Monster laptopa farklı ekran kartı koymuş

Güç planı sekmesinde PCI-e ile ilgili bir ayar olması lazım. O ayarı kontrol edin. Grafik kartının gücüyle ilgili. Şu an PC'm yanımda değil. Orayı en yüksek performansa almayı deneyin.

Tuş olarak sadece office ve performans modu arası geçişini sağlayan var. Eğer kontrol masasını diyorsan ordaki durumda şöyle;
burada Whispermode 2.0 aktif görünüyor GeForce Experience'dan kapatmayı deneyin.

edit:
ss.png

Hayır, açıp kapatmayı deneyin takılı kalmış olabilir.

böyle gözükmeli:Eki Görüntüle 1452617
sürümden vs bir farklılık olabilir mi experienceyi kaldırıp tekrardan kurdum hala aynı

CPU hızını bir miktar kısıtlamayı denedikten sonra yeni bir test yapar mısınız?
aynı şeikde devam ediyor

Hayır, açıp kapatmayı deneyin takılı kalmış olabilir.

böyle gözükmeli:Eki Görüntüle 1452617
whisper mod u açınca tdp değeri 45 wattlara düşüyor

Güç planı sekmesinde PCI-e ile ilgili bir ayar olması lazım. O ayarı kontrol edin. Grafik kartının gücüyle ilgili. Şu an PC'm yanımda değil. Orayı en yüksek performansa almayı deneyin.
Sanırım burdan bahsediyorun, dediğin gibi en yüksekte

@k1raker 95W gözüküyor ancak target neden 60W? NVIDIA'da farklı bir olayı olabilir. AMD mobil GPU'larda tek seçenek var TDP adında, o şekilde değerlendirdim ancak yanlış da olabilir. Yüke sokup HWiNFO ile güç tüketimini kontrol eder misiniz? Toplam güç tüketimi 80-95W'a ulaşmalı.
Aynı anda god of war ve furmark açtım

VBIOS da 60W olarak gözüküyor.

Eki Görüntüle 1452586

Dell'in 80W mesela ve şu şekilde:

Eki Görüntüle 1452585

Aslında aynılar. Flashlamayı deneyebilirsiniz ancak önce Monster'a ulaşın. Sitelerinde hatalı bilgi var veya modelde yanlış bir VBIOS. Her türlü haklı çıkan siz olursunuz.
Az önce konuştum kendileriyle, benden daha az bilgililer. Teknik servise götüründen başka bir şey duyamadım..

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-07-16 033521.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-16 033521.png
    31,8 KB · Görüntüleme: 29
  • Ekran görüntüsü 2022-07-16 034329.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-16 034329.png
    104,7 KB · Görüntüleme: 33
  • Ekran görüntüsü 2022-07-16 034508.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-16 034508.png
    102,2 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
@k1raker Anladığım kadarıyla GPU-Z'de gösterilen maksimum değere kadar çıkması gerekiyor. Eğer bu GPU 80+15W ise target 60W yerine 80W olmalı, onda da hemfikiriz herhalde. En azından 95W diye geçen VBIOS'larda gördüğüm o. Bir problem var. Güncelleme veya farklı bir olaydan sonra mı oldu bu? 60W'a sert bir kilit atılmış gibi, 61W bile olmamış. Eğer teknik servisle uğraşmak istemezseniz 80+15W VBIOS flashlayın. Eğer garantisi varken onlar uğraşsın derseniz size kalmış.

@k1raker Anladığım kadarıyla GPU-Z'de gösterilen maksimum değere kadar çıkması gerekiyor. Eğer bu GPU 80+15W ise target 60W yerine 80W olmalı, onda da hemfikiriz herhalde. En azından 95W diye geçen VBIOS'larda gördüğüm o. Bir problem var. Güncelleme veya farklı bir olaydan sonra mı oldu bu? 60W'a sert bir kilit atılmış gibi, 61W bile olmamış. Eğer teknik servisle uğraşmak istemezseniz 80+15W VBIOS flashlayın. Eğer garantisi varken onlar uğraşsın derseniz size kalmış.
2 hafta yeni oldu laptopu alalı pek bir yazılım vs yükleyip güncelleştirme yapmadım yani. Bios flaşlamayı düşündüm en son enter a basmak kalmıştı "Firmware image PCI Subsystem ID does not match adapter PCI Subsystem ID " hatası verdi. Ne olur ne olmaz diye mail attım monstera vbios için. Dönüş yapmazlarsa bir süre dell in vbiosunu deneyeceğim. Teşekkür ederim ayrıca siz olmasanız vbios diye bir şeyden haberim dahi olmazdi heralde baya bir süre :)

2 hafta yeni oldu laptopu alalı pek bir yazılım vs yükleyip güncelleştirme yapmadım yani. Bios flaşlamayı düşündüm en son enter a basmak kalmıştı "Firmware image PCI Subsystem ID does not match adapter PCI Subsystem ID " hatası verdi. Ne olur ne olmaz diye mail attım monstera vbios için. Dönüş yapmazlarsa bir süre dell in vbiosunu deneyeceğim. Teşekkür ederim ayrıca siz olmasanız vbios diye bir şeyden haberim dahi olmazdi heralde baya bir süre :)
Aynı model laptop a bende sahıbım yaklaşık 4 - 5 aydır kullanıyorum . sız monsterde 2 tane mod oldugundan bahsetmıssınız fakat 3 tane var ofıs-oyun-turbo . Oyun modunda 60 W ı benım pc de gecmıyor. turbo mod da ıse 70 - 80 W cekıyor . Bırde Turbo moda alarak deneyın.

Aynı model laptop a bende sahıbım yaklaşık 4 - 5 aydır kullanıyorum . sız monsterde 2 tane mod oldugundan bahsetmıssınız fakat 3 tane var ofıs-oyun-turbo . Oyun modunda 60 W ı benım pc de gecmıyor. turbo mod da ıse 70 - 80 W cekıyor . Bırde Turbo moda alarak deneyın.
Gerçekten yok sdfkjslkfms Control center ın hangi sürümünü kullanıyorsunuz acaba yada belki bios sürümü farklıdır onun sürümlerinide eşleştirelim

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-07-16 125514.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-16 125514.png
    229,6 KB · Görüntüleme: 51

Geri
Yukarı