Monster Tulpar T7 v19.7 nasıldır?

Bütçe
12.600

Ahmet kenger

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben laptop alma kararı aldım. Monster Tulpar T7 v19.7.
İşlemci i7 10870H işlemci.
RTX 2070 ekran kartı (2020 sürümü diyor).
16 RAM vs. Standart zaten geri kalanı.
12600 TL gibi bir fiyatı var bu fiyata başka alabileceğim bir laptop var mı? Bu ilk sorum. Bu laptopu almış olsam beni kaç sene götürür? FPS takıntım yok kasmasın yeter mesela. Oyunlarda düşük ayar olsa da kasmadan kaç sene oynarım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aslında internet testleri öyle demiyor üstelik laptoptan Epic bir performans bekleyemezsiniz ısınmaması iin sogutucu kullanırsanız düz zeminde çok ısınıyor RAM ında az da olsa etkisi vardır illakı Single kit daha yavaş.
İşin tuhaf yanlarından biri ise aynı ürün bir başka kullanıcı oyunda iken verdigi ısı değerleri benim verdigim değerlere göre yarı yarıya çıkması ve bu sebepten teknik servise göndermeme rağmen herhangi bir sorun yok diye geri gönderdiler yani demek istediğim ısınma sorunu yoksa ışık sızması o yoksa ölü pixel yani illaki sorunlu cıkıyor kime ne tutturursa monster

İşin tuhaf yanlarından biri ise aynı ürün bir başka kullanıcı oyunda iken verdigi sıcaklık değerleri benim verdigim değerlere göre yarı yarıya çıkması ve bu sebepten teknik servise göndermeme rağmen herhangi bir sorun yok diye geri gönderdiler yani demek istediğim ısınma sorunu yoksa ışık sızması o yoksa ölü pixel yani illaki sorunlu cıkıyor kime ne tutturursa Monster.

Yani 3 arkadaşım da aynı modeli aldı hiçbirinde hiçbir sıkıntı olmadı Cyberpunk bile orta ayaralarda 50-60 FPS arası oynuyor ben açıkçası pek bir sıkıntı göremedim çok satılan bir ürünün illaki sorunları olabilir MSI ASUS vs gibi ürünlerde de sorun çıkabiliyor şikayet var vs bakıp yorum yapmak dogru olmaz.

Arkadaşlar merhaba ben laptop alma kararı aldım. Monster Tulpar T7 v19.7.
İşlemci i7 10870H işlemci.
RTX 2070 ekran kartı (2020 sürümü diyor).
16 RAM vs. Standart zaten geri kalanı.
12600 TL gibi bir fiyatı var bu fiyata başka alabileceğim bir laptop var mı? Bu ilk sorum. Bu laptopu almış olsam beni kaç sene götürür? FPS takıntım yok kasmasın yeter mesela. Oyunlarda düşük ayar olsa da kasmadan kaç sene oynarım? Şimdiden teşekkürler.
3000 Serisinin monster ürünleri kaçtan çıkacak bilemiyoruz fakat belki ucuzdan çıkar, onlar gelene kadar bekleyebilirsin bence. 3000 serisine gücün yetmezse de senin istediğin model belki ekstra indrime de girer.

3000 serisinin Monster ürünleri kaçtan çıkacak bilemiyoruz fakat belki ucuzdan çıkar, onlar gelene kadar bekleyebilirsin bence. 3000 serisine gücün yetmezse de senin istediğin model belki ekstra indrime de girer.

2 aydır en az 3000 mobili bekliyorum MSI falan piyasaya sürdü 1 ay daha beklerim bence.

2 aydır en az 3000 mobili bekliyorum MSI falan piyasaya sürdü 1 ay daha beklerim bence.
2000 serisindeki gibi masaüstü performansı ile hemen hemen aynı olmayacak haberiniz olsun. Farklı TDPler ile piyasaya sürülecek yeni mobil çipler. Alırken dikkat edin. Yani ince bir laptopa bile 3080 koyup TDP 100W gibi bir şey yapabilirler. Biraz kafa karışıklılığı olacak iyi araştırılmalı alırken.

2000 serisindeki gibi masaüstü performansı ile hemen hemen aynı olmayacak haberiniz olsun. Farklı TDP'ler ile piyasaya sürülecek yeni mobil çipler. Alırken dikkat edin. Yani ince bir laptopa bile 3080 koyup TDP 100W gibi bir şey yapabilirler. Biraz kafa karışıklılığı olacak iyi araştırılmalı alırken.

Aynen 3000 serisi araştırdım biraz sıkıntılı gibi geldi iki bölüm gibi bir şey olacak mobil 3000 serisi oyun için 2070 vs çogu 3060 mobilden iyi olacagı yazıyordu oyun için olanlar yüksek miktardan satılacak diye duydum 2080 Super alabilirim bilmiyorum 3000 serisi çok yüksekten başlıyor şu an aklımda 2070 var. Bu arada ekran kartının Max Q olması iyi bir şey mi?

Aynen 3000 serisi araştırdım biraz sıkıntılı gibi geldi iki bölüm gibi bir şey olacak mobil 3000 serisi oyun için 2070 vs çogu 3060 mobilden iyi olacagı yazıyordu oyun için olanlar yüksek miktardan satılacak diye duydum 2080 Super alabilirim bilmiyorum 3000 serisi çok yüksekten başlıyor şu an aklımda 2070 var. Bu arada ekran kartının Max Q olması iyi bir şey mi?
Max Q mobil GPUlarda ısı kontrolü için performansı ve TDP biraz düşürülmüş çipler. 10 ve 20 serisinde max q modelleri %10-20 daha az performans sergiliyor normal modellere göre ki çoğu laptop bu çipleri kullanıyor. Bir de Max P modeller var onlar da q modellere göre biraz daha yüksek performans gösteriyor. Bunlar genelde biraz daha kalın laptoplarda var.

Max Q : Çok ince tasarım, normal versiyonlardan genelde %10 düşük performans.
2070 ekran kartlarındaki max Q örnekleri : link

Yeni konular

Geri
Yukarı