Monster T7 v21.7 vs Gigabyte Aorus 15P KC

11800H 35W çekiyor ve 10870'e nazaran daha serin çalışır. FPS olarak 5-10 FPS anca oynar oynamaz. Gigabyte tasarım ve kalite olarak çok beğeniyorum, aynı zamanda Monster'in bu kasası da oldukça güzel ve arkadaşın dediği gibi QHD ekran bir avantaj. Bunlar dışında ikisi de yakın performans verecek ve gayet tatmin edecek cihazlar, gönlünüzden geçeni alın.

Monster, donanımına göre gerçekten çok iyi fiyatlandırma yapmış. 11. nesil, 17" olmasına rağmen magnezyum kasasından dolayı 2.3KG, Windows Hello, QHD ekran ama işte yazılım ve teknik destek... Klavyesi üzerinde ısınması da cabası.

Gigabyte'da yazılım olarak bence çok iyi değil, kullanım ve optimize bakımından, fakat en azından kullanıcıya daha fazla şey vaat ediyor. Plastik kasası sebebiyle klavyeden ısıyı daha az iletecektir diye düşünüyorum. Ama işte işlemcisi... Keşke en azından R7 5800H olsaydı, bence tam f/p işlemcisi, Gigabyte'ı rahatlıkla önerebilirdim.

Son olarak sıradan bir oyuncuysanız ve işleriniz için kullanacaksanız Monster'ı önerebilirim. Eğer ki profesyonel olarak oyun oynuyorsanız 240Hz ekrana sahip Aorus'u önerebilirim. Fakat başka alternatifler bulabilirseniz, bakmanızı öneririm.

Ben iki modeli de araştırdım aorus 15p kcyi de sipariş vermiştim ama iadeye yollayacağım. Monster teknik servise kötü deniliyor ama en azından muhattap bulabiliyorsunuz yoğun olduğu dönemler dışında hızlı reaksiyon alabiliyorsun. Gigabyte’ın kalitesinden herhangi bir kuşkum yoktu. Serin çalışan güzel bir model ama bir sıkıntı çıktığı zaman rma servis gerçekten uğraştırıcı üstelik asus gibi de değil araştırdığım kadarıyla en basit komponentler bile elinde bulunmuyor. Monsterın olumsuz yanı ise klasik sorunlar ışık sızması fazla olması ölü piksel vs bunlar iade/değişimle halledilir ama bu kasada incelikten dolayı normalden fazla ısınma ve o sıcaklığı orta sağ kısımda hissettirdiğini söylüyorlar.

Ben olsaydım DELL alırdım BIOS güncellemesi ile ısınma sorunuda gitmiş 5800H bayağı sağlam işlemci kasasıda Alienware kasası olunca beni direkt çekiyor zaten.

Ben iki modeli de araştırdım aorus 15p kcyi de sipariş vermiştim ama iadeye yollayacağım. Monster teknik servise kötü deniliyor ama en azından muhattap bulabiliyorsunuz yoğun olduğu dönemler dışında hızlı reaksiyon alabiliyorsun. Gigabyte’ın kalitesinden herhangi bir kuşkum yoktu. Serin çalışan güzel bir model ama bir sıkıntı çıktığı zaman rma servis gerçekten uğraştırıcı üstelik asus gibi de değil araştırdığım kadarıyla en basit komponentler bile elinde bulunmuyor. Monsterın olumsuz yanı ise klasik sorunlar ışık sızması fazla olması ölü piksel vs bunlar iade/değişimle halledilir ama bu kasada incelikten dolayı normalden fazla ısınma ve o sıcaklığı orta sağ kısımda hissettirdiğini söylüyorlar.
Hocam benim gigabyte laptop kargo alındı olarak bekliyor. Teslim 30 temmuz. Bende iade düşünüyorum lakin itopya da söylenene göre iadeler sorun oluyormuş. Ortalama bir ay para iadesi sürüyormuş. O bakımdan kararsızım açıkcası. Şu hepsiburada mega indirim almadan önce denk gelseydi monster alabilirdim. Aynı paraya hem 11800h hem de 2k ekran. İkisinin de ekran renk doğrulu %100 srgb olmasına karşın x rite sertifikası ve fabrikasyon olarak renk kalibrasyon ayarlı olduğundan ötürü gigabytenın renkleri daha doğru vereceği kanaatindeyim. Ayrıca 22.1 kullanan bir arkadaş monsterde beyazların sarımtrak gösterdiğini belirtmiş. Yine de 2k olması bu dezavantajları kapatır diye düşünüyorum. Şu 2. ssd sorunu yaşayanlar olmasaydı bilemiyorum kafam çok karışık

Son düzenleme:
Hocam benim gigabyte laptop kargo alındı olarak bekliyor. Teslim 30 temmuz. Bende iade düşünüyorum lakin itopya da söylenene göre iadeler sorun oluyormuş. Ortalama bir ay para iadesi sürüyormuş. O bakımdan kararsızım açıkcası. Şu hepsiburada mega indirim almadan önce denk gelseydi monster alabilirdim. Aynı paraya hem 11800h hem de 2k ekran. İkisinin de ekran renk doğrulu %100 srgb olmasına karşın x rite sertifikası ve fabrikasyon olarak renk kalibrasyon ayarlı olduğundan ötürü gigabytenın renkleri daha doğru vereceği kanaatindeyim. Ayrıca 22.1 kullanan bir arkadaş monsterde beyazların sarımtrak gösterdiğini belirtmiş. Yine de 2k olması bu dezavantajları kapatır diye düşünüyorum. Şu 2. ssd sorunu yaşayanlar olmasaydı bilemiyorum kafam çok karışık
Benim de cihaz henüz gelmedi. İtopya direk teslimatı reddedin dedi öyle yapıcam kartta limit işi sorun biraz.

Geri
Yukarı