. Üstadımı çağırayım. @Kleyn
Zaten Monterey kurulduğunun farkındayım fakat bu arkadaş Mojave kullanmaya çalışıyor ve Mojave sürümünde 10. nesil Intel işlemciler desteklenmiyor. Yoksa elbette Monterey sürümü destekleniyor bu işlemci ile.

Zaten Monterey kurulduğunun farkındayım fakat bu arkadaş Mojave kullanmaya çalışıyor ve Mojave sürümünde 10. nesil Intel işlemciler desteklenmiyor. Yoksa elbette Monterey sürümü destekleniyor bu işlemci ile.
Özür olsun hocam Big Sur zannettim. IGPU tanınmayacak o halde. Big Sur neden kullanmıyorsunuz? @kakaolupuding

Merhaba, cihazıma Yiğit gençer'in paylaşmış olduğu macOS Mojave imajını yazdırdım ve kurmak için boot ettiğimde başlıkta olan hatayı alıyorum. Nasıl aşabilirim?
Özellikler:
  • Üretici & model: Monster Abra A7 v12.1.5
  • CPU: Intel Core i5 10300H
  • Grafik aygıtları: Intel UHD Graphics & GTX 1650 Refresh Edition (2020 versiyon)
  • Ağ aygıtları: Intel AX201 160 MHz.
  • Diskler: Crucial P2 500GB NVMe SSD & wd_black NVMe SSD 500GB & silicon Power ace A55 SATA 3 SSD 256 GB
  • RAM: DDR4 2x8 16 GB 2933MHz.
Eki Görüntüle 1230586

Farklı bir SMBIOS üretmen gerek. Bunu yapmak için bu videoyu izleyebilirsin. Intel sistemlerdede işe yarıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı