Monster Aryond A27 v1.1 monitör alınır mı?

Bir Monster fanboyu daha.
Hocam en başa profesyonel oyuncu degilseniz 240 Hz gereksiz. Sonra 165 Hz monitörlere bakin.
Profesyonel oyuncu olmaya ne gerek var ya 144 hz fiyatında 240hz varken niye gidip 144hz alasınki.Onu geçtim bu monitör 144hz de ayarlanıyor işine gelmiyosa 144hz yap kullan ilerde lazım olur fazlalıktan zarar gelmez.Monitör kaliteli gayet hiçbir sıkıntısı yok.

Dostum sosyale biraz bak böyle bir sürü var alma Monster'ı alıp pişman olan bir sürü insan var.
Tabi almadıysan.

Ben dün sipariş ettim yarın gelecek inşallah.Ama sana tek birşey söyleyebilirmki 27'' 240 hz ve 1ms va panel bir monitör 2200 tl fiyatıyla alınmazda ne yapılır.Tek sorunu ghostin olması o da Va panel olan tüm monitörlerde mevcut.Eğerki cs go oynuyorsan ve ortalama 50 cm den monitöre bakıyorsan gayet güzel bir oyun keyfi sunar.Fakat bazıları monitörün dibine girip oynar onlar için monitör 1080p çözünürlükte oluğu için pikseller sayılabilir hale geliyor.Monitörün dibine girip oynamayacaksan kesinlikle al derim.Yarın gelince biraz monitörü test eder tekrardan sana alınıp alınmayacağı fikrini daha net söyleyebilirim.
bendede msı mag 272c monitör var ve 2150 tlye almıştım ufo mprt testinde 5.6 ms çıktı bende.monster monitörde tepkime mprt süresi kaç ms yazarmısınız?
Aynı Monitöre geçmeyi düşünüyorumda.

bendede msı mag 272c monitör var ve 2150 tlye almıştım ufo mprt testinde 5.6 ms çıktı bende.monster monitörde tepkime mprt süresi kaç ms yazarmısınız?
Aynı Monitöre geçmeyi düşünüyorumda.
Monster Aryond kullanıcısı olarak monitör 1 ms tir ama programda ölçüldüğünde 4.42 çıktı bunun sebebi hiçbir programın ms değerini ölçemeyeceğidir bunu ölçmek istiyorsan profesyonel kameralar lazım bu adamlar oraya 1ms yazıyorsa 1ms tir.Bu özellikle çok önemli bir konu özellikle ms konusunda hiçbir firma yalan söylemez.

Monster Aryond kullanıcısı olarak monitör 1 ms tir ama programda ölçüldüğünde 4.42 çıktı bunun sebebi hiçbir programın ms değerini ölçemeyeceğidir bunu ölçmek istiyorsan profesyonel kameralar lazım bu adamlar oraya 1ms yazıyorsa 1ms tir.Bu özellikle çok önemli bir konu özellikle ms konusunda hiçbir firma yalan söylemez.
Acer Nitro e270x aldım 3.8 ms çıktı.

Dostum sosyale biraz bak böyle bir sürü var alma Monster'ı alıp pişman olan bir sürü insan var.
Tabi almadıysan.
Bütün mesajlarınızı okudum, kendimi gülmekten alı koyamadım açıkçası. Monitöre doğru ayarlar yaparak FPS oyunlarında neredeyse ghostingi 0 a indirdim, normal kullanımda renkleri IPS monitörden daha canlı ve parlak yaptım.(sRGB değeri=%119) Kısacası bu monitörü alan kişi isterse aşırı akıcı şekilde oyunda oynar isterse aşırı canlı renklerin tadını çıkarır. Aşırı diyerek abartmıyorum. Ölü pikseli çıkmadı, Ağustos ayının başından beri kullanıyorum ne fiziksel anlamda bir şeyi bozuldu ne de donanımsal. RGB ışıklarının olması, her şekle girebilmesi, kavisi olması, 1ms MPRT olması, G-sync özelliğinin bulunması, HDR10 bulunması yetmiyor galiba size. Tek kötü bulduğum nokta, keşke dış kasayı kendileri orijinal yapsaydılar. Onun dışında mükemmel bir monitör. Herkese tavsiye ederim. Bir daha lütfen sebepsiz yere bir markayı kötülemeyin her markanın ürünü farklı olabilir.
Bende default ayarlarda 3.8 çıktı. Hangi ayarlarda yaptığınızı söyleyebilir misiniz?

Son düzenleme:
Konuyu hortlatayım. 1ms her markada olduğu gibi (tn hariç) sadece mprt açınca çalışıyor ki açmaya gerek bile duymadım açıkcası. Standart GTG değeri 4ms. Bu monitörün ucuz olmasının sebebi standı. Fiyat düşük tutmak adına standdan kısmışlar malzeme kalitesini. Bence gayet güzelde olmuş. Panel çok kaliteli çünkü. HDR10, NTSC %85, SRGB %119 gibi özelliklere sahip. Bahsettiğim durumu Asus Tuf serisinde de görebilirsiniz. Onların da ROG serisine göre stand kalitesi düşük ama fiyatları uygun. Bence bu monitörü bütçesini düşünen herkes denemeli. Zaten ölü pixel, ghotling gibi sorun olduğu zaman koşulsuz iade alıyorlar.

Kardeşim monitör geldi kurdum tek anlamıyla mükemmel oyunlarda ghosting 0.renkleri çok canlı çok akıcı tam anlamıyla 240 hz bir monitör çok sevdim %100 tavsiye ederim.Tek sorunu 19 inchten 27 ye geçtim bu şuan televizyon gibi geldi onun haricinde süper :D. [MONSTER ARYONDA27 V 1.1]
Hala memnunmusunuz? Bir sorun çıkardımı ? Bende almayı düşünüyorum ama kararsızım açıkçası

Monster Aryond kullanıcısı olarak monitör 1 ms tir ama programda ölçüldüğünde 4.42 çıktı bunun sebebi hiçbir programın ms değerini ölçemeyeceğidir bunu ölçmek istiyorsan profesyonel kameralar lazım bu adamlar oraya 1ms yazıyorsa 1ms tir. Bu özellikle çok önemli bir konu özellikle ms konusunda hiçbir firma yalan söylemez.

Almayı düşünüyorumda 1080p ve 27 inç CS:GO veya Valorant da falan hiç rahatsız ediyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı