Monster Tulpar T7 v19.7 mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

gratefulcrimson

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
GTX 1660TI
İşlemci
I7-9750H
Arkadaşlar merhaba, dün gece ve bugün bilgisayarımda 2 kere mavi ekran hatası aldım. Sorunu anlayamadım. Dün gece olan hatanın dump dosyası oluşmuş ama bugünkü oluşmamış. Hata neden kaynaklı yardımcı olabilir misiniz? Dump dosyasını WeTransfer'e yükledim. 091723-13437-01.dmp
Herkese teşekkür ederim.

Olay günlüğü.evtx hocam sonuçlar böyle çıktı, çok teşekkür ederim tekrar.
Dediğim şekilde test yapıp sonuçları at hocam. Quickscan olmasın sadece. Ek olarak

Olay günlüğü.evtx hocam sonuçlar böyle çıktı, çok teşekkür ederim tekrar.

Teşekkürler.

Olay görüntüleyicisinde disk hatası ile ilgili herhangi bir şey yok. Bulabildiğim önemli şeyleri yazacağım, disk testlerini yapıp sonuçlarını yollayın.

0 grubundaki 2 işlemcisinin hızı sistem üretici yazılımı tarafından sınırlandırılıyor. Son rapordan bu yana işlemci 12 saniyedir bu azaltılmış performans durumunda.

İşlemcin fazla ısıdan frekans kısıyor burada anladığım kadarıyla sıcaklık değerlerin normal midir?

Ve genel olarak WHEA-Logger başlığı altında şu hatayı almışsın.

Rich (BB code):
Düzeltilmiş bir donanım hatası oluştu.

Bileşen: PCI Express Root Port
Hata Kaynağı: Advanced Error Reporting (PCI Express)

Birincil Veri Yolu:Cihaz:İşlev: 0x0:0x1D:0x0
İkincil Veri Yolu:Cihaz:İşlev: 0x0:0x0:0x0
Birincil Cihaz Adı:PCI\VEN_8086&DEV_A330&SUBSYS_10651D05&REV_F0
İkincil Cihaz Adı:

Bunla ilgili disk testi dışında 2 öneri yapılabilir.

Rich (BB code):
BiosReleaseDate = 07/16/2019
SystemManufacturer = MONSTER
SystemProductName = TULPAR T7 V19.3

Monster ile iletişime geçip güncel BIOS sürümünü iste ve güncelle. Donanım hatası yoksa işe yarayabilir.

Ek olarak.

DMP dosyanda laptop Tulpar T7 V19.3 olarak gözüküyor senin laptop dediğine T7 V19.7 bu ikisi farklı laptoplar olduğu için kafam karıştı.

Kısaca, Intel chipsetlerini güncelle. İşe yarayabilir.

Son düzenleme:
Teşekkürler.

Olay görüntüleyicisinde disk hatası ile ilgili herhangi bir şey yok. Bulabildiğim önemli şeyleri yazacağım, disk testlerini yapıp sonuçlarını yollayın.

0 grubundaki 2 işlemcisinin hızı sistem üretici yazılımı tarafından sınırlandırılıyor. Son rapordan bu yana işlemci 12 saniyedir bu azaltılmış performans durumunda.

İşlemcin fazla ısıdan frekans kısıyor burada anladığım kadarıyla sıcaklık değerlerin normal midir?

Ve genel olarak WHEA-Logger başlığı altında şu hatayı almışsın.

Rich (BB code):
Düzeltilmiş bir donanım hatası oluştu.

Bileşen: PCI Express Root Port
Hata Kaynağı: Advanced Error Reporting (PCI Express)

Birincil Veri Yolu:Cihaz:İşlev: 0x0:0x1D:0x0
İkincil Veri Yolu:Cihaz:İşlev: 0x0:0x0:0x0
Birincil Cihaz Adı:PCI\VEN_8086&DEV_A330&SUBSYS_10651D05&REV_F0
İkincil Cihaz Adı:

Rich (BB code):
Bunla ilgili disk testi dışında 2 öneri yapılabilir.

BiosReleaseDate = 07/16/2019
SystemManufacturer = MONSTER
SystemProductName = TULPAR T7 V19.3

Monster ile iletişime geçip güncel BIOS sürümünü iste ve güncelle. Donanım hatası yoksa işe yarayabilir.

Ek olarak.

DMP dosyanda laptop Tulpar T7 V19.3 olarak gözüküyor senin laptop dediğine T7 V19.7 bu ikisi farklı laptoplar olduğu için kafam karıştı.

Kısaca, Intel chipsetlerini güncelle. İşe yarayabilir.
Hocam ben yanlış yazmışım sanırım 19.3 olacak cihaz modeli. Isı normal görünüyor gibi geldi, resmi yükledim hocam.
Intel chipsetlerini de aslında geçen sefer hata verince güncelledim. Şimdi bir de bios güncelleme deneyeyim hocam çok teşekkür ederim. :)

Dosya Ekleri

• işlemci ısı.jpg
    işlemci ısı.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 11
Hocam ben yanlış yazmışım sanırım 19.3 olacak cihaz modeli. Isı normal görünüyor gibi geldi, resmi yükledim hocam.
Intel chipsetlerini de aslında geçen sefer hata verince güncelledim. Şimdi bir de BIOS güncelleme deneyeyim hocam çok teşekkür ederim. :)

Sonradan tekrar haber ver disk testlerini de yap. Onlarda sorun olmadığından emin olalım en azından.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim hocam :)

Hocam az önce yine mavi ekran verdi. Acaba bakabilir misiniz? 092823-12625-01.dmp
Teşekkür ederim.

Hala disk hatası olarak görünüyor. Muhtemelen diskin veri okuma ya da yazma kısmında bir sorun var ya da bir sürücü buna sebep oluyor.

-Sürücü sorunlarına bakarsak Razer'a ait tüm yazılımları kaldır öncelikle.

Rich (BB code):
ERROR_CODE: (NTSTATUS) 0xc000000e - Varolmayan bir ayg t belirtildi.

DISK_HARDWARE_ERROR: There was error with disk hardware

Intel'in yardımcı asistanını indirip güncellemelerini yap.
Geçen hafta attığın disk testleri tam değil. HDD için HD Tune programındaki health kısmını at. Örneğin;

health_failed.png

SSD için ise aşağıdaki sağlık testini yapıp sonuçlarını at.

Ve tekrardan olay raporlarını atar mısın?

Hocam
Hala disk hatası olarak görünüyor. Muhtemelen diskin veri okuma ya da yazma kısmında bir sorun var ya da bir sürücü buna sebep oluyor.

-Sürücü sorunlarına bakarsak Razer'a ait tüm yazılımları kaldır öncelikle.

Rich (BB code):
ERROR_CODE: (NTSTATUS) 0xc000000e - Varolmayan bir ayg t belirtildi.

DISK_HARDWARE_ERROR: There was error with disk hardware

Intel'in yardımcı asistanını indirip güncellemelerini yap.
Geçen hafta attığın disk testleri tam değil. HDD için HD Tune programındaki health kısmını at. Örneğin;

Eki Görüntüle 1960394

SSD için ise aşağıdaki sağlık testini yapıp sonuçlarını at.

Ve tekrardan olay raporlarını atar mısın?
Hocam çok teşekkür ederim, aslında disk hep sağlam çıkıyor taramada, razer sürücüsü buna sebep oluyor olabilir mi? Ya da monster sunucuları. Monsterların kronik sorunu gibi mavi ekran .'(

Hocam

Hocam çok teşekkür ederim, aslında disk hep sağlam çıkıyor taramada, razer sürücüsü buna sebep oluyor olabilir mi? Ya da monster sunucuları. Monsterların kronik sorunu gibi mavi ekran .'(
Monster laptoplarda kronik mavi ekran konusu bunla alakalı değil ve çözümü kolay olan bir sorun. Burda ciddi bir sorun gözüküyor. Testlerini yap bence sonra ona göre hareket ederiz.

CrystalDiskInfo_20230928213557.png hocam sonuçlar böyle görünüyor, doğtu yaptım mı bu sefer :)

Bir problem yok. Yalnız HDD 176 derecede çalışıyor, bence götürüp Monster servise verin temizlik yapsınlar. Ayrıca bir baksınlar diske. Olay raporlarını da at ek olarak. Bugünlük seni darladım ama olsun o kadar :D

BIOS güncellemesini de yapmamışsın. Yap onu da.

fdsdsgfdgfd.png

sıcak.png

Geri
Yukarı