Monster Abra A7 v12.1 fan sesi sorunu

OguzEmre45

Kilopat
Yer
Manisa/Kula
Daha fazla  
Arkadaşlar, daha bilgisayarı alalı bir hafta olmadı. İlk günden düşük seste işlemci fanının gürültülü çalıştığını fark ettim. Şimdi de GPU fanı çok ince ve rahatsız edici bir ses çıkartıyor. Bu bilgisayarı kullanan var mı? Düşük devirde böyle "ııııı" diye ses geliyor mu işlemci fanından? Ya da bozuk gibi GPU fanından ses geliyor mu? Yazarsanız sevinirim. Bu arada not düşeyim: tam devirde çalışırken fanlarda sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasik monster... Özellikleri benimde hoşuma gidiyor ancak bugüne kadar belki 10-15 tane monster söküp tamir etmişimdir gözüme çarpan şey her seferinde fanların ufacık ve yaprak boşlukları çok küçük olmasıydı yani 5-6cm genişliği var 2.5mm kalınlığı var bu fandan nasıl soğutma bekliyorlar ekran kartsiz ultrabook fanlarından hiçbir farkı yok.
Hocam bu sabah babama gösteriyim şöyle sorunu var diye açtım ekran kartı fanı dünkü sorunların hiçbirini tekrarlamadı ama işlemci fanı düşük devirde o dediğim "ııı" sesi çıkartarak dönüyor. Diğer Monster'larda da böyle bir sorun var mı?

Aslında o sese pek dikkat etmedim ama birbirinden farklı 10-15 modelin içine müdahale ettim fanları hep ufacık yetersiz olduğu için yüksek devirde dönüyor ömrü çabuk kısalıyor sizi rahatsız ettiyse fan değişim talebiyle garantiye gonderebilirsiniz

Hocam bu sabah babama gösteriyim şöyle sorunu var diye açtım ekran kartı fanı dünkü sorunların hiçbirini tekrarlamadı ama işlemci fanı düşük devirde o dediğim "ııı" sesi çıkartarak dönüyor. Diğer Monster'larda da böyle bir sorun var mı?
Benim seride işlemci fanının dönme hızı da %35in altına inmiyor %20 falan yapsam çözülür gibi geliyor %35 olunca çıkıyor kesin bu ses
Evet arkadaşlar cihaz garantinden geldi sözde CPU fanı değişmiş şikayet ettiğim bütün sesler aynı şekilde duruyor. Bana yalan söylediklerini düşünüyorum gerçekten çok sinirlendim. Ne yapmamı önerirsiniz sikayetvar.com üzerinden şikayetimi bıraktım. Cihazıma daha çok berbat kokulu bir parfüm sıkılıp üzerinde simit yenmiş şekilde aldım inanmıyorum fanının değiştiğini. Adamlara düşük devirde görültü yapıyor dememe rağmen inatla diğer modellerle kıyaslandığını sıkıntı olmadığını söylüyorlar kafayı yemek üzereyim.

Geri
Yukarı