Monster Tulpar T5 V16.1 Oyunlarda FPS Düşmeleri

MrArawnn

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba , bugün elime yeni aldığım laptop ulaştı. FPS'imi test etmek için oyunlara girdim fakat gereksiz bir FPS dropla karşı karşıyayım. Tüm driverları kurdum. Oyun içinde ayarları değiştirdim fakat sonuç aynı. Hangi ayara çekersem çekeyim FPS drop problemi devam ediyor. Bu problemi yaşamış ve çözmüş veya ne yapılması gerektiğini bilen varsa yardımcı olabilir mi? Bu arada laptop modeli: Monster Tulpar T5 V16.1
Sistem:
  • Intel® Kaby Lake Core™ i7-7700HQ 4C/8T; 6MB L3; 8GT/s; 2.8GHz > 3.8GHz; 45W; 14nm
  • Intel® HM175 Express Chipset
  • 8GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1070 256-Bit DX12
  • 16GB (1x16GB) DDR4L 1.2V 2400MHz SODIMM
  • 256GB M.2 Sata (Okuma: 530 MB/s - Yazma: 500 MB/s)
  • 1TB Seagate 5400RPM HDD SATA-3 7mm 128MB

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ici isi degerlerini takip edip paylasirsan daha yardimci olunur. Çogu bilgiyi aktive et, MSI Afterburner ile kisa video veya birkac fotograf paylasmalisin.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD’niz Windows’a kurulu değil mi? Bilgisayarınız gayet güçlü ama oyunu HDD üzerinde çalıştırıyorsanız RPM’i düşük geldi bana onun yüzünden drop yiyor olabilirsiniz. SSD’de çalıştırmayı deneyin aynı sorunu almıyorsanız HDD kaynaklı.

Laptoplarda 5400 RPM koyunca ne anlıyorlar acaba? Yav bari 100 TL fazla al 7200 RPM olsun. İşkence ediyolar alıcılara. Ekran kartına bak HDD'ye bak. Eski HDD koyaydınız ne gerek vardı ki yeni HDD'ye!!!

Laptoplarda 5400 RPM koyunca ne anlıyorlar acaba? Yav bari 100 TL fazla al 7200 RPM olsun. İşkence ediyolar alıcılara. Ekran kartına bak HDD'ye bak. Eski HDD koyaydınız ne gerek vardı ki yeni HDD'ye!!!

5400RPM olması yeterli çünkü lattoplar taşınabilir olduğu için çalıştığı andan itibaren yerinde durmaz o. Çalışırken bile taşınabilir. Tek iyi yanı Ölü-Sektor ihtimalinin az olması onun dışında sizinle aynı görüşteyim.

Problem çözüldü. Başta donanımda bir arıza var diye düşünmüştüm fakat problemin kaynağı ekran kartı sürücüsüymüş. Güncel olarak gösterirken internetten kontrol ettiğimde güncel olmadığını farkettim. Kısacası ekran kartını güncelledim problem kalktı . Yardım yazılarınız için teşekkür ederim .

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı