Monster Abra A5 v17.2'de düşük GPU kullanımı

Bende en yüksek ayarlarda csgo filan oynuyorum %50-60 ekran kartı kullanımı oluyor sizinki yine iyi
Benim Cs'de öyle de valorantta biraz daha çok kullanıyor.
Bu tür oyunlar bilgisayar için hafif kaldığı için değerleriniz normal. Ayrıca oyun motorları ve optimizasyon da çok etkilidir. Bu tür oyunlar ile performans testi yapılmaz. World of Tanks oyun motoru olsaydı istediğiniz performansı alırdınız ama bu oyunların motorları dizüstü için pek optimize edilmiyor.
Evet katılıyorum oyunların çoğu laptoplar için optimize olmadan çıkıyor. Witcher 3 te sabit yüksek fps alabiliyorum mesela.

Hocam bende CS:GO Valorant gibi FPS oyunlarında ekran kartı kullanımı o kadar yüksek olmuyor ayrıca stabil de değil 200 FPS Valorant'ta mesela alıyorsa 150-140'lara düşüyor. Bu sorun sende daha önce vardı da kalktı mı yoksa hiç olmadı mı sende?
En yüksek ayarlarda oynuyorum bu arada Valorant'ı mesela ama hala az kullanıyor %80'lerde falan ve daha önemlisi stabil değil kullanım oynayıp duruyor.

Vardı hocam tüm oyunlarda vardı şimdi hepsi kalktı hatta Cyberpunk oynuyorum yüksek-orta ayarlarda DLSS performans da aldığım değerlermin 50 maksimum 86 ort da 67 hatta fotoğraf atayım ekran kartı kullanımı gör.
Alakası yok hocam cs de sürekli 10 fps altına drop yiyordum bu tamamen yazılımsal bir problem ben forza horizon 5 de denedim yine kasıyordu ekran kartı kullanımı yoktu forza gibi bir oyun daha ne istesin şimdi kasmıyor ama
Bu tür oyunlar bilgisayar için hafif kaldığı için değerleriniz normal. Ayrıca oyun motorları ve optimizasyon da çok etkilidir. Bu tür oyunlar ile performans testi yapılmaz. World of Tanks oyun motoru olsaydı istediğiniz performansı alırdınız ama bu oyunların motorları dizüstü için pek optimize edilmiyor.
Vardı hocam tüm oyunlarda vardı şimdi hepsi kalktı hatta Cyberpunk oynuyorum yüksek-orta ayarlarda DLSS performans da aldığım değerlermin 50 maksimum 86 ort da 67 hatta fotoğraf atayım ekran kartı kullanımı gör.
Alakası yok hocam cs de sürekli 10 fps altına drop yiyordum bu tamamen yazılımsal bir problem ben forza horizon 5 de denedim yine kasıyordu ekran kartı kullanımı yoktu forza gibi bir oyun daha ne istesin şimdi kasmıyor ama
Ayrıca cyberpunk da 86 üstü çıkmıyor sıcaklık kendini sabitliyor

Dosya Ekleri

• IMG_20211226_214708.jpg
    IMG_20211226_214708.jpg
    96 KB · Görüntüleme: 75
Hocam BIOS sürümün şuan kaç acaba ?
Şuan monster servisiyle yazıştım Bios güncellemesi yokmuş benim cihaz için.

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var herhangi bir çözüm bulabildiniz mi?

Burada sorununuzu çözersiniz.

Geri
Yukarı