Monster laptop alınır mı?

Monster laptop kullananlar sıkıntınız var mıydı varsa neydi çözüldü mü? Servis nasıl sıkıntı yaşadınız mı detaylı şekilde anlatırsanız sevinirim. (sadece kullananlar yazabilir mi çünkü almayı düşünüyorum kulaktan dolma bilgiler olmasın)
Bir de yazanlar hangisini kullandığını yazabilir mi?
Aklımdaki model; Monster Abra A5 v20.2 (değişebilir) önerilerini bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler :D
Çok fazla ısınıyor öbür laptoplara göre.

HP 450 G1 İ5 4200m HD 8750M 8GB ram li laptobum vardı sıfır almıştım. 2015 te. Gayet memnundum. Çok uzun süre arıza yapmadan götürdü beni arıza yapmasının nedeni de meyve suyu dökmüştüm oda çok sonra ondan kaynaklı arızaya düştü. Birde bir kaç sene sonra bataryası bitti. AMD ekran kartı arızalandı Kod 43 hatasına düşüyordu aldıktan 5 sene sonra oldu bu çözümü olmadı muhtemelen donanım arızasıydı daha sonra elimden çıkardım. Kullandığım süre içerisinde kasasında tek bir çatlak tek bir patlak kırık oluşmadı. GTA 5i 720 P normal ayarlarda 40-50 FPS ile oynuyordum. CS GO da oynanıyordu düzgünce.

Biraz ofis bilgisayarı gibi duruyor ama yine bakarım
Tamam, bilgisayarı kullanırken ve onunla temasa geçerken içine sinen bir şey olmalı ancak sakın dış görünüşe aldanma. Temelde baz alacağın 3 şey var:
  • CPU,
  • GPU,
  • Fiyat.
HP, şimdilik fiyat - performans olan Victus modellerini satıyor hem de DDR5 belleklerle geliyor. Mümkünse grafik kartının 6GB olanlarından al. i5-12500H'nin de altına düşmemeye bak.

"... Onun fiyatına daha iyileri vardır." değil. Sorun, ürünün üretim şartlarında nisbeten daha ucuza üretebilmek için oluşan bazı eksikliklerden dolayı yaşanılan sorunlar var ancak Monster, satış sonrası hizmetleriyle bu durumu en aza indirmeye çalışıyor. Bazıları alır almaz sorun yaşıyor, menteşeleri kırılıyor, klavyesi bozuluyor, 4 - 5 kez servise gönderiyor ama bazıları da yıllarca kullanıp hiçbir sorun yaşamıyor.

Daha ucuza üretip rakipleriyle aynı fiyata çıkarıyor ama daha kalitesiz Abra serisi çok ısınıyor diye biliyorum ve daha fazla problemi var yani o laptopa o para verileceğine kronik sorunlu olmayan alınabilir.

Daha ucuza üretip rakipleriyle aynı fiyata çıkarıyor ama daha kalitesiz Abra serisi çok ısınıyor diye biliyorum ve daha fazla problemi var yani o laptopa o para verileceğine kronik sorunlu olmayan alınabilir.
Neredeyse bütün laptoplar özellikle yaz aylarında böyle. HP Victus'da 80 - 95 dereceler arasında gidip geliyorum. Tabi sıcaklık yükseldikçe işlemcinin Hz değerleri düşmeye başlıyor.

https://www.amazon.com.tr/HP-Dizüstü-Bilgisayar-GeForce-Performans/dp/B0C85JQYQ6/ref=sr_1_3?adgrpid=142370944032&hvadid=624862948052&hvdev=c&hvlocphy=9056835&hvnetw=g&hvqmt=e&hvrand=2652384455090983229&hvtargid=kwd-1435889049825&hydadcr=9641_2269563&keywords=rtx+4060+laptop&qid=1694371360&sr=8-3

1500 TL daha ekleyip bu alınabilir.
Edit: Prime'a özel fırsat ile 30500 TL oluyor normal fiyatı 33 bin TL ve günün fırsatı.

Yeni konular

Geri
Yukarı