Çözüldü Monster Tulpar T7 V25.1 sesi kesiliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

birkanoztrk

Decapat
Daha fazla  
Selam. Yaklaşık 1.5 yıldır bu laptopu kullanıyorum fakat çözemediği bir sorun var. Ses sorunu. Şöyle ki bir video açtığımda videodan yaklaşık 1 saniye ses gelmiyor. Ses akıcı iken sorun yok fakat araya bir boşluk gelsin bir sonraki ses yine gelmiyor. Oyunlarda da bu sorun böyle. Monster sitesindeki ses driverini indirdip eğer ki PC'ye reset atmazsam sorun yok. Fakat reset attığım zaman bu sorun aynı şekilde devam ediyor. Bu sorunu çözemez miyiz? Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz? Ders vs. izleyemiyorum hoparlörden ha bire kesilip duruyor.

Cihaz anakart MSI tabanlı olduğu için MSI Bios'a geçiş yapılabiliyor. MSI Bios varken servise gönderirseniz garanti dışı kalır ama servise gitmeden önce tekrar Monster Bios'a geçmek mümkün. Şuradaki rehberden inceleyebilirsin istersen --> Monster Tulpar T7 v25.1.2 MSI BIOS ve yazılımlarına geçiş
Konunuz çok güzel özellikle oyunlarda az ısınması vs. ama benim pek totom yemedi hocam normalde bu işleri yapmayı çok severim telefonlara root vs. ama şimdi hem garanti dışı kalıp hem de bozulursa naniyi yerim 😅

Cihaz anakart MSI tabanlı olduğu için MSI Bios'a geçiş yapılabiliyor. MSI Bios varken servise gönderirseniz garanti dışı kalır ama servise gitmeden önce tekrar Monster Bios'a geçmek mümkün. Şuradaki rehberden inceleyebilirsin istersen --> Monster Tulpar T7 v25.1.2 MSI BIOS ve yazılımlarına geçiş
Bir de hocam sizin windows sürümünüz nedir?

Son düzenleme:
Konunuz çok güzel özellikle oyunlarda az ısınması vs. ama benim pek totom yemedi hocam normalde bu işleri yapmayı çok severim telefonlara root vs. ama şimdi hem garanti dışı kalıp hem de bozulursa naniyi yerim 😅

Bir de hocam sizin windows sürümünüz nedir?
Dostum yayınladığım rehbere göre 5 kişi sağlam şekilde geçiş yaptı :) Tabii tercih senin. Garanti bitince denersin
Win10 hocam. SS bırakıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Dostum yayınladığım rehbere göre 5 kişi sağlam şekilde geçiş yaptı :) Tabii tercih senin. Garanti bitince denersin
Win10 hocam. SS bırakıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Finallerim bittikten sonra bu monsterin ömür boyu bakım olayı var ya hocam oraya yollayacağım 1.5 yıl önce aldım çünkü laptopu. Ordan gelince yapmayı düşünüyorum ama çünkü özellikle ısı olayı çok hoşuma gitti. Sizce bakıma göndermek doğru bir hamle midir? Termal macun vs. değiştirirler diye düşünüyorum ama Monster servisi nasıl hiç bilmiyorum.

hocam yukarıdaki fotoğrafta hata almıştım ve sizin attığınız link ile sürüm aynı. Yine de deneyeyim mi?
Direkt değil. Klasöre çıkart ve aygıt yöneticisinden gösterek yükle.

Finallerim bittikten sonra bu monsterin ömür boyu bakım olayı var ya hocam oraya yollayacağım 1.5 yıl önce aldım çünkü laptopu. Ordan gelince yapmayı düşünüyorum ama çünkü özellikle ısı olayı çok hoşuma gitti. Sizce bakıma göndermek doğru bir hamle midir? Termal macun vs. değiştirirler diye düşünüyorum ama Monster servisi nasıl hiç bilmiyorum.
Telegram'da bu cihazı kullananların bulunduğu 200 civarı kişinin olduğu bir grubumuz var oraya gelen yorumları baz alarak konuşacağım. Monster servisinde bakıma tamire giden cihazların soğutucu bloklarında ezilmeler ya da kasalarında deformeler olduğunu ve bunların servis kaynaklı olduğunu söylemişlerdi. Kendi deneyimim olmadığı için bir yorum yapamayacağım. Ben de ömür boyu bakım hizmeti veriliyor diye Monster tercih ettim.

Direkt değil. Klasöre çıkart ve aygıt yöneticisinden gösterek yükle.
Yüklemiyor hocam...

Telegram'da bu cihazı kullananların bulunduğu 200 civarı kişinin olduğu bir grubumuz var oraya gelen yorumları baz alarak konuşacağım. Monster servisinde bakıma tamire giden cihazların soğutucu bloklarında ezilmeler ya da kasalarında deformeler olduğunu ve bunların servis kaynaklı olduğunu söylemişlerdi. Kendi deneyimim olmadığı için bir yorum yapamayacağım. Ben de ömür boyu bakım hizmeti veriliyor diye Monster tercih ettim.
Anladım hocam korkuttu açıkçası o gelen sorunlar.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    125 KB · Görüntüleme: 14
Dostum bu arada ses sorununu çözmek için telegramda bulunan bottan yardım alabilirsin.

Geri
Yukarı