Monster notebook bip sesi çıkarıyor

• Konuyu başlatan ozr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 25B

ozr

Hectopat
RAM
8GB CRUCIAL 3200MHZ
SSD veya HDD modeli
CRUCIAL 512GB SSD
Ekran kartı
RTX3050TI
İşlemci
I5-11400H
Monster Abra A5 v17.2 model bilgisayara sahibim. Sadece oyunlarda olan bu sorun her oyunda ne zaman olacağı belli olmayacak şekilde bip bip diye yüksek seste ötmeye başlıyor bilgisayar. Bilgisayarı kapatınca veya uyku moduna alınca ses gidiyor ama bazen uyku modundan çıkıp oyuna dönünce bir süre sonra yine ötmeye başlıyor. Şunu fark ettim forumlarda sürekli şu kadar bip sesi varsa şundan kaynaklıdır diye bir yazı dolaşıyor. Test ettim bilgisayar ötmeye başladığında normalde sürekli yeşil yanan bilgisayarın prize bağlı olduğunu gösteren ışık, ötmeye başladığında turuncu yanıp sönüyor yani forumlarda gezen o güç kaynağı arızası denilen bip sesiyle aynı duruma sahibim. İlk başlarda anakart diye şüpheleniyordum fakat teknik servis herhangi bir sorun bulamadı sanırsam BIOS güncelleyip geri gönderdiler. Güç kaynağı arızasını nasıl çözebilirim yardımcı olabilecek kişiler yardım ederse sevinirim. Monster canlı destek üzerinden bilgi alacaktım normalde fakat çok erken kapatıyorlar son saatleri 19.00

Bip seslerinin anlamlarina surdan bir bakim hocam.
Eger bahsettiginiz gibi guc kaynagi arzasiysa bunu teknik servise birakmak daha iyi olur.

Bip seslerinin anlamlarina surdan bir bakim hocam.
Forumlarda dolaşan yazı dediğim bu zaten hocam. Sürekli bip sesi yazan yerde güç kaynağı arızası diyor ve benimkisi de hem sürekli aralıksız bip sesi ve priz göstergesi normalde yeşil yanarken ötmeye başlayınca turuncu yanıp sönüyor dedim. Yanlış anlamadıysam sorun güç kaynağı arızası. Bu prizden falan mı kaynaklı nasıl çözeriz.

Monster Abra A5 v17.2 model bilgisayara sahibim. Sadece oyunlarda olan bu sorun her oyunda ne zaman olacağı belli olmayacak şekilde bip bip diye yüksek seste ötmeye başlıyor bilgisayar. Bilgisayarı kapatınca veya uyku moduna alınca ses gidiyor ama bazen uyku modundan çıkıp oyuna dönünce bir süre sonra yine ötmeye başlıyor. Şunu fark ettim forumlarda sürekli şu kadar bip sesi varsa şundan kaynaklıdır diye bir yazı dolaşıyor. Test ettim bilgisayar ötmeye başladığında normalde sürekli yeşil yanan bilgisayarın prize bağlı olduğunu gösteren ışık, ötmeye başladığında turuncu yanıp sönüyor yani forumlarda gezen o güç kaynağı arızası denilen bip sesiyle aynı duruma sahibim. İlk başlarda anakart diye şüpheleniyordum fakat teknik servis herhangi bir sorun bulamadı sanırsam BIOS güncelleyip geri gönderdiler. Güç kaynağı arızasını nasıl çözebilirim yardımcı olabilecek kişiler yardım ederse sevinirim. Monster canlı destek üzerinden bilgi alacaktım normalde fakat çok erken kapatıyorlar son saatleri 19.00

• Birden fazla kısa bip sesi = anakart arızası.
  • Sürekli bip = güç kaynağı arızası.
  • 1 uzun bip = bellek tazelemesinde hata.
  • 1 uzun 1 kısa bip = anakart veya BIOS arızası.
  • 1 uzun 2 kısa bip = ekran kartı arızası (dıp Switch)
  • 1 uzun 3 kısa bip = ekran kartı arızası.
  • 2 uzun 1 kısa bip = ekran kartı arızası (ramdac)
  • 2 kısa bip = bellek eşlik (parity) hatası.
  • 3 kısa bip = belleğın ilk bölümünde (64K) hata.
  • 4 kısa bip = timer hatası.
  • 5 kısa bip = işlemci hatası.
  • 6 kısa bip = klavye(işlemcisi) hatası.
  • 7 kısa bip = işlemci hatası.
  • 8 kısa bip = ekran kartı belleği(okuma/yazma) hatası.
  • 9 kısa bip = BIOS ROM hatası.
  • 10 kısa bip = CMOS(okuma/yazma) hatası.
  • 11 kısa bip = tampon bellek hatası

Forumlarda dolaşan yazı dediğim bu zaten hocam. Sürekli bip sesi yazan yerde güç kaynağı arızası diyor ve benimkisi de hem sürekli aralıksız bip sesi ve priz göstergesi normalde yeşil yanarken ötmeye başlayınca turuncu yanıp sönüyor dedim. Yanlış anlamadıysam sorun güç kaynağı arızası. Bu prizden falan mı kaynaklı nasıl çözeriz.
Baska prizden deneyin birde. Dedigim gibi guc kaynagi arzasiysa teknik ekibe gonderin.

• Birden fazla kısa bip sesi = anakart arızası.
  • Sürekli bip = güç kaynağı arızası.
  • 1 uzun bip = bellek tazelemesinde hata.
  • 1 uzun 1 kısa bip = anakart veya BIOS arızası.
  • 1 uzun 2 kısa bip = ekran kartı arızası (dıp Switch)
  • 1 uzun 3 kısa bip = ekran kartı arızası.
  • 2 uzun 1 kısa bip = ekran kartı arızası (ramdac)
  • 2 kısa bip = bellek eşlik (parity) hatası.
  • 3 kısa bip = belleğın ilk bölümünde (64K) hata.
  • 4 kısa bip = timer hatası.
  • 5 kısa bip = işlemci hatası.
  • 6 kısa bip = klavye(işlemcisi) hatası.
  • 7 kısa bip = işlemci hatası.
  • 8 kısa bip = ekran kartı belleği(okuma/yazma) hatası.
  • 9 kısa bip = BIOS ROM hatası.
  • 10 kısa bip = CMOS(okuma/yazma) hatası.
  • 11 kısa bip = tampon bellek hatası
Yazdığım metni düzgün okuyup cevap verirseniz sevinirim hocam. Yazdım zaten orada forumlarda sürekli dolaşan bip sesi metni diye. Yukarıdaki arkadaşa da yazdım bunun aynısını.

Bip sesi kaç kez hocam? Onun için bu listeyi size attım.
Sürekli ötüyor. Ayrıca dün itibariyle sadece oyunlarda olan bip sesi artık masaüstünde wp spotify ve opera gx açıkken de ötmeye başladı. Teknik servise sordum ve temiz kurulum yapmamı söylediler az önce yaptım tekrar deneyeceğim ama umutlu değilim.

Sürekli ötüyor. Ayrıca dün itibarıyla sadece oyunlarda olan bip sesi artık masaüstünde wp Spotify ve Opera GX açıkken de ötmeye başladı. Teknik servise sordum ve temiz kurulum yapmamı söylediler az önce yaptım tekrar deneyeceğim ama umutlu değilim.

Hocam sanki sizi başlarında atmaya çalışmışlar, bip sesi donanımsal bir uyarıdır.

Geri
Yukarı