Monster mı yoksa diğer markalar mı?

izo12

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba yakın zamanda bir laptop almayı düşünüyorum ve birçok markaya bakıyorum. Bu markaların içinde Monster'da var fakat Monster fiyat olarak diğer markaların çok altında, bu iyi bir şey ama performans arasında fark var mıdır bilemiyorum. Mesela MSI'ın GL65 Leopard Core i7 10750H 16 GB RAM RTX 2060'lı bilgisayarı var ve şu anki fiyatı 18000 TL civarlarında ama Monster Tulpar T7 v20.1.1 Core i7 10750H 16 GB RAM RTX 2060'lı 17 inch olmasına rağmen 13000 TL. Aynı özelliklere sahip olmalarına rağmen arada 5000 TL'ye yakın fiyat farkı var. Bu iki laptop arasında çok büyük bir performans farkı var mıdır? Ve Monster fiyatına daha düşük özellikli bir MSI ASUS falan mı yoksa yüksek özellikli bir Monster almak mı?

Merhaba yakın zamanda bir laptop almayı düşünüyorum ve birçok markaya bakıyorum. Bu markaların içinde Monster'da var fakat Monster fiyat olarak diğer markaların çok altında, bu iyi bir şey ama performans arasında fark var mıdır bilemiyorum. Mesela MSI'ın GL65 Leopard Core i7 10750H 16 GB RAM RTX 2060'lı bilgisayarı var ve şu anki fiyatı 18000 TL civarlarında ama Monster Tulpar T7 v20.1.1 Core i7 10750H 16 GB RAM RTX 2060'lı 17 inch olmasına rağmen 13000 TL. Aynı özelliklere sahip olmalarına rağmen arada 5000 TL'ye yakın fiyat farkı var. Bu iki laptop arasında çok büyük bir performans farkı var mıdır? Ve Monster fiyatına daha düşük özellikli bir MSI ASUS falan mı yoksa yüksek özellikli bir Monster almak mı?

Kesinlikle Monster alırdım tam F/P markası.

ASUS başka MSI başka, o fiyat farkına MSI yerine Monster alabilirsin ama sana o fiyat farkına ASUS yerine Monster tercih et demem.

13.000TL'ye öteki markalara da bakabilirsiniz diye düşünüyorum. Ve fark var aralarında. Teknik özellikler aynı olabilir ama MSI'ın soğutması, anakartı vs. daha kaliteli diye biliyorum ama maalesef çok daha pahalılar. Monster'larda sorun çıkma ihtimalı çok daha fazla. Öteki markalara bakmak daha iyi olabilir.

İki laptop arasında çok büyük bir fark yok, muhtemelen ısınma konusunda MSI daha iyidir ama 5000 TL'ye değmez bence.
@WoLeRm neden kızgın attığınızı sorabilir miyim, neyi yanlış dedim acaba? Konu sahibi çok performans farkı var mı demiş, bende yok dedim.

Aradaki fiyat farkı MSI'ın marka satmasından kaynaklanıyor. Monster tercih edilir mi dersen; şahsen almazdım, çünkü anakartı-kasası diğer markalara nazaran daha düşük kalitede. Model olarak MSI ve Monster'dan ziyade bunları öneririm;

Geri
Yukarı