Monster Tulpar T7 v19.7 nasıldır?

Bütçe
12.600

Ahmet kenger

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben laptop alma kararı aldım. Monster Tulpar T7 v19.7.
İşlemci i7 10870H işlemci.
RTX 2070 ekran kartı (2020 sürümü diyor).
16 RAM vs. Standart zaten geri kalanı.
12600 TL gibi bir fiyatı var bu fiyata başka alabileceğim bir laptop var mı? Bu ilk sorum. Bu laptopu almış olsam beni kaç sene götürür? FPS takıntım yok kasmasın yeter mesela. Oyunlarda düşük ayar olsa da kasmadan kaç sene oynarım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknolojide geleceği görmek her zaman zordur ama işlemci laptop için ust düzey bir işlemci. Ekran kartı da ortalamanın çok üstünde. Dolayısıyla sanıyorum 1080pde 4-5 yıl her oyunu akıcı oynarsınız. Tabi laptoplarda tozlanma ısınma gibi sorunlar baş gösterebiliyor onları saymıyorum.

Fiyatına göre donanım gayet iyi, cihazın kendine ait videoları izleyerek cihaz hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. İşlemci gayet güncel, kart da günümüze göre üst düzey sayılır laptop için. Gayet alınabilir bir cihaz.

Fazla ısınan bir modeldir 19.7 serisi. 3000 sersi şu günlerde tanıtılacak. Türkiye'ye yaz ayında muhtemelen gelir. O zamanı bekleyin.

Arkadaşlar iyi niyetli olarak bekle demiş ama burası Türkiye bir papaz mevzuu daha olur 12k bilgisayar indirime girecek derken olur sana 15k. Bir de yaptırım filan dedi mi görürsünüz o zaman 3000 serisini. Bence bu ülkede önceye sonraya bakmadan eldeki para neye yetiyorsa onu almalı.

O fiyat bandında ben olsam Amerika'dan (Amazon) almayı düşünürdüm. 12-13-14k civarında (kargo gümrük dahil) asus zephyrus M15, MSI GL15, Gigabyte Aorus 15 gibi ürünler var. Tabi garanti vs. ayrı bir konu.

Teknolojide geleceği görmek her zaman zordur ama işlemci laptop için ust düzey bir işlemci. Ekran kartı da ortalamanın çok üstünde. Dolayısıyla sanıyorum 1080PDE 4-5 yıl her oyunu akıcı oynarsınız. Tabi laptoplarda tozlanma ısınma gibi sorunlar baş gösterebiliyor onları saymıyorum.

Zaten eskiden kalma bir laptopum var onun har ay düzenli bir şekilde fanlarını içerideki tozları temizliyorum bir de düzfün bir laptop sogutucu alırım çok etkilemiyor ama hava akışı rahat oluyoren azından. Beni akıcı bir şekilde 5 sene götürürse gayet yeterli olacaktır bana tekrardan teşekkürler yorumunuz için.

Rahmetli iyi adamdı.(3000 seri kartları bekle)

Hocam piyasa hiç belli olmuyor bende esnafım 😄 dolar o kadar düştü gram ürünlerde fiyat düşmedi bilmiyorum güzel bir indirimde şu an.😂
Fiyatına göre donanım gayet iyi, cihazın kendine ait videoları izleyerek cihaz hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. İşlemci gayet güncel, kart da günümüze göre üst düzey sayılır laptop için. Gayet alınabilir bir cihaz.

Teşekkürler hocam fikriniz belirttiginiz için.
Bence şimdi almayın. 3000 mobil ailesi duyurulacak yakında. Onlar piyasaya çıkınca eski laptoplar indirimlere girer diye düşünüyorum stok eritmek için.

Hocam bence 3000 mobil çok hızlı bir şekilde kullanılmaz masaüstünde bile daha dogru düzgün sistem yok yani bir indirim olabilir belki bilmiyorum.
Fazla ısınan bir modeldir 19.7 serisi. 3000 sersi şu günlerde tanıtılacak. Türkiye'ye yaz ayında muhtemelen gelir. O zamanı bekleyin.

Yani sonuçta laptop masaüstü gibi olmuyor kullanırken temizligine vs dikkat eden biriyim altına laptop sogutucu alıraam hava akışıda iyi olur 3000 serisi kartlar ın tam tarihi belli mi hocam.
Arkadaşlar iyi niyetli olarak bekle demiş ama burası Türkiye bir papaz mevzuu daha olur 12K bilgisayar indirime girecek derken olur sana 15K. Bir de yaptırım falan dedi mi görürsünüz o zaman 3000 serisini. Bence bu ülkede önceye sonraya bakmadan eldeki para neye yetiyorsa onu almalı.

O fiyat bandında ben olsam Amerika'dan (amazon) almayı düşünürdüm. 12-13-14K civarında (kargo gümrük dahil) ASUS zephyrus M15, MSI GL15, Gigabyte Aorus 15 gibi ürünler var. Tabi garanti vs. ayrı bir konu.

Hocam bence de beni 5 6 sene akıcı götürse sonra zaten genellikle FPS oyunları oynuyorum. Fiyatına göre gayet iyi geldi en azından içerde fazladan M.2 ve HDD portu var hoşıma gidiyor depolama yetmez bana hiçbir türlü
Hocam Amerika'dan getirtince garantiye göndermek sıkıntı teknolojik alet bunlar her ne kadar iyi olursa olsun güvenemiyor insan küçük bir para degil sonuçta.

Son düzenleme:
Dostum alalı 2 hafta oldu SSD 512 GB ve RAM 1x16 RAM yükseltmelerini yaptım ve aldığıma bin pişmanım orta segmentli Valorant oyununda 200 FPS bile vermiyor. SSD 45 derecelerde işlemci ise 90 derecede sıcaklıklarda geziyor. Kışın bu sıcaklıkları veren yazın götünden alev atar diye düşünüyorum.

Dostum alalı 2 hafta oldu SSD 512 GB ve RAM 1x16 RAM yükseltmelerini yaptım ve aldığıma bin pişmanım orta segmentli Valorant oyununda 200 FPS bile vermiyor. SSD 45 derecelerde işlemci ise 90 derecede sıcaklıklarda geziyor. Kışın bu sıcaklıkları veren yazın götünden alev atar diye düşünüyorum.

Hocam aslında internet testleri öyle demiyor üstelik laptoptan Epic bir performans bekleyemezsiniz ısınmaması iin sogutucu kullanırsanız düz zeminde çok ısınıyor RAM ında az da olsa etkisi vardır illakı Single kit daha yavaş.

Geri
Yukarı