Monster v17.2 düşük GPU güç kullanımı

Tüm oyunlarda böyle durum. R6 oynuyorum mesela oda aynı. Başka markalar en az 10 derece daha serin ve güç olarak benim 40w diğerlerinde 70-80 arası. Benim daha az güç tüketmesine rağmen daha sıcak. Saçma sapan bir laptop bu. Hayatımda yaşadığım elektronik konusunda tek pişmanlık Monster markasını tercih etmemdir.
Hocam FB18 bios sürümünde de aynı sorun mevcut muydu ?
Ekran kartı sürücülerinizi daha eski bir sürüme taşıyın
Ama bence sorun sıcaklıkta hocam dediğiniz gibi monster zahmet etmiş gpu'ya fan koymuş ben ağzımla üflesem daha iyi soğuturum.
Sıcaklıklardan dolayı gücünü kısıyor sizin occt testinde 85w ile başlayıp kart ısınınca watt'ın azalması aslında buna bir örnek.
Ben de en yakın zamanda soğutucu alıcam size de öneririm.

Hocam FB18 BIOS sürümünde de aynı sorun mevcut muydu?
Ekran kartı sürücülerinizi daha eski bir sürüme taşıyın.
Ama bence sorun sıcaklıkta hocam dediğiniz gibi Monster zahmet etmiş GPU'ya fan koymuş ben ağzımla üflesem daha iyi soğuturum.
Sıcaklıklardan dolayı gücünü kısıyor sizin OCCT testinde 85W ile başlayıp kart ısınınca Watt'ın azalması aslında buna bir örnek.
Ben de en yakın zamanda soğutucu alacağım size de öneririm.

Sadece ilk aldığım zaman böyle bir.
Problem yoktu ama tabii ki başka bir problem vardı GPU kullanımı yerlerdeydi. Zaten bu yüzden 70-80 derecelerde çalışıyordu ve olması gereken performansı vermiyordu. BIOS Update sonrası 86 derece istersem mario oynayayım fark etmez sabit. Sanki fan öylesine dönüyor. Driver ile alakalı olduğunu hiç sanmıyorum. Bu saçma aleti teknik servise verdiğimde de diğer Abra'lar ile karşılaştırma yapmışlar ve her şey normal demişlerdi. Ve son sürüme kadar her şeyi güncel olan Windows 11 için güncelleyin demişlerdi. Gücü düşürmesi çok normal ama yeni sürülmüş macun sonrası Turbo fan çalışmasına rağmen 86 derece sabit olmasının nasıl bir normali olabilir anlayamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün yine MX4 ile çok ince bir tabaka halinde macunu yeniledim.

CPU sıcaklığı performans mod + turbo fan açıkken epey düştü 70 derecelere kadar iniyor.
Fanlarda çok temiz. Fakat GPU 86 derece ne olursa olsun sabit.

Dün baktığımda 90-95 dereceye çıkıyordu. İçini açtığımda macun normal şekilde duruyordu. Bakalım 1 hafta sonra ne olacak.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    425,4 KB · Görüntüleme: 68
Nihayet bu canavar denilen ucubenin sorunlarından kurtuldum. Çözüm olarak HP Victus 12500H RTX 3060 cihazını satın aldım. GPU sıcaklık ortalama 68-72 CPU 70-75 arası gidip geliyor ve mükemmel bir performans veriyor. Bir daha dostuma düşmanıma asla tavsiye etmem bu ucube laptopları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nihayet bu canavar denilen ucubenin sorunlarından kurtuldum. Çözüm olarak HP Victus 12500h RTX 3060 cihazını satın aldım. GPU sıcaklık ortalama 68-72 CPU 70-75 arası gidip geliyor ve mükemmel bir performans veriyor. Bir daha dostuma düşmanıma asla tavsiye etmem bu ucube laptoplarıgüle güle kullanın kaç paraya aldınız?

Güle güle kullanın kaç paraya aldınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı