Monster Abra v16.7 oyunlarda FPS düşmesi oluyor

selambenMustafa

Zeptopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
RAM
16GB - 3200Mhz
SSD veya HDD modeli
512Gb M2ssd
Ekran kartı
GTX1650
İşlemci
İntel i5 11400H
Merhaba iyi günler. Laptopum Monster Abra v16.7. laptopu mu garantisi bitiyor diye yaklaşık 1 ay önce garantiye gönderdim ve temizliği yapıldı problem yok. Geldiğinde şarj olmuyordu tekrar gönderdim ve kablosu değişti yine problem yok. Şu an yine geldi ve sorunlarım bitmedi. Ben Home Office evden çalışıyorum grafik tasarımcıyım. Bilgisayarımda çok fazla droplanma var, oyunlarda FPS'im yüksek olmasına rağmen küçük FPS düşülerinde inanılmaz drop yiyorum. Geldiğinden bu yana formatlıyorum, ekran kartı driverlarını sildim tekrar yükledim, tüm driverları tekrar yüklüyorum güncelliyorum ama yok FPS düşmesi asla gitmiyor. Oyunlarda grafik düşürme ve FPS sabitleme yaptığım taktirde biraz düzelsede yine de asla çözüme ulaşamadım. CS2 Valorant gibi oyunlarda FPS'im 200 üzerinde ve tahminimce ekran kartı çok kullanılmadığı için hiç droplanma olmuyor. Ama mesela RDR2, Forza5, PUBG Steam, EA24 gibi oyunlarda 3/4 saniyede bir tık tık tık drop giriyor. Ekran kartı kullanımı azalttıkça droplar düzelmiyor ama biraz azalıyor gibi oluyor. Erkan kartından şüpheleniyorum, driverlarını sildim yükledim format attım şu bu ama hala garantiye gitmeden önceki stabilliğine ulaşamadım. Erkan kartının eski olduğunun farkındayım laptop olduğu için değiştiremiyorum. Ama söylediğim gibi servise gitmeden önce memnundum geldikten sonra droplar başladı. Yardımlarını bekliyorum. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı