Monster Abra A7 v12.1 fan sesi sorunu

OguzEmre45

Kilopat
Yer
Manisa/Kula
Daha fazla  
Arkadaşlar, daha bilgisayarı alalı bir hafta olmadı. İlk günden düşük seste işlemci fanının gürültülü çalıştığını fark ettim. Şimdi de GPU fanı çok ince ve rahatsız edici bir ses çıkartıyor. Bu bilgisayarı kullanan var mı? Düşük devirde böyle "ııııı" diye ses geliyor mu işlemci fanından? Ya da bozuk gibi GPU fanından ses geliyor mu? Yazarsanız sevinirim. Bu arada not düşeyim: tam devirde çalışırken fanlarda sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, daha bilgisayarı alalı bir hafta olmadı. İlk günden düşük seste işlemci fanının gürültülü çalıştığını fark ettim. Şimdi de GPU fanı çok ince ve rahatsız edici bir ses çıkartıyor. Bu bilgisayarı kullanan var mı? Düşük devirde böyle "ııııı" diye ses geliyor mu işlemci fanından? Ya da bozuk gibi GPU fanından ses geliyor mu? Yazarsanız sevinirim. Bu arada not düşeyim: Tam devirde çalışırken fanlarda sıkıntı yok.

Garantiyi bozmadıysan garantiye ver bir arkadaş yanlış bir şey söyler kasasın açıp garantisin bozarsın kutusuna koy garanti belgelerinde al garantiye ver kardeş önemli bilgilerini ya da oyunlarını harici HDD varsa oma aktar yoksa Google Drive gibi bulut depolama sitelerine at.

Fanların Turbo tuşuna basınca ne oluyor?
Turbo modda normal çalışıyor o düşük devirdeki ses çıkmıyor. Ayrıca eğlence modu ekran kartını devre dışı bırakıyor ekran kartı fanı çalışmıyorken fandan ince bir ses geliyor. İşlemci fanı da düşük devirdeyken kalın bir 'ııııı' sesi geliyor.
Tüm antivirüsleri temizleyip tek 1 antivirüs kurup dener misiniz?

Antivirüs ile ne alakası var hocam anlamadım? Sistemde hiçbir antivirüs kurulu değil ayrıca.

Fan motoru dronlarda ki motorların basit hali ses ondan olabilir...

Çok rahatsız ediyor ama. Elimde Lenovo G580 model başka model bir laptop bulunmakta kendisi 7 senelik. O bile yük altında bu kadar ses çıkartmıyor hatta boşta çalışıp çalışmadığı hiç hissetmiyor. İşlemci fanının sesini anladım ama ekran kartı fanı bozuk gibi ses çıkartıyor ya düşük devirde. Uykudan uyandırdığımda bilgisayarı böyle zorlanıyor sanki bozuk bir ses çıkartıp çalışmaya başlıyor ekran kartı fanı.

Çok rahatsız ediyor ama. Elimde Lenovo G580 model başka model bir laptop bulunmakta kendisi 7 senelik. O bile yük altında bu kadar ses çıkartmıyor hatta boşta çalışıp çalışmadığı hiç hissetmiyor. İşlemci fanının sesini anladım ama ekran kartı fanı bozuk gibi ses çıkartıyor ya düşük devirde. Uykudan uyandırdığımda bilgisayarı böyle zorlanıyor sanki bozuk bir ses çıkartıp çalışmaya başlıyor ekran kartı fanı.

Hiç uğraşma, garantisi varsa garantiye ver. Kasayı falan açayım deme grantiye ver sorunu çözüp sana vereceklerdir sistemi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasik monster... Özellikleri benimde hoşuma gidiyor ancak bugüne kadar belki 10-15 tane monster söküp tamir etmişimdir gözüme çarpan şey her seferinde fanların ufacık ve yaprak boşlukları çok küçük olmasıydı yani 5-6cm genişliği var 2.5mm kalınlığı var bu fandan nasıl soğutma bekliyorlar ekran kartsiz ultrabook fanlarından hiçbir farkı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı