Çözüldü Monster Tulpar T7 v20.3 oyun oynarken 95-98 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ayhansvkl

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.
Direkt konuya girmek istiyorum Monster Tulpar T7 v20.3 kullanıyorum.
Ortalama bir oyunda Gaming mod açıkken 98 95 derece işlemci 88 90 derece ekran kartı alıyorum.
Bu mereti soğutmanın yolu yok mu? CPU frozen veya overheating yaşamadım daha ancak FPS düşüşlerini görüyorum. Bu sıcaklıklarda çalışması sizce normal mi PC sağlığı için sorun olacağını düşünüyorum.

Önerebileceğiniz bir işlevli laptop soğutucusu thermal macun var mı ya da benim bilmediğim farklı bir soğutma yönte mi?
Not: PC'ye 2 ayda bir bakım macun, macun olarak da Cooler Master gelpro kullanıyorum.

Çözüm
Thermal Grizzly Kryonaut TG-K-001-RS sürdüm. ( full yük 80 derece)
Laptop soğutucum var hiçbir işe yaramıyor.
Sorun çözülmüştür.
Sorun çözülmüştür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun çözülmüştür.
Merhaba hocam bu cihazda termal macunmu termal padmı kullanılıyor. Bir kaç 20 serisi video izledim termal pad falan kullanıyorlar. Birde sıvı termal macun kullanma olayından neden vazgeçtiniz.

Ayrıca şu anda bu cihazdan kullanıyorum pupg, cs go oynuyorum ortalama sıcaklık 70-75 civarı.

Merhaba hocam bu cihazda termal macunmu termal padmı kullanılıyor. Bir kaç 20 serisi video izledim termal pad falan kullanıyorlar. Birde sıvı termal macun kullanma olayından neden vazgeçtiniz.

Ayrıca şu anda bu cihazdan kullanıyorum pupg, cs go oynuyorum ortalama sıcaklık 70-75 civarı.
Sattım bilgisayarı Monster'a bulaşmayın.

@ebedimahkum

Normal falan değil soğutucu da 20 dereceye kadar soğutmaz bilmeden konuşmayalım.

Bu modeli bende kullandım kardeşim sorunlu bir model Abra kasalı falan da diyorlar. Bende de işlemci en 94 derece GPU 75 derece oluyordu sana göre daha temiz ama yine çok fazla. Şu an HP Victus var CPU 78 derece GPU 60 farka bak. Bu şekilde ağır kullanmayın anakart falan yanar sonunda.

Hocam bende de HP Victus D1047NT modeli var. Oyunlarda işlemci 85 90 dereceyi görüyor normal midir? Laptopun arkası bir tık havada.

@ebedimahkum

Hocam bende de HP Victus D1047NT modeli var. Oyunlarda işlemci 85 90 dereceyi görüyor normal midir? Laptopun arkası bir tık havada.

İşlemci macununda pump out olabilir. Ürün yeni değilse bir bakım yapabilirsiniz. Krynout en iyi işlemci macunlarındandır bu arada.
Sürerken işlemciye nokta şeklinde gpu ya çizgi şeklinde sürerseniz pump out olma riskini azaltırsınız işlemci mercimek boyutunda olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı